TOP 10 – Moderné vianočné stromčeky pre tento rok

Svet Stromčekov / 30 augusta, 2022

Túžite nie len po peknom, ale tiež modernom vianočnom stromčeku? Súčasnými trendami sú 3D vianočné stromčeky s už pripevneným LED osvetlením, vianočné stromčeky špecifickej farby a v neposlednom rade zasnežené, biele vianočné stromčeky.

Dôraz je kladený najmä na prirodzenosť a realistickosť umelých stromčekov. Cieľom výrobcov je, aby bol umelý stromček na nerozoznanie od živého, čo dosahujú vďaka najmodernejším výrobným technológiám.

Pokiaľ sa aj vy riadite trendami, inšpirujte sa našim výberom TOP10 moderné vianočné stromčeky pre tento rok:

Prečítať viac »

TOP 10 – Luxusné vianočné stromčeky pre tento rok

Svet Stromčekov / 27 augusta, 2022

Ako každý rok, aj tento vám prinášame exkluzívny zoznam luxusných vianočných stromčekov, ktoré sú určené pre tých najnáročnejších zákazníkov. Každý chce, aby sa mu doma vynímal krásny, mohutný, realistický vianočný stromček, ktorý bude na nerozoznanie od živého. Presne takéto stromčeky nájdete v tomto článku.

Pripravili sme si pre vás zoznam TOP 10 luxusné vianočné stromčeky, medzi ktorými nájdete stále žiadanejšie 100% 3D umelé vianočné stromčeky, ale tiež trend posledných rokov, nadrozmerné XL vianočné stromčeky.

Prečítať viac »

Vianoce 2022: Čo bude v móde a čo už je dávno v pasé?

Svet Stromčekov / 6 septembra, 2021

Ako vyzdobiť vianočný stromček tak, aby kráčal s dobou? Ak ste už aj vy začali premýšľať na tým, aké ozdoby tohto roku použiť na váš vianočný stromček, aby bol štýlový a pekný, prinášame vám niekoľko typov na trendy a modernú vianočnú výzdobu.

Prečítať viac »

Tradičné vianočné jedlá na štedrovečernom stole

Svet Stromčekov / 8 decembra, 2022

Štedrá večera je tradičným zvykom 24. decembra, večer pred príchodom Ježiša Krista. Počas tohto dňa dodržiava väčšina veriacich prísny pôst so striedmym stravovaním a bez mäsitých pokrmov. Slávnostná štedrá večera pozostáva z viacerých chodov, ktoré sa môžu v rôznych regiónoch Slovenska líšiť rovnako, ako vianočné zvyky. My vám predstavíme tradičné vianočné jedlá, ktoré na štedrovečernom stole nesmú chýbať.

Prečítať viac »

Vianočné jedlá vo svete

Svet Stromčekov / 5 decembra, 2022

Keď sa povie Štedrá večera, hneď si predstavíme vysmážaného kapra s majonézovým šalátom. Vianočné jedlá sa však v rôznych krajinách líšia a štedrovečerné menu je v iných regiónoch diametrálne odlišné. Vianočné jedlá vo svete sa líšia najmä z geografických a historických dôvodov. Pozrime sa spoločne na to, čím by nás v rôznych krajinách sveta pri štedrovečernom stole pohostili. Kapor so šalátom by to rozhodne nebol!

Prečítať viac »

Kedy chodí Mikuláš a ako naň pripraviť deti?

Svet Stromčekov / 28 novembra, 2022

Na Slovensku je 6. december dňom, kedy chodí Mikuláš a deti si v predvečer tohto dňa už od nepamäti čistili čižmičky a dávali ich na okno, aby ich mohol svätý Mikuláš v noci obdarovať. Z čoho pramení táto tradícia a ako sa na ňu poriadne aj s deťmi pripraviť tak, aby bol pre ne tento deň nezabudnuteľný?

Prečítať viac »

Vianočné koledy: Odkiaľ sa vzala táto tradícia?

