TOP 10 – najlepšie vianočné pesničky všetkých čias

Vianočné pesničky

Aj vy patríte k milovníkom Vianoc, ktorí si púšťajú vianočné pesničky už od konca októbra? Vianočné piesne vám dokážu navodiť neskutočne príjemnú, vianočnú atmosféru a vyčariť úsmev na tvári. Väčšina interpretov má vo svojom repertoári aspoň jednu vianočnú pesničku, avšak nie z každej sa stane hit. My vám prinášame zoznam 10 najobľúbenejších vianočných pesničiek všetkých čias, bez ktorých si Vianoce nevieme predstaviť. Poďte si ich vypočuť s nami!

1. Vianočná pieseň od skupiny Wham! – Last Christmas

Kto by tento vianočný megahit nemal rád? Last Christmas od britskej skupiny Wham! je jednou z najobľúbenejších vianočných piesni na celom svete a rok čo rok je hraná azda vo všetkých rádiách. Hoci bola vydaná už v roku 1984, stále je nesmierne populárna.

2. Vianočný hit od Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Nezameniteľný hlas Mariah Carey sa jednoducho nedá ignorovať a rovnako je to aj s jej vianočnou piesňou All I Want For Christmas Is You, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 1994. Táto vianočná pesnička sa stala veľmi rýchlo jej najúspešnejším songom a jedným z najpredávanejších singlov všetkých čias. My osobne si bez tejto piesne jednoducho Vianoce nevieme predstaviť.

3. Vianočná pesnička – Santa Claus Is Coming To Town

Túto vianočnú pieseň prespievalo veľké množstvo umelcov. Niet divu, keďže skladba vznikla už v roku 1934. Pôvodnú verziu piesne od Harryho Resera  a jeho kapely, ktorá dokázala predať až neuveriteľných 30 000 platní za 24 hodín, prespieval aj súčasný populárny spevák Michael Bublé. No vypočujte si túto krásnu vianočnú skladbu sami… Dokonalá, však?

4. Český vianočný hit od skupiny Settleři – Veselé Vánoce

Na Slovensku ani v Čechách sa zaručene nenájde človek, ktorý by túto pieseň nepoznal. Veselá vianočná pesnička z roku 1962 s ešte veselším textom sa stala neodmysliteľnou súčasťou Vianoc česko-slovenských rodín.

5. Vianočná pesnička Silent Night (Tichá noc)

Pieseň Tichá noc, je symbolom Vianoc po celom svete. Prvý krát túto pieseň uviedli v roku 1818 v kostole sv. Mikuláša v Oberndorfe pri Salzburgu arnsdorfský učiteľ a organista Franz Xaver Gruber a kaplán Joseph Mohr . Pieseň sa stala okamžite nesmierne populárnou. Dnes je preložená až do 300 jazykov a nárečí. Vypočujte si túto najznámejšiu koledu v podaní úžasného Andrea Boccelliho.


Full 3D vianočný stromček

Full 3D vianočné stromčeky (100% 3D) sú tvorené výhradne 3D ihličím a tak dokonale imitujú živý stromček. Full 3D vianočný stromček predstavuje to najluxusnejšie a najmodernejšie čo trh ponúka. Vetvičky s 3D mäkkým ihličím sú vyrábané z najkvalitnejších PE (polyetylén) materiálov za pomoci najnovších technológii. Tento rok sme si pre vás pripravili až 6 exkluzívnych noviniek a tak v našej ponuke nájdete viac ako 10 luxusných (100% 3D) stromčekov.


6. Slovenská pieseň od Lojza a Mira Žbirku – Každý deň budú vraj Vianoce

Vedeli ste že táto skladba pôvodne vôbec nebola nahratá ako vianočná? Interpret, skupina Lojzo ju pôvodne zložila ako klasickú pesničku, ktorá sa zapáčila legendárