16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Hoci vtedajší veniec zdobilo až 24 sviečok, táto tradícia sa zachovala dodnes s tým, že v dnešnom ponímaní má adventný veniec štyri biele sviečky, ktoré symbolizujú štyri týždne adventu. Dnes už azda ani nenájdete domácnosť, kde by nebol adventný veniec súčasťou vianočnej výzdoby.

Rovnako ako všetko ostatné, aj adventné vence podliehajú trendom. Dnes už nájdete tie najrôznejšie prevedenia, tvary a farby tohto vianočného symbolu. Pokiaľ patríte k tým zručnejším a chcete do vášho adventného venca preniesť aj kúsok seba, môžete si ho jednoducho vyrobiť.

My sme pre vás zozbierali trendy tipy, ako si vyrobiť štýlové adventné vence, ktoré vám spríjemnia posedenie počas dlhých zimných večerov.

1. Drevený adventný veniec z kmeňa

Pôvodné adventné vence boli jednoduché, skromné a tvorené z prírodných materiálov. Vyrobte si takýto tradičný veniec na stôl aj vy z kúska kmeťa stromu. Veniec môže mať rôzne tvary. Či už sa rozhodnete pre podlhovastý adventný veniec, štvorcový, alebo okrúhli, hravo to zvládnete. Ako na to? Na kúsok kmeňa si jednoducho nalepte sviečky a tento veniec na dreve môžete dozdobiť šiškami, čečinou, vianočnými guľami, či inými ozdobami.

2. Adventný veniec v štýlovom drevenom boxe

Aké jednoduché. Obyčajný drevený box naplníte čečinou, šiškami, sušeným ovocím, či inými vianočnými ozdobami a vložíte doň sviečky. Box môže byť ladený do rôznych farieb a v rôznych prevedeniach. Vsadiť môžete na podlhovastý tvar adventného venca, štvorcový, alebo tiež okrúhli.

3. Adventný veniec z konárikov

Aj pri tomto type adventného venca hrá dôležitú úlohu drevo. Na jeho výrobu stačí, ak si pozbierate konáriky zo stromov, ktoré následne zviažete špagátom alebo stužkou. Konáre môžete nechať v pôvodnej farbe, alebo ich nafarbiť podľa vlastnej potreby. Na takto pripravené konáre nalepíte sviečky, prípadne vianočné ozdoby. Takýmto spôsobom vám vznikne štýlový a moderný adventný veniec na dreve.

4. Umelý vianočný veniec dozdobený podľa vlastných predstáv

Ste zástancom klasického ihličnatého adventného venca? V tom prípade vám odporúčame zaobstarať si čistý umelý vianočný veniec, ktorý bude vyzerať ako živý a ozdobíte si ho vy sami. Lepiacou pištoľou naň môžete pripevniť akékoľvek vianočné ozdoby a sviečky.

5. Adventný veniec z vianočných gúľ

Máte doma množstvo vianočných gúľ, ktoré nemáte ako využiť? Tak prečo si z nich nevyrobiť adventný veniec! Stačí si zaobstarať polystyrénovú maketu venca, na ktorú budete následne lepiacou pištoľou lepiť vianočné gule rôznych veľkostí. Na vrch už iba pripevníte vianočné sviečky. Také jednoduché a zároveň trendy!

6. Adventný veniec zo šišiek

Ďalším skvelým tipom ako využiť prírodné materiály, je vyhotoviť si adventný veniec zo šišiek. Na polystyrénový maketu venca si jednoducho lepiacou pištoľou nalepíte šišky. Môžete pridať aj čečinu, sušené ovocie či škoricu. Fantázii sa medze nekladú.

7. Adventný veniec z pohárov

Áno, dobre počujete. Z pohárov. A dokonca zo zaváraninových. Jednoducho och do ¼ naplňte soľou, cukrom, ryžou, orieškami, alebo dekoratívnymi kamienkami a do vnútra umiestnite sviečku. Poháre môžete dozdobiť umelým snehom, čečinou, špagátom, alebo stužkou.


Vianočné vence

Ponúkame vám kvalitné vianočné vence vhodné ako dekorácia na stôl, na dvere, či na zavesenie kdekoľvek na stenu. Adventné Vianočné vence sú dostupné v rôznych moderných prevedeniach: zelené, biele, zasnežené či s 3D ihličím, ktoré sú na nerozoznanie od živých venčekov.


