Výber vianočného stromčeka, detaily vianočných vetvičiek

Výber vianočného stromčeka – zákaznícka príručka

Vianočné stromčeky hrajú veľkú úlohu v našich obľúbených sviatočných tradíciách. Ozdobujeme, otvárame darčeky a užívame si vianočnú atmosféru s priateľmi a rodinou okolo stromčeku. Je dôležité mať taký, ktorý vyhovuje nielen vášmu štýlu, ale tiež vydrží celé desaťročia. V tejto príručke vám ukážeme, ako si vybrať najlepší umelý vianočný stromček pre svoj domov.

Vyberte si priestor

Umelé vianočné stromčeky prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Ak chcete zúžiť svoje možnosti, vyberte miesto a zistite, či máte priestor pre malý vianočný stromček alebo vysoký stromček. V prvom rade si zmerajte výšku stropu, vďaka čomu si zúžite výber vhodných vyšiek pre váš domov.


Výška

Dobré pravidlo pre výber výšky je nechať najmenej 15cm medzi hornou časťou stromu a stropom. To tiež platí aj pre pridanie na špic piky, hviezdy alebo inej dekorácie , ktorá by zvýšila výšku stromčeka. Takže ak máte štandardný strop 240cm, bude pre Vás najvhodnejší stromček vo výške 210 až 220cm. Naše stromčeky meriame od zeme až po najvyšší bod.

60cm do 110cm Malé stromčeky vhodné na stolík, okno či pult.

120cm – Malé stromčeky vhodné na stolík, okno či pult.

150cm , 180cm – Vhodné do spálne, detskej izby a do malých priestorov.

210cm , 220cm – Ideálne pre miestnosti so štandardným stropom 240cm. Táto veľkosť patrí medzi najpredávanejšie.

240cm , 250cm – Tieto veľkosti sú vhodné do väčších miestnosti s vyšším stropom.

270cm – 450cm – Takéto vianočné stromčeky sú vhodné do veľkých vstupných hál či nákupných centier.

400cm – 1200cm – Gigantické vianočné stromčeky ideálne na dekoráciu obchodných centier, showroomov, mestských námestí alebo kostolov.

Ak už viete aká výška je vhodná pre vašu domácnosť, môžete si v každej kategórií filtrovať podľa výšok, čo vám ušetrí kopec času pri výbere stromčeka.


Tvar a šírka

Tvar stromčeka vám poskytne všeobecnú predstavu o tom, koľko miesta zaberá. Ak máte priestranný priestor, vyberajte spomedzi klasických veľkostí, ale ak však máte obmedzený priestor, mali by ste uvažovať nad úzkym vianočným stromčekom alebo stromčekom, ktorý môžete položiť kdekoľvek vo vašej izbe. Odmerajte si dostupnú podlahovú plochu a porovnajte ju s rozmermi na našej stránke. Každý stromček má špecifikácie pod popisom produktu. Je tam uvedená šírka meraná v najširšom spodnom mieste.

Extra široké vianočné stromčeky

Mohutnejšia a širšia verzia štandardných vianočných stromčekov vhodná do veľkých a priestranných miestností (priemer o 15-25cm širší ako pri štandardných stromčekoch)

Štandardná šírka stromčekov

Najobľúbenejší tvar s klasickým profilom prírodných vianočných stromčekov (priemer od 125cm pri 220cm vysokom stromčeku)

Úzke umelé vianočné stromčeky

Štíhle stromčeky pre menšie izby a apartmány (priemer do 105cm)

Malé vianočné stromčeky

Ak však nemáte priestor ani na úzky vianočný stromček, tak sú pre Vás vhodné malé stromčeky, ktoré môžete uložiť kdekoľvek na stôl, komodu, či iné miesto v izbe. Medzi najobľúbenejšie patria vianočné stromčeky v kvetináči


REALIZMUS

Umelý vianočný stromček neznamená rozlúčiť sa so vzhľadom vášho obľúbeného živého stromčeku. Veľa našich stromčekov je navrhnutých podľa skutočných druhov – od tvaru a štruktúry vetvičiek až po farbu.

Podľa typu ihličia

Druhy ihličia kategorizujeme podľa použitého materiálu. Ihličie z PVC sú ploché ako papier, zatiaľ čo ihličie z polyetylénu (PE) majú väčší rozmer, a preto stromčeky s týmto ihličím sú nazývané aj 3D stromčeky. Niektoré stromčeky majú kombináciu oboch – čím je väčší počet 3D vetvičiek, tým realistickejší je stromček. FULL 3D stromčeky sú tvorené výhradne z 3D vetvičiek.

Realistické 3D ihličie – 3D vianočné stromčeky

Toto 3D ihličie je na nerozoznanie od živého.

Tradičné PVC ihličie – klasické vianočné stromčeky

Ihličie klasických vianočných stromčekov je ploché ako papier.

Úrovne realizmu

Podľa množstva použitých 3D vetvičiek rozdeľujeme stromčeky do 3 skupín:

Najrealistickejšie stromčeky – Full 3D stromčeky (100% 3D)

Pri týchto stromčekoch sú výlučne použité iba 3D vetvičky, a tak je stromček na nerozoznanie od živého vianočného stromčeka. A však za kvalitu sa platí a tieto stromčeky nosia štítok drahé.

celý stromček je tvorený len z 3D vetvičiek
konár FULL 3D stromčeka tvorený iba 3D vetvičkami

Realistické stromčeky – 3D stromčeky

Pri týchto stromčekoch sú použité 3D vetvičky po okraji stromčeka a stred stromčeka je vyplnený klasickým PVC ihličím pre plnší vzhľad. Počet použitých 3D vetvičiek je od 50% až po 70%. Táto kombinácia patri medzi najobľúbenejšie kvôli svojej priaznivej cene a zároveň stále realistickému vzhľadu.

3D stromčeky sú zahustené PVC ihličím kvôli priaznivejšej cene pre zákazníka
konár 3D stromčeka je na koncoch tvorený 3D vetvičkami a v strede klasickými PVC vetvičkami

Tradičné vianočné stromčeky – Klasické vianočné stromčeky

Pri klasických vianočných stromčekoch sú použité iba PVC vetvičky a tak patria medzi najlacnejšiu skupinu a však to neznamená, že by nemali byť pekné. A je tu naozaj veľký výber krásnych stromčekov.

konár klasického stromčeka s PVC vetvičkami

Podľa druhu

Tak ako v prírode, tak aj u nás nájdete celú ponuku druhov vianočného ihličia, ktoré svojím realistickým vzhľadom nerozoznáte od toho pravého.

Jedľa

3D Jedľa Smaragdová / 3D Jedľa Smaragdová v kvetináči

3D Jedľa Kaukazská / FULL 3D Jedľa Kaukazská / 3D Jedľa Kaukazská XL / 3D Mini Jedľa v kvetináči / FULL 3D Mini Jedľa v kvetináči / 3D Jedľa Prírodná v kvetináči

3D Jedľa Kanadská / FULL 3D Jedľa Kanadská

Umelý vianočný stromček 3D jedľa normandská detail ihličia

3D Jedľa Normandská / FULL 3D Jedľa Normandská

Vianočný stromček 3D Jedľa Pôvabná XL extra široký s tmavozeleným ihličím

3D Jedľa Pôvabná XL

Detailná fotka zasneženého 3d ihličia umelého vianočného stromčeka Jedľe Zasneženej

3D Jedľa Zasnežená / 3D Jedľa Zasnežená v kvetináči

Borovica

3D Borovica Himalájska / FULL 3D Borovica Himalájska / 3D Borovica Himalájska XL / 3D Mini Borovica v kvetináči / FULL 3D Mini Borovica v kvetináči

Vianočný stromček 3D Borovica Tatranská

3D Borovica Tatranská / FULL 3D Borovica Tatranská

Smrek

3D vetvičky Smrek Alpský v kvetináči

3D Smrek Alpský / FULL 3D Smrek Alpský / FULL 3D Smrek Alpský v kvetináči / 3D Smrek Alpský v kvetináči / 3D Smrek Alpský XL / 3D Smrek Úzky / 3D Smrek Štíhly

Vianočný stromček v kvetináči 3D Smrek Kráľovský

3D Smrek Kráľovský / 3D Smrek Kráľovský Úzky / 3D Smrek Kráľovský v kvetináči

3D Smrek Exkluzívny / FULL 3D Smrek Exkluzívny

FULL 3D Smrek Fínsky

3D Smrek Horský

Vianočný stromček 3D Smrek Robustný detail ihličia

3D Smrek Robustný

Umelý vianočný stromček 3D smrek ľadový, detail ihličia

3D Smrek Ľadový / FULL 3D Smrek Ľadový / 3D Smrek Ľadový Úzky / 3D Smrek Ľadový v kvetináči

3D ihličie vianočného stromčeka 3D Smrek Škandinávsky

3D Smrek Škandinávsky

Umelý vianočný stromček 3D smrek mohutný, detail ihličia

3D Smrek Mohutný

Podľa farby ihličia

V dnešnej dobe je možné zakúpiť vianočný stromček v rôznych farebných prevedeniach, a tak sa už nikto nediví, keď vidí napríklad fialový stromček. V našej ponuke nájdete stromčeky v týchto farebných prevedeniach:

Jednofarebné zelené vetvičky

Dvojfarebné zelené vetvičky

Vianočný stromček 3D Smrek Robustný detail ihličia

Tyrkysovo-strieborné vetvičky

Detail šedo strieborného 3D ihličia 3D Smrek Ľadový

Zasnežené vetvičky

Biele celo-zasnežené vetvičky


Podľa osvetlenia

Novinkou na trhu sú vianočné stromčeky so zabudovaným LED osvetlením pre najnáročnejších klientov. LED osvetlenie spotrebúva menej elektrickej energie a produkuje menej tepla ako klasické žiarovky na stromček. Naše LED stromčeky sú vybavené aj SMART ADAPTEROM. Stačí si stiahnuť aplikáciu a osvetlenie na stromčeku budete ovládať priamo z vášho smartfónu.


Podľa systému rozkladania

V našich stromčekoch sú použité iba dva druhy systémov rozkladania vetvičiek.

DÁŽDNIKOVÝ SYSTÉM (SNAP TREE) – Vetvičky majú predurčený žliabok do ktorého padnú konáriky, a tak stromček bude na 100% rozložený tak, ako má byť.

ROZŤAHOVACÍ SYSTÉM – Stromčeky s týmto systémom majú konáriky spojené spolu s kmeňom, a tak ich musíte rozťahovať do 90° tak, aby bol stromček rozložený správne.

Návod ako správne rozložiť stromček a vetvičky tak, aby mal váš stromček dokonalý tvar a vzhľad nájdete TU.


Podľa stojanu

Stojan na stromček je súčasťou každého stromčeku zakúpeného u nás. Stojan môže byť buď umelý alebo kovový. U klasických vianočných stromčekov je najčastejšie použitý umelý vianočný stojan, zatiaľ čo pri 3D stromčekoch a FULL 3D stromčekoch je pribalený kovový stojan. Ak by ste si váš budúci stromček chceli osadiť do železného stojana, ponúkame Vám možnosť zakúpiť si náhradný stojan na stromček na našej stránke.

Kovový stojan na umelý stromček

Umelý stojan na umelý stromček

Ak sa neviete rozhodnúť a ste typ človeka, ktorý si musí produkt aj ohmatať, tak môžete navštíviť našu predajňu v Bošanoch, kde každoročne začíname predaj od 18. Októbra. Tento rok sme si pre Vás prichystali aj showroom v Bratislave.

Predajňa Bošany

Oficiálny predaj umelých vianočných stromčekov začíname každoročne 18. Októbra a končíme 23. Decembra. Ponúkame Vám viac ako 50 druhov vianočných stromčekov a 3D stromčekov…