Netradičné adventné vence

Netradičný adventný veniec na stôl

Adventný veniec je najznámejším symbolom adventu a nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Adventný veniec nemusí byť vôbec fádny, pretože si ho môžete vyrobiť z rôznych materiálov. Netradičný adventný veniec zaručene ozvláštni vašu domácnosť, preto nemusíte zostať iba pri tradičných vencoch z čečiny a sviečok. Netradičné adventné vence si nachádzajú stále viac priaznivcov a my vám prinášame inšpirácie na adventné vence, ktoré budú štýlové a neprehliadnuteľné.

Perníkový adventný veniec

K Vianociam neodmysliteľne patrí vôňa vianočných perníčkov. Tak prečo si z tejto chutnej vianočnej maškrty nevyrobiť aj adventný veniec? Perníkový, alebo medovníkový adventný veniec si vyrobíte tak, že si z cesta vykrojíte perníčky požadovaného tvaru, ktoré po upečení ozdobíte cukrovou polevou a prilepíte k sebe tak, aby ste z neho vytvorili tvar venca, aký chcete.

Že nie ste v pečení medovníčkov zruční? Nevadí. Na internete nájdete mnoho šikovných cukrárok, ktoré sa zaoberajú výrobou krásnych medovníkových adventných vencov. V ponuke zaručene nájdete nádherné perníkové adventné vence, z ktorých si nebudete vedieť vybrať.

Neručíme však za to, že vám z takéhoto chutného adventného venca z medovníka do Vianoc niečo ostane.

Netradičné adventné vence zo šišiek

Zo šišiek a iných lesných plodov sa dajú vyrobiť skutočne krásne, netradičné adventné vence. Ozdoby na adventný veniec v tomto prípade nebudete potrebovať. Bude vám stačiť iba polystyrénová podložka v tvare venca, na ktorú pomocou taviacej pištole pripevníte šišky. Adventné vence zo šišiek sa môžu líšiť veľkosťou šišiek, prípadne ich kombináciou a ďalšími použitými materiálmi. Adventný veniec zo šišiek môžete dozdobiť živou čečinou, machom, orieškami, či sušeným ovocím.

Skvelým tipom je, nastriekať šišky farebným sprejom do ľubovoľnej farby, ktorá sa vám hodí k vianočnej výzdobe.


Vianočné vence

Ponúkame vám moderné vianočné vence na dvere či stôl, ktoré privedú vašu vianočnú výzdobu k dokonalosti.  Vianočné vence u nás nájdete v rôznych prevedeniach.  V našej ponuke nájdete okrem klasických, PVC vencov na dvere či stôl, aj ešte realistickejšie vianočné vence z 3D ihličia.  Vence ponúkame v rôznych farebných prevedeniach, od bledých, ľadových odtieňov zelenej, cez bledozelené, prirodzene zelené, tmavozelené, až po  biele, zasnežené vianočné vence.


Adventný veniec zo živej čečiny

Adventné vence zo živej čečiny patria medzi klasiku, ku ktorej sa veľa ľudí každý rok vracia. Dekorácie na adventný veniec však vedia tento tradičný typ venca krásne ozvláštniť. Na výrobu takéhoto venca môžete použiť viacero druhov vetvičiek z rôznych stromov na ktoré upevníte dekorácie podľa vlastného vkusu. Ovocie, kúsky dreva, škorice, orieškov, ale tiež vianočné gule… Týmto všetkým môžete svoj adventný veniec zo živej čečiny ozvláštniť.

Pokiaľ sa vám však nechce zbierať živú čečinu a vyrábať z nej veniec, môžete zvoliť aj pohodlnejšie riešenie. Kúpte si jednoducho umelý 3D vianočný veniec, ktorý bude vyzerať ako živý a zaručujeme vám, že rozdeľ nikto nespozoruje.

Netradičné adventné vence z papiera

Medzi netradičné adventné vence môžeme určite zaradiť adventný veniec z papiera. Je len na vás, či si takýto veniec vyrobíte s klasického bieleho papiera, alebo zo starých novín. Základom je, kúsky papiera poskladať, prípadne nakrčiť a upevniť ich do tvaru venca. Papier môžete lepiť buď na kartón, polystyrénovú maketu, alebo ich pripevňovať na drôt.

Pri tomto type venca však treba dávať veľký pozor na otvorený oheň. Odporúčame sviečky na takýto veniec vložiť do sklených nádob a tie následne umiestniť do stredu netradičného adventného venca z papiera.

Bonusový tip pre najmenších:

Kreslený adventný veniec

Nejedná sa o klasický vianočný veniec na stôl, ale o kreslený adventný veniec, ktorým si môžu vaše deti ozdobiť svoje okno, či dvere v detskej izbe. Stačí, keď na farebnej tlačiarni vytlačíte obrázok vianočného venca, ktorý sa vám bude najviac páčiť. Potom už iba daný veniec vystrihnete a prilepíte na požadované miesto.  Takéto kreslené vence vyzerajú pekne, keď ich nalepíte z vnútornej strany okna.

Stiahnuť si môžete aj niekoľko našich tipov na takýto kreslený vianočný veniec:

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Adventný veniec so soškami Panny Márie, Jozefa a Ježiška

Advent a adventné vence

Wikipédia uvádza, že Advent je prvá časť liturgického roka rímskokatolíckej cirkvi vymedzená 4 nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista a obdobie duchovnej prípravy na Vianoce. Obdobie vianočných sviatkov začína prvým dňom Adventu a končí dňom Zjavenia Pána. V každodennom živote sa príprava na Vianoce začína vytvorením adventného venca, upratovaním a zdobením bytu. 4 adventné sviečky znázorňujú na adventnom venci symbolické odpočítavanie do najkrajších sviatkov v roku.

Moderné vianočné ozdoby

Moderné vianočné ozdoby na stromček – top 10 trendov tohto roku

Moderné vianočné ozdoby, dokážu s vianočným stromčekom skutočné divy. Aj keď väčšina ľudí začína riešiť vianočné ozdoby na stromček až v predvianočnom adventnom období, vianočné trendy sú určené už dlhé mesiace pred tým.

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Prejsť do obchodu