Svet Stromčekov / 25 novembra, 2022

Vianočné koledy nepochybne patria k tým najkrajším vianočným tradíciám. Ako je to však s ich históriou? Kedy vznikli koledy a ako sa stali tradíciou, ktorá nám dotvára celkovú vianočnú atmosféru sa dozviete v našom článku. Rovnako vám ponúkame aj päť najobľúbenejších slovenských, vianočných kolied, bez ktorých si Vianoce nevieme predstaviť.

Prečítať viac »

TOP 10 – najlepšie vianočné pesničky všetkých čias

Svet Stromčekov / 23 novembra, 2022

Aj vy patríte k milovníkom Vianoc, ktorí si púšťajú vianočné pesničky už od konca októbra? Vianočné piesne vám dokážu navodiť neskutočne príjemnú, vianočnú atmosféru a vyčariť úsmev na tvári. Väčšina interpretov má vo svojom repertoári aspoň jednu vianočnú pesničku, avšak nie z každej sa stane hit. My vám prinášame zoznam 10 najobľúbenejších vianočných pesničiek všetkých čias, bez ktorých si Vianoce nevieme predstaviť. Poďte si ich vypočuť s nami!

Prečítať viac »

Najkrajšie vianočné rozprávky, nie len pre deti

Svet Stromčekov / 15 novembra, 2022

Tie najkrajšie vianočné rozprávky jednoducho k Vianociam patria. Určite s nami budete súhlasiť, že takéto rozprávky si s radosťou pozrú nie len deti, ale aj dospeláci. Veď všetci máme predsa radi šťastné konce.  Vianočné rozprávky pre deti aj dospelých sú počas Vianoc azda na každom televíznom programe, no rovnako si viete pozrieť vianočné rozprávky online. My vám prinášame zoznam tých najkrajších vianočných rozprávok, s ktorými budú vaše Vianoce zaručene rozprávkové.

Prečítať viac »

TOP 15 tipov na najlepšie vianočné filmy

Svet Stromčekov / 8 novembra, 2022

Aj vy milujete vianočné filmy a neviete si bez nich predstaviť obdobie Vianoc? Všetky televízne programy sú v predvianočnom a vianočnom období zahltené filmami s vianočnou tematikou a rovnako si viete pozrieť aj vianočné filmy online. My sme pre vás pripravili zoznam 15 najobľúbenejších vianočných filmov, ktoré vás zaručene naladia na správnu, vianočnú atmosféru.

Prečítať viac »

Najkrajšie vianočné trhy na Slovensku

Svet Stromčekov / 4 novembra, 2022

Patríte medzi milovníkov Vianoc a neodpustíte si každoročnú návštevu vianočných trhov? Vianočné trhy dýchajú neuveriteľnou, rozprávkovo vianočnou atmosférou a k predvianočnému obdobiu jednoducho patria. My vám prinášame tipy na tie najkrajšie vianočné trhy na Slovensku, ktoré sa skutočne oplatí navštíviť.

Prečítať viac »

Ako dlho vydrží živý vianočný stromček?

Svet Stromčekov / 2 novembra, 2022

Mnoho ľudí sa rozhoduje, či si zadováži živý, alebo umelý vianočný stromček. Ako dlho vydrží živý vianočný stromček? Toto je jedna z najčastejších otázok, ktorú si kladú ľudia pred výberom vianočného stromčeka. Prezradíme vám, ako sa o živý vianočný stromček správne starať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Nikto predsa nechce tráviť Vianoce pri zoschnutej vianočnej ,,metle“.

Prečítať viac »

Netradičné adventné vence

Svet Stromčekov / 31 októbra, 2022

Adventný veniec je najznámejším symbolom adventu a nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Adventný veniec nemusí byť vôbec fádny, pretože si ho môžete vyrobiť z rôznych materiálov. Netradičný adventný veniec zaručene ozvláštni vašu domácnosť, preto nemusíte zostať iba pri tradičných vencoch z čečiny a sviečok. Netradičné adventné vence si nachádzajú stále viac priaznivcov a my vám prinášame inšpirácie na adventné vence, ktoré budú štýlové a neprehliadnuteľné.