8. Adventný veniec na tanieri alebo podnose

Skvelým tipom ako jednoducho a rýchlo vyrobiť adventný veniec je naaranžovanie sviečok na tortovom podnose alebo na klasickom tanieri. Do stredu podnosu či taniera, na ktorom bežne podávate dezerty, umiestnite sviečky a dozdobte vianočnými dekoráciami podľa vášho vkusu. Takýto naozaj štýlový adventný veniec budete mať vyrobený za pár minút.

9. Adventný veniec z kvetináčov a črepníkov

Napadlo by vás niekedy použiť črepníky či kvetináče na výrobu adventného venca? A pritom je to také jednoduché. Črepník si naplňte čečinou, šiškami, sušeným ovocím či inými ozdobami a vsaďte do neho adventnú sviečku. Keď si takéto črepníčky vytrovíte štyri a vkusne ich uložíte, vznikne vám jedinečný adventný veniec.

10. Adventný veniec z plechoviek

Pokaľ si klasické plechovice zo zaváranín očistíte od etikiet, vznikne vám perfektný materiál na vytvorenie originálneho industriálneho adventného venca. Ako na to? Plechovky jednoducho naplňte čečinou, machom, šiškami alebo orieškami a vsaďte do nich sviečky. Plechovky so sviečkami môžete pokojne očíslovať či previazať špagátom a vkusne naaranžovať. Takýto adventný veniec zaručene nebude mať každý.

Rozhodli ste sa vyrobiť si svoj vlastný adventný veniec, no neviete aké farby zvoliť? Ako bonus vám prinášame farebné trendy pre rok 2022.

11. Biely adventný veniec

Nadčasová biela azda nikdy nevyjde z módy. Ak chcete mať moderný adventný veniec, ktorý bude trendy dlhé roky, určite vsaďte na bielu farbu.


Ozdobené vianočné vence

Kto by nechcel mať počas Vianoc na stole krásne ozdobený adventný veniec, alebo štýlovo ozdobený závesný veniec na dvere. Ponúkame vám široký výber ozdobených vianočných vencov na stôl a vianočných vencov na dvere, s ktorými dotiahnete svoju vianočnú výzdobu do dokonalosti. Vyberať si môžete z tradičných zelených, ale aj bielych, zasnežených vianočných vencov s ozdobami v rôznych farebných prevedeniach. Váš vianočný veniec môžete dokonca zladiť s malým ozdobeným vianočným stromčekom, či ozdobenou stredovou girlandou na stôl z našej ponuky.


12. Ružový adventný veniec

Ružové adventné vence a dekorácie sa tešia posledné roky stále väčšej obľube. Musíme uznať, že vyzerajú naozaj nesmierne elegantne a moderne.

13. Červený adventný veniec

Červená farba k Vianociam jednoducho patrí. Tradičný červený adventný veniec bude v každej miestnosti neprehliadnuteľný.

14. Strieborný adventný veniec

Moderný adventný veniec ladený do striebornej farby pôsobí štýlovo, vkusne a luxusne. Odlesky striebornej dodávajú vencu neprehliadnuteľný šmrnc.

15. Fialový adventný veniec

Pre tých, ktorí sa neboja farieb je skvelou voľbou fialový adventný veniec. Fialová v kombinácii s ružovou a zelenou krásne doladí celkový vzhľad venca.

16. Bielo zlatý adventný veniec

Ak chcete aby váš veniec pôsobil luxusne a štýlovo zároveň, zvoľte preň kombináciu bielej a zlatej farby. Takýto trendy “glamour” veniec zaručene nikto neprehliadne.

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventný veniec so soškami Panny Márie, Jozefa a Ježiška

Sviatok Adventu a adventné vence

Wikipédia uvádza, že Advent je prvá časť liturgického roka rímskokatolíckej cirkvi vymedzená 4 nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista a obdobie duchovnej prípravy na Vianoce. Obdobie vianočných sviatkov začína prvým dňom Adventu a končí dňom Zjavenia Pána. V každodennom živote sa príprava na Vianoce začína vytvorením adventného venca, upratovaním a zdobením bytu.

Vianočné tradície

Vianočné tradície na Slovensku a vo svete

S vianočnými sviatkami sa spája množstvo vianočných tradícii a zvykov, ktoré väčšina ľudí dodržiava dodnes. Nenájdeme azda ani jednu rodinu, ktorá by aspoň jeden z vianočných zvykov nedodržiavala. Tradície sa jemne líšia v závislosti od regiónu, keďže ako sa hovorí ,, Iný kraj, iný mrav´´.  Tak čo, ktoré z nasledujúcich vianočných tradícií majú miesto pri vašom štedrovečernom stole?

Adventný kalendár

5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

10 tipov na netradičný , drevený vianočný stromček

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x