Kuriózna farba Vianoc 2023- Viva magenta!

viva magenta farba roka 2023

Patríte medzi tých, ktorí sa riadia trendami a vždy s nimi držia krok?  

Sledujete influencerov  na sociálnych sieťach a nič z noviniek v oblasti  módy a dizajnu Vám v žiadnom prípade nesmie ujsť?  Potom ste si isto všimli, že trendy vo farbách sa každým rokom menia. Vedeli ste, kto určuje farbu roka?

Koncom roka tradične vyhlási spoločnosť Pantone farbu roka, ktorá má miesto na výslní celý nasledujúci rok a inšpirujú sa ňou dizajnéri v mnohých odvetviach. Pantone je svetoznáma inštitúcia, ktorá sídli v New Jersey v USA a je známa svojim systémom farieb.  Farba roka sa vyberá na základe analýzy v móde, dizajne ale aj podľa diania vo svete a spoločenských udalostí. Vidieť  ju môžete nielen v móde, interiérovom dizajne a iných odvetviach, ale ovládla dokonca aj vianočnú výzdobu.

Ako sa prezentuje MAGENTA?

Magenta je zmes tónov červenej, fuksiovej a ružovej. Tento odtieň je inšpirovaný karmínom, ktorý sa nachádza v prírode. Charakteristická je pre ňu výnimočnosť a  pútavosť na prvý pohľad. Jej cieľom je vyjadrovať radosť, optimizmus a odvážnosť.

ružové vianočné gule vo farbe viva magenta

Hit roka 2023 –  intenzívna farba „Viva magenta” svojou výnimočnosťou púta pozornosť. Ak sa rozhodnete pre túto unikátnu farbu bude Vaša vianočná výzdoba určite „in” a neprehliadnuteľná.

Ako túto farbu kombinovať?

Pýtate sa ako ju použiť? Môžete staviť na istotu a použiť ozdoby iba v samotnom odtieni magenta. Tu odporúčame zvážiť množstvo použitých ozdôb, inak sa môže stať, že sa váš domov zmení na ružové kráľovstvo.  Odvážni môžu experimentovať s rôznymi kombináciami, kde ale netreba zabudnúť že magenta má byť dominujúcou farbou.  Je len na Vás, či zvolíte súlad farieb výzdobou tón v tóne alebo sa rozhodnete pre farebný kontrast. Keďže ide o výraznú farbu je vhodné ju kombinovať s neutrálnymi farbami. Môžete vyskúšať vytvoriť zaujímavé duo ružovej s niektorým odtieňom sivej alebo  kombinácie s pastelovými farbami.

Trh už zaplavili vianočné  ozdoby, s ktorými bude vaša domácnosť doslova žiariť. Táto farba zaručene vyninkne na zasneženom vianočnom stromčeku. Nájdete nespočetné množstvo dizajnov a rozhodnúť sa môžete pre rôzne tvary, vzory a veľkosti. Obdivuhodné sú vianočné gule s trblietkami, ktoré pokrývajú celú guľu alebo iba jej časť. Voliť si môžete aj medzi matnými a lesklými ozdobami.

Tak čo,  aké si vyberiete Vy? Všetko je len na vašej kreativite.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu …

Ako ozdobiť vianočný stromček

Ako na dokonalo ozdobený vianočný stromček? TIPY na tento rok

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy opäť neviete ako ozdobiť vianočný stromček? Aký štýl výzdoby vianočného stromčeka zvoliť…

Moderné vianočné ozdoby

Moderné vianočné ozdoby na stromček – top 10 trendov tohto roku

Moderné vianočné ozdoby, dokážu s vianočným stromčekom skutočné divy. Aj keď väčšina ľudí …

In a OUT ozdoby na stromček

Vianoce 2021: Čo bude v móde a čo už je dávno v pasé?

Ako vyzdobiť vianočný stromček tak, aby kráčal s dobou? Ak ste už aj vy začali premýšľať na tým, aké ozdoby tohto roku použiť na váš vianočný stromček, aby bol štýlový a pekný, …

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x