Prečítať viac »

3 nápady, ako vyrobiť mašle na vianočný stromček

Svet Stromčekov / 25 októbra, 2022

Omrzeli vás už vaše ozdoby na vianočný stromček? Nemusíte hneď kupovať nové, vyrobte si vlastné! Skúste si vyrobiť mašle na vianočný stromček, ktoré zaručene oživia vašu vianočnú výzdobu. Nejde o nič náročné. Postačia vám stuhy ľubovoľnej šírky, farby a materiálu, nožnice, pevná niť, prípadne tavná pištoľ. Samozrejme vítaná je aj aspoň aká-taká zručnosť a kreativita. My vám prinášame 3 nápady, ako si takéto vianočné mašle jednoducho vyrobiť.

Prečítať viac »

5 TIPOV na ozdobený biely stromček

Svet Stromčekov / 18 októbra, 2022

Túžite mať tento rok na Vianoce zasnežený, biely stromček, no neviete ako ho ozdobiť? Umelý biely stromček sa dá ozdobiť rovnako pekne ako zelený vianočný stromček.  Budete potrebovať iba trochu kreativity a vkusu. Aby sme vám vianočnú výzdobu uľahčili, pripravili sme pre vás 5 skvelých tipov, ako ozdobiť biely vianočný stromček.

Prečítať viac »

Ako nenápadne zakryť stojan na vianočný stromček?

Svet Stromčekov / 11 októbra, 2022

Kazí vám dojem z vášho nového, krásneho vianočného stromčeka jeho stojan? Stojan na vianočný stromček je zväčša plastový, alebo kovový a povedzme si úprimne, neoplýva zrovna krásou. Máme však pre vás riešenie! Prinášame vám užitočné tipy, ako môžete nenápadne zakryť stojan tak, aby neničil vzhľad stromčeka, pôsobil moderne a štýlovo.

Prečítať viac »

Tipy na vianočné darčeky pre celú rodinu

Svet Stromčekov / 4 októbra, 2022

Aj vy si každý rok lámete hlavu nad tým, aké vianočné darčeky kúpite pre svojich najbližších? Ponúkame vám zaujímavé tipy na vianočné darčeky pre celú rodinu, ktoré vám uľahčia rozhodovanie a zaručene vašich blízkych potešia. V našom článku nájdete skvelé tipy na vianočné darčeky pre mamu, manželku, deti, ale aj ostatných členov rodiny.

Prečítať viac »

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Svet Stromčekov / 27 septembra, 2022

Pre všetkých kreatívnych a tvorivých, sme pripravili niekoľko jednoduchých návodov, ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera. Túto inšpiratívnu aktivitu môžete realizovať spolu s vašimi deťmi a zaručujeme vám, že sa pri nej zabavíte. Svoje skvostné výtvory môžete následne použiť ako ozdoby na vianočný stromček, alebo dekoráciu na poličku.

Prečítať viac »

TOP 10 – Najkrajšie vianočné stromčeky od našich zákazníkov

Svet Stromčekov / 20 septembra, 2022

Internetová súťaž o najkrajší vianočný stromček je už tradíciou na facebookovej stránke nášho e-shopu svetstromcekov.sk. Naši spokojní zákazníci nám zasielajú fotografie ozdobených vianočných stromčekov zakúpených u nás a my ich následne zdieľame na našom facebookovom profile.

O najkrajšom vianočnom stromčeku rozhodujú naši sledovatelia, ktorí podporia nimi zvolené stromčeky tlačidlom ,,páči sa mi to´´. Víťazné, prvé štyri priečky obsadia stromčeky s najvyšším počtom ,,like-ov´´.

A ktoré stromčeky žali vo vianočnej sezóne 2021/2022 najväčší úspech? Pripravili sme si pre vás prehľad TOP 10 najkrajších vianočných stromčekov podľa našich zákazníkov.

Prečítať viac »

Aká bude farba Vianoc 2022?

