Výber vianočného stromčeka podľa rôznych parametrov

Výber vianočného stromčeka – zákaznícka príručka

Vianočné stromčeky hrajú veľkú úlohu v našich obľúbených sviatočných tradíciách. Ozdobujeme, otvárame darčeky a užívame si vianočnú atmosféru s priateľmi a rodinou okolo stromčeku. Je dôležité mať taký, ktorý nevyhovuje len vášmu štýlu, ale tiež vydrží celé desaťročia. V tejto príručke vám ukážeme, ako si vybrať najlepší umelý vianočný stromček pre svoj domov.

Vyberte si priestor

Umelé vianočné stromčeky prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Ak chcete zúžiť svoje možnosti, vyberte miesto a zistite, či máte priestor pre malý vianočný stromček alebo vysoký stromček. V prvom rade si zmerajte výšku stropu vďaka čomu si zúžite výber vhodných vyšiek pre vás domov .


Výška

Dobré pravidlo pre výber výšky je najmenej 15cm medzi hornou časťou stromu a stropom. To tiež platí aj pri pridaní na špic piky, hviezdy alebo inej dekorácie , ktorá by zvýšila výšku stromčeka. Takže, ak máte štandardný strop 240cm bude pre Vás najvhodnejší stromček vo výške 210 až 220cm. Naše stromčeky meriame od zeme až po najvyšší vrchol.

60cm do 110cm Malé stromčeky vhodné na stolík , okno či pult .

120cm – Malé stromčeky vhodné na stolík , okno či pult .

150cm , 180cm – Vhodne do spálne, detskej izby a do malých priestorov .

210cm , 220cm – Ideálne pre miestnosti so štandardným stropom 240cm . Táto veľkosť patrí medzi najpredávanejšie.

240cm , 250cm – Tieto veľkosti sú vhodné do väčších miestnosti s vyšším stropom .

270cm – 360cm – Takéto vianočné stromčeky sú vhodné do veľkých vstupných hál či nákupných centier.

Ak už viete aká výška je vhodná pre vašu domácnosť , môžete si v každej kategórií filtrovať podľa výšok čo vám ušetrí kopec času pri výbere stromčeka.


Tvar a šírka

Tvar stromčeku vám poskytuje všeobecnú predstavu o tom, koľko miesta zaberá. Ak máte priestranný priestor vyberajte z pomedzi klasických veľkosti ak však máte obmedzený priestor mali by ste uvažovať na úzkym vianočným stromčekom alebo stromčekom , ktorý môžete položiť kdekoľvek vo vašej izbe .Odmerajte si dostupnú podlahovú plochu a porovnajte ju s rozmermi na našej stránke. Každý stromček ma špecifikácie pod popisom produktu . Je tam napísaný šírka meraná v najširšom spodnom mieste.

Štandardná šírka stromčekov

Najobľúbenejší tvar s klasickým profilom prírodných vianočných stromčekov (priemer od 125cm pri 220cm vysokom stromčeku)

Úzke umelé vianočné stromčeky

Štíhle stromčeky pre menšie izby a apartmány (priemer do 105cm)

Malé vianočné stromčeky

Ak však nemáte priestor ani na úzky vianočný stromček tak sú pre Vás vhodné malé stromčeky , ktoré môžete uložiť kdekoľvek na stôl , komodu či iné miesto v izbe. Medzi najobľúbenejšie patria vianočné stromčeky v kvetináči.


REALIZMUS

Umelý vianočný stromček neznamená rozlúčiť sa so vzhľadom vášho obľúbeného živého stromčeku. Veľa našich stromčekov je navrhnutých podľa skutočných druhoch – od tvaru a štruktúry vetvičiek až po farbu.

Podľa typu ihličia

Druhy ihličia kategorizujeme podľa použitého materiálu. Ihličie z PVC sú ploché ako papier, zatiaľ čo ihličie z polyetylénu (PE) majú väčší rozmer a preto stromčeky s týmto ihličím sú nazývané aj 3D stromčeky. Niektoré stromčeky majú kombináciu oboch – čím väčší počet je 3D vetvičiek tým realistickejší je stromček.

Realistické 3D ihličie – 3D vianočné stromčeky

Toto 3D ihličie je na nerozoznanie od živého .

Tradičné PVC ihličie – klasické vianočné stromčeky

Ihličie klasických vianočných stromčekov je ploche ako papier .

Úrovne realizmu

Podľa množstva použitých 3D vetvičiek rozdeľujeme do 3 skupín :

Naj-realistickejšie stromčeky – Full 3D stromčeky (100% 3D)

Pri týchto stromčekoch sú výlučne použité iba 3d vetvičky a tak stromček je na nerozoznanie od živého vianočného stromčeka. A však za kvalitu sa platí a tieto stromčeky nosia štítok drahé .

