Stavanie vianočného stromčeka - zákaznícka príručka

Ako správne postaviť vianočný stromček

Pri stavaní vianočného stromčeka je najdôležitejšie vybrať si vhodné miesto s dostatkom priestoru na jeho rozloženie. Každý stromček, ktorý si od nás zakúpite, je rozložený a uložený v krabici tak, aby zabral čo najmenej miesta. Po rozbalení krabice skontrolujte jej obsah. Vianočné stromčeky vo veľkostiach do 150 cm sa skladajú z jednej časti, zatiaľ čo stromčeky vo veľkostiach od 180cm sú zložené z 3 častí. Balenie obsahuje okrem samotného stromčeka taktiež stojan na stromček. Druh stojanu, ktorý budete mať v krabici, závisí od typu stromčeka, ktorý si objednáte. Obdržíte buď kovový stojan, s ktorým obdržíte aj skrutky na zatiahnutie kmeňa stromčeka, alebo stojan umelý, ktorý pozostáva v závislosti od výšky stromčeka v rozloženom stave z 3 alebo 4 nožičiek.

Pozrite si video ako správne rozložiť a postaviť vianočný stromček.

Obsah krabice

klasický vianočný stromček – 3 časti + 4 nohy
3D stromček – 3 časti + stojan + skrutky

Krok po kroku

1. Osadíme stojan

stromček sa skladá
z troch častí

(stromček s kovovým stojanom)

Kovový stojan rozbalíme a roztiahneme do tvaru X. Do otvoru v strede zastrčíme spodnú časť stromčeka (najväčšia časť A) a kmeň stromčeka pritiahneme skrutkami, ktoré sú k stojanu pribalené. Uistite sa, že stred stromčeka je pevne zasunutý a zatiahnutý v stojane.

(stromček s umelým stojanom)

Zoberieme spodnú časť stromčeka (najväčšia časť A) a otočíme ju smerom nahor. Rad za radom, zatlačíme na doraz nohy stojana do predurčených otvorov. Presvedčíme sa, či sú nohy zasunuté správne, stromček obrátime a položíme ho stojanom na zem.

2. Rozťahovanie konárov

Pri našich stromčekoch sa môžete stretnúť s dvoma druhmi systémov rozťahovania konárov.

rozťahovací systém

Konáre sú súčasťou kmeňa stromčeka a preto je potrebné ich manuálne roztiahnuť do 90° polohy. Začneme najspodnejším radom a presvedčíme sa, že sme roztiahli všetky konáre. Pri rozťahovaní konárov treba dbať na to, aby mali medzi sebou rovnaké rozostupy. Až následne na to začneme vetvičky aranžovať.

dáždnikový systém

Konáre stromčeka necháme voľne padnúť na svoje miesto alebo ich jemne stiahneme dolu. Pri tomto systéme si nemusíte robiť starosť s umiestnením do 90° uhla, pretože konáre presne zapadnú do predurčených žľabov a stromček tak bude mať dokonalý tvar. Po roztiahnutí prvej (spodnej) rady konárov začneme rozťahovať  samotné vetvičky.

3. Aranžovanie vetvičiek

Nepísané pravidlo hovorí, že stromček by mala aranžovať iba jedna osoba. Tým zabezpečíme, aby stromček vyzeral rovnako z každej strany. Aranžovanie vetičiek začíname vždy od stredu smerom k sebe. Vetvičky nevystierame rad radom za sebou, ale vždy sa ich snažíme rozprestrieť do inej strany, čím dosiahneme plnší vzhľad stromčeka. Pri niektorých druhoch stromčekov sú vetvičky už vopred prichytené v smere, v ktorom ich je potrebné rozprestierať. Posledný rad vetvičiek rozkladáme vždy do hviezdice, vďaka čomu bude mať stromček dokonalý tvar a vzhľad.

rozložený konár FULL 3D stromčeka

4. Rad za radom

Po roztiahnutí najspodnejšej rady konárov a naaranžovaní vetvičiek pokračujeme v rozkladaní každej ďalšej rady podľa rovnakého postupu. 

5. Nasadíme strednú časť B

Po dokončení spodnej časti A nasadíme strednú časť B a postupujeme rovnako ako pri spodnej časti .

6. Nasadíme vrchnú časť C

Po dokončení strednej časti B nasadíme vrchnú časť C a postupujeme rovnako ako pri ostatných častiach.

Tiež by vás mohli zaujímať články:

Výber vianočného stromčeka – zákaznícka príručka

Vianočné stromčeky hrajú veľkú úlohu v našich obľúbených sviatočných tradíciách. Ozdobujeme, otvárame darčeky a užívame si vianočnú atmosféru s priateľmi a rodinou okolo stromčeku…

Ako ozdobiť vianočný stromček? Trendy pre tento rok

Ako ozdobiť vianočný stromček

Aké sú trendy vo výzdobe vianočného stromčeka? Ako ozdobiť vianočný stromček tento rok? Prinášame vám zaujímavé inšpirácie a trendy pre rok 2020 priamo od našich zákazníčok…

Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x