Svet Stromčekov / 13 septembra, 2022

Každý rok sledujete trendy vo vianočnej výzdobe a meníte vianočné ozdoby podľa toho, aká farba je aktuálne v kurze? V tom prípade je tento článok pre vás to pravé. Nie je tajomstvom, že rovnako ako všetko ostatné, aj vianočné ozdoby podliehajú trendom, či už dizajnovým alebo farebným. My sme sa v našom článku zamerali najmä na rôzne farebné kombinácie ozdôb, ktoré budú v sezóne 2022/2023 najviac šik. Rovnako vám aj prezradíme, aká je TOP farba Vianoc 2022, ktorú milovníci trendov jednoducho nesmú pri vianočnej výzdobe vynechať.

Prečítať viac »

TOP 10 – Biele vianočné stromčeky pre tento rok

Svet Stromčekov / 5 septembra, 2022

Zasnežené a biele vianočné stromčeky sú v ostatných rokoch najvyhľadávanejšie umelé stromčeky vôbec. V každej miestnosti dokážu vytvoriť jedinečnú, rozprávkovo zimnú atmosféru a zrejme to je dôvod, prečo sa tešia tak veľkému úspechu.

Hľadáte husto zasnežený, biely vianočný stromček, alebo iba jemne, snehom poprášený stromček? Výrobcovia sa zameriavajú na najrôznejšie dizajny a prevedenia takýchto stromčekov, preto si každý určite nájde to, čo hľadá.

Prečítať viac »

Vianočné dekorácie urob si sám !

Svet Stromčekov / 16 augusta, 2022

Máte tvorivého ducha a chcete si vyrobiť dekorácie a vianočné ozdoby handmade? My vám prinášame skvelé nápady na vianočné dekorácie, ktoré si ľahko vyrobíte sami v pohodlí domova. Nejedná sa o nič náročné. Chce to iba trochu zručnosti, kreativity a nenáročný materiál na výrobu, ktorý nájde doma každý. Podľa našich inšpirácii bude pre vás výroba vianočných dekorácii hračka.

Prečítať viac »

Malé vianočné stromčeky: kde ich umiestniť?

Svet Stromčekov / 9 augusta, 2022

Vianoce nemusia byť výhradne o veľkých a mohutných vianočných stromčekoch. Nie každý má dostatok priestoru na takýto veľký stromček a pre tento prípad je skvelou alternatívou stromček menších rozmerov. Malé vianočné stromčeky nezaberú veľa miesta, vnesú do vašej domácnosti nádych Vianoc a potešia každého, kto Vianoce radostne očakáva. Aké sú výhody malých stromčekov a na aké miesta ich umiestniť?

Prečítať viac »

Vianočné osvetlenie na dom – inšpirujte sa !

Svet Stromčekov / 2 augusta, 2022

Vonkajšie vianočné osvetlenie môžeme vidieť v období Vianoc na množstve domov. V posledných rokoch sa z takejto výzdoby stal veľmi obľúbený trend. Chceli by ste si aj vy vysvietiť svoj dom no do elegantných zlatistých, alebo extravagantnejších farebných odtieňov? My vám prinášame inšpirácie na vianočné osvetlenie na dom, vďaka ktorému bude neprehliadnuteľný.

Prečítať viac »

Ako nakresliť vianočný stromček

Svet Stromčekov / 1 augusta, 2022

Určite nejeden z vás vymýšľa počas dlhých zimných večerov aktivity pre svoje ratolesti. Skúste preto svoje deti naučiť ako nakresliť vianočný stromček a strávte tak spolu kreatívne chvíľky. Kreslený vianočný stromček je v celku jednoduchá aktivita, ktorá zabaví celú rodinu.

Prečítať viac »

Vianočný stromček na poslednú chvíľu? Tento rok nie!

Svet Stromčekov / 31 júla, 2022

Zvažujete tento rok kúpu umelého vianočného stromčeka? V tom prípade, by ste sa mali po vhodnom stromčeku poobzerať s dostatočným časovým predstihom. V opačnom prípade sa totiž môže ľahko stať, že zostanete tieto Vianoce bez stromčeka.

Prečítať viac »

Tradícia vianočného stromčeka: Ako vznikla?

Svet Stromčekov / 30 júla, 2022

Tradícia vianočného stromčeka je známa na celom svete. Vianoce bez krásne vyzdobeného vianočného stromčeka si nevieme ani predstaviť a tento tradičný symbol Vianoc nám v našich domovoch dokáže vyčarovať neuveriteľne príjemnú atmosféru. Viete však ako tradícia vianočného stromčeka vlastne vznikla a kde siahajú korene tejto vianočnej dominanty?

Prečítať viac »

Vianočný stromček 20krát inak

Svet Stromčekov / 20 júna, 2022

Vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc po celom svete. Viete však, ako sa nazýva vianočný stromček v rôznych kútoch sveta? S nami sa to dozviete.

Prečítať viac »

Vianočný veniec na dvere a stôl – 40+ inšpirácii

Svet Stromčekov / 22 apríla, 2022

Vianočný veniec na dvere, alebo stôl, je skvelou dekoráciou, ktorá dotvorí celkovú vianočnú atmosféru a má viacero využití. Môžete ho jednoducho položiť na stôl, jemne ho dozdobiť, pripevniť naň sviečky alebo ho skrátka zavesiť na vchodové dvere, prípadne nad krb, či inam na stenu.

Prečítať viac »

Dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Svet Stromčekov / 13 decembra, 2021

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybaví sa nám tradičné vianočné pečivo. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé, slané vianočné pečivo s orechmi.

Prečítať viac »

5 tipov na skutočne udržateľné a ekologické Vianoce

Svet Stromčekov / 1 decembra, 2021

Vianoce milujeme, ale každý, kto je čo aj len trochu ekologicky zameraný, nakoniec podľahne depresii z neekologickosti tohoto sviatku. Je o plytvaní, odpade a zbytočnom zahlcovaní sa zbytočnosťami, ktoré vôbec nepotrebujeme. V redakcii sme sa zamysleli, ako by naše Vianoce mohli byť menej nešetrné k prírode a viac trvale udržateľné. Máme pre vás 5 tipov a sľub, že my osobne sa ich pokúsime dodržať.

Prečítať viac »

Navštívte najmagickejšie vianočné trhy v Európe

Svet Stromčekov / 22 novembra, 2021

Vianoce. Čas radosti, pokoja a rodiny. Najkrajšie sviatky celého roka pre mnohých ľudí. Ako si ich čo najviac užiť? Samozrejme, k Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné trhy. Prinášame vám prehľad tých najkrajších miest v Európe, kde sa trhy rozhodne oplatí navštíviť.

Prečítať viac »

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Svet Stromčekov / 15 novembra, 2021

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Prečítať viac »

Ako na dokonalo ozdobený vianočný stromček? TIPY na tento rok

Svet Stromčekov / 8 novembra, 2021

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy opäť neviete ako ozdobiť vianočný stromček? Aký štýl výzdoby vianočného stromčeka zvoliť, akými ozdobami svoj stromček rozžiariť a do akej farby ladiť celú vianočnú výzdobu?

Ako po minulé roky, aj tento vám prinášame skvelé tipy na ozdobenie vianočného stromčeka priamo od našich zákazníčok.

Prečítať viac »

5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Svet Stromčekov / 2 novembra, 2021

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Prečítať viac »

Luxusné vianočné stromčeky – TOP 10 pre rok 2021

Svet Stromčekov / 25 októbra, 2021

Nemohli sme prehliadnuť, že zákazníci sú z roka na rok náročnejší, čo potvrdzujú neustále rastúce požiadavky na dokonalý luxusný vianočný stromček, ktorý však musí vyzerať ako živý. Práve tie najnáročnejšie požiadavky nás podnecujú prinášať našim zákazníkom tie najluxusnejšie stromčeky, aké sú na trhu dostupné.

Prečítať viac »

Umelý vianočný stromček je ekologickejšie rozhodnutie

Svet Stromčekov / 17 októbra, 2021

Ekológia je prístup k modernej životnej filozofii, životnému štýlu. Použijeme množstvo jednorazových plastových tašiek, alebo hodíme do auta niekoľko opakovane použiteľných nákupných tašiek? Kupujeme si čističe vody do našich domovov alebo si nosíme domov plastové fľaše v prepravkách, ktoré vyhodíme (aj keď sú recyklovateľné)? Okná si v lete otvárame, keď sa v noci ochladí, a zatvárame ich cez deň, alebo svoje domovy neustále klimatizujeme? Kupujeme umelý vianočný stromček, ktorý si každým rokom ozdobíme inak, alebo každý rok očakávame, aby pre naše potešenie vyťali živý strom? 

Prečítať viac »

Moderné vianočné stromčeky – TOP 10 pre rok 2021

Svet Stromčekov / 11 októbra, 2021

Ako všetko ostatné, aj umelé vianočné stromčeky podliehajú trendom. Všetci chcú mať doma moderné vianočné stromčeky, ktoré rozžiaria ich domovy. Každoročne sú vytvárané nové technológie, ktoré zabezpečujú ich čo najrealistickejšie prevedenie. Vďaka nim už umelé vianočné stromčeky nevyzerajú ako umelé a v mnohých prípadoch sú na nerozoznanie od tých živých.

Prečítať viac »

5 výhod umelých stromčekov, ktoré vás navždy presvedčia

Svet Stromčekov / 4 októbra, 2021

Umelý vianočný stromček, alebo radšej živý? Ak si aj vy každoročne kladiete rovnakú otázku a neviete sa rozhodnúť, aký typ vianočného stromčeka si zadovážiť, poďte sa spolu s nami pozrieť na výhody, ktoré vám kúpa umelého stromčeka prinesie.

Prečítať viac »

Biele vianočné stromčeky – TOP 7 pre rok 2021

Svet Stromčekov / 27 septembra, 2021

Každý z nás chce mať doma počas Vianoc rozprávkovo zimnú atmosféru. Zasnežené a biele vianočné stromčeky sa preto tešia z roka na rok väčšej obľube.

Zasnežené vianočné stromčeky s realistickou pokrývkou umelého snehu sú vyrábané pomocou najnovších technológii, vďaka čomu pôsobia neuveriteľne prirodzene. Takýto biely vianočný stromček, ktorého krásu už stačí podčiarknuť iba pár štýlovými ozdobami, sa stane zaručene klenotom každej miestnosti.

Prečítať viac »

Bez vianočného osvetlenia to nejde. Ako zvoliť to najvhodnejšie?

Svet Stromčekov / 21 septembra, 2021

Bez krásnych svetielok si náš vianočný stromček nevieme vôbec predstaviť. Veď sú to práve svetlá, ktoré by ho vedeli ozdobiť aj bez ďalších ozdôb. Vo výbere svetiel však často chybujeme. Poďte si pripomenúť pár zásad, ktoré by malo vianočné osvetlenie na stromček spĺňať.

Prečítať viac »

Ako na vianočný stromček, ktorý s vami prežije dekády?

Svet Stromčekov / 13 septembra, 2021

Nechcete každý rok kupovať nový vianočný stromček? My vám poradíme, ako postupovať pri výbere kvalitného vianočného stromčeka, ako sa oň správne starať a ako ho skladovať. Vďaka našim radám s vami váš stromček dokáže prežiť aj celý život.

Prečítať viac »

Klasický, zasnežený či 3D: Ako si vybrať vianočný stromček vašich snov

Svet Stromčekov / 30 augusta, 2021

Rozhodli ste sa pre kúpu umelého vianočného stromčeka, no neviete ako si vybrať ten správny? My vám priblížime benefity jednotlivých typov umelých vianočných stromčekov, poukážeme na rozdiely medzi nimi a predstavíme najobľúbenejšie modely.

Prečítať viac »

Kedy je ten správny čas na kúpu vianočného stromčeka?

Svet Stromčekov / 23 augusta, 2021

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nechávajú kúpu vianočného stromčeka na poslednú chvíľu? Alebo naopak, riešite zaobstaranie vianočného stromčeka v dostatočnom časovom predstihu? Pokiaľ patríte k prvej skupine, vedzte, že pokiaľ chcete mať skutočne pekný vianočný stromček je potrebné sa po ňom poobzerať omnoho skôr, než si myslíte.

Prečítať viac »

TOP 50 vianočných vinšov a prianí

Svet Stromčekov / 27 júla, 2021

Vianočné vinše na pohľadniciach, či vianočné priania v sms správach potešia azda každého z nás. Pocit, že na nás niekto myslí aj počas najkrajších sviatkov v roku zahreje na duši a dokáže znásobiť krásnu, vianočnú atmosféru. Potešte tento rok svojich blízkych aj vy najkrajšími vianočnými prianiami.

Prečítať viac »

Vianočné tradície na Slovensku a vo svete

Svet Stromčekov / 16 júla, 2021

S vianočnými sviatkami sa spája množstvo vianočných tradícii a zvykov, ktoré väčšina ľudí dodržiava dodnes. Nenájdeme azda ani jednu rodinu, ktorá by aspoň jeden z vianočných zvykov nedodržiavala. Tradície sa jemne líšia v závislosti od regiónu, keďže ako sa hovorí ,, Iný kraj, iný mrav´´.  Tak čo, ktoré z nasledujúcich vianočných tradícií majú miesto pri vašom štedrovečernom stole?

Prečítať viac »

TWINKLY – Moderné vianočné osvetlenie na stromček 21. storočia

Svet Stromčekov / 5 júla, 2021

TWINKLY je inteligentné, revolučné LED osvetlenie na vianočný stromček, ktoré môžete jednoducho ovládať pomocou svojho smartfónu. Na to, aby ste si mohli vďaka svetielkam na stromček užívať tie najúžasnejšie farebné kombinácie a dokonalú svetelnú šou, si stačí len zapnúť bluetooth a pripojiť svoj smartfón k smart adaptéru cez bezplatnú mobilnú aplikáciu Twinkly.  Dych berúce svetelné hry zaručene prinesú radosť celej vašej rodine.

Prečítať viac »

Vianočné omaľovánky, nie len pre deti

Svet Stromčekov / 21 júna, 2021

Blíži sa čas Vianoc a vy neviete ako zabaviť svoje ratolesti? Ponúkame vám tematické vianočné omaľovánky na stiahnutie, pri ktorých sa môžu kreatívne realizovať nie len vaše deti, ale aj vy.

Prečítať viac »

Vianočné praktiky – pre praktických čitateľov

Svet Stromčekov / 10 júna, 2021

Už sme si zvykli, že väčšinu vianočných ozdôb povyťahujeme zo skrine, alebo zo skrytých políc v garáži, trochu ich pretriedime a opäť použijeme. Sú medzi nami takí, čo majú ozdoby rôznych farieb a počas vianočných príprav sa rozhodujú, do akej farby v daný rok odejú svoj stromček. Zvyšné ozdoby odložia, alebo ich využijú na ďalšiu výzdobu domu. 

Prečítať viac »

Umelé vianočné stromčeky 3d nerozpoznáte od tých živých

Svet Stromčekov /

Umelé vianočné stromčeky 3D predstavujú to najkvalitnejšie, čo sa dnes dá kúpiť. Nielenže sú veľmi trvácne a kvalitné, ale naviac ich nerozoznáte od tých živých. Ozdobený vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Každý rok sa však z tohto dôvodu spíli až neuveriteľné množstvo stromov. Pravdou je, že obvykle nejde o stromčeky z lesa. Vianočné stromčeky sa totiž pestujú na poliach. Po niekoľkých rokoch, keď vyrastú do správnej veľkosti, ocitnú sa v našich obývačkách. Aj napriek tomu je však pre prírodu omnoho ekologickejšie, kúpiť si stromček umelý. Nie však akýkoľvek. Ekologický je len nákup takého, ktorý vydrží mnoho rokov. 

Prečítať viac »