Skladovanie umelého vianočného stromčeka

Aby vám váš vianočný stromček slúžil veľa rokov a bol stále rovnako pekný ako na začiatku, pripravili sme si pre vás užitočné pokyny, podľa ktorých by ste mali pri skladovaní vianočného stromčeka postupovať.

Najlepší spôsob ako skladovať umelý vianočný stromček je premiestniť ho v rozloženom stave do miestnosti ktorú nevyužívame a zakryť ho tmavou fóliou. Ak však nemáte dostatok priestoru na takéto skladovanie, je najvhodnejšie stromček vrátiť opäť do pôvodného stavu.

POKYNY NA SKLADOVANIE

1. Odstráňte všetky ozdoby z vianočného stromčeka.

2. Stromček začnite rozoberať od vrchnej časti C. Vetvičky sa opatrne snažte pritlačiť naspäť ku konáru tak, ako boli v pôvodnom stave a až následne na to vytiahnite celú vrchnú časť smerom nahor.

3. Po vytiahnutí (pri rozkladacom systéme) opatrne zatlačte konáre smerom ku kmeňu. Pri dáždnikovom systéme stačí, keď obrátite celú časť smerom dolu a konáre sa vrátia na pôvodne miesto.

4. Rovnakým spôsobom pokračujte aj pri strednej časti B a spodnej časti C.

5. Opatrne vložte všetky časti stromu do prepravnej škatule alebo do tašky na stromček a zavrite ich.

6. Ak stromček nepoužívate, uložte ho na chladnom a suchom mieste mimo slnečného žiarenia. Vystavenie vášho stromčeka nadmernému teplu alebo vlhkosti môže vianočný stromček poškodiť.

Tiež by vás mohli zaujímať články:

Ako správne postaviť vianočný stromček

Pri stavaní vianočného stromčeka je najdôležitejšie vybrať si vhodné miesto s dostatkom priestoru na jeho rozloženie. Každý stromček, ktorý si od nás zakúpite, je rozložený a uložený v krabici tak, aby zabral čo najmenej miesta. Po rozbalení krabice skontrolujte…

Výber vianočného stromčeka – zákaznícka príručka

Vianočné stromčeky hrajú veľkú úlohu v našich obľúbených sviatočných tradíciách. Ozdobujeme, otvárame darčeky a užívame si vianočnú atmosféru s priateľmi a rodinou okolo stromčeku. Je dôležité mať…

Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x