Realistické stromčeky – 3D stromčeky

Pri týchto stromčekoch sú použité 3D vetvičky po okraji stromčeka a stred stromčeka je vyplnený klasickým PVC ihličím pre plnší vzhľad. Počet použitých 3D vetvičiek je od 50% až po 70% .Táto kombinácia patri medzi najobľúbenejšie kôli svojej priaznivej cene a zároveň stále realistickému vzhľadu.

Tradičné vianočné stromčeky – Klasické vianočné stromčeky

Pri klasických vianočných stromčekoch sú použité iba PVC vetvičky a tak patria medzi najlacnejšiu skupinu a však to neznamená že by nemali byť pekné. A je tu naozaj veľký výber krásnych stromčekov.

konár klasického stromčeka s PVC vetvičkami

Podľa druhu

Tak ako v prírode , tak aj u nás nájdete celú ponuku druhov vianočného ihličia , ktoré svojím realistickým vzhľadom nerozoznáte o toho pravého.

Jedľa

3D Jedľa Smaragdová

3D Jedľa Kaukazská / FULL 3D Jedľa Kaukazská

3D Jedľa Kanadská

Borovica

3D Borovica Himalájska / FULL 3D Borovica Himalájska

Smrek

3D Smrek Alpský / FULL 3D Smrek Alpský

3D Smrek Kalifornský

3D Smrek Exkluzívny / 100% 3D Smrek Exkluzívny

FULL 3D Smrek Fínsky

3D Smrek Horský

3D Smrek Talianský


Podľa farby ihličia

V dnešnej dobe je možné zakúpiť vianočný stromček v rožných farebných prevedeniach a tak už nikto sa nediví keď vidí napríklad fialový stromček . V našej ponuke nájdete stromčeky v týchto farebných prevedeniach :

Jednofarebné zelené vetvičky

Dvojfarebné zelené vetvičky

Zasnežené vetvičky

Biele celo-zasnežené vetvičky

Fialové vetvičky

Detailná fotka purpurových vetvičiek umelého vianočného stromčeka.

Podľa osvetlenia

Novinkou na trhu sú vianočné stromčeky so zabudovaným LED osvetlením pre najnáročnejších klientov. LED osvetlenie spotrebúva menej elektrickej energie a produkuje menej tepla ako klasické žiarovky na stromček .Naše LED stromčeky sú vybavené aj SMART ADAPTEROM.  Stačí si stiahnuť aplikáciu a osvetlenie na stromčeku budete ovládať priamo z vášho smartfónu .


Podľa systému rozkladania

V našich stromčekoch sú použité iba dva druhy systémov rozkladania vetvičiek.

DÁŽDNIKOVÝ SYSTÉM – Vetvičky majú predurčený žliabok do ktorého padnú konáriky a tak stromček bude na 100% rozložený tak ako má byť .

ROZŤAHOVACÍ  SYSTÉM- Stromčeky s týmto systémom majú konáriky spojené spolu s kmeňom a tak ich musíte rozťahovať do 90° tak aby bol stromček rozložený správne.

Návod ako správne rozložiť stromček a vetvičky tak aby mal váš stromček mal dokonalý tvar a vzhľad nájdete TU.


Podľa stojanu

Stojan na stromček je súčasťou každého stromčeku zakúpeného u nás. Stojan môže byť buď umelý alebo železný. U klasických vianočných stromčekov je najčastejšie použitý umelý vianočný stromček zatiaľ čo pri 3D stromčekoch a FULL 3D stromčekoch je pribalený kovový stojan. Ak by ste si váš budúci stromček chceli osadiť do železného stojana , ponúkame Vám možnosť zakúpiť si náhradný stojan na stromček na našej stránke .

Kovový stojan na umelý stromček

Umelý stojan na umelý stromček

Ak sa neviete rozhodnúť a ste typ človeka ,ktorý si musí produkt aj ohmatať tak môžete navštíviť našu predajňu v Bošanoch kde každoročne začíname predaj od 2.Novembra. Tento rok sme si pre Vás prichystali aj showroom v Bratislave v nákupnom centre Shopping palace .

Predajňa Bošany

Oficiálny predaj umelých vianočných stromčekov začíname každoročne 2.Novembra a končíme 24.Decembra . Ponúkame Vám viac ako 40 druhov vianočných stromčekov a 3D stromčekov…

PREDAJ STROMČEKOV BUDE ZNOVU SPUSTENÝ V AUGUSTE!!!
Ďakujeme Vám za priazeň, ktorú ste nám prejavili v roku 2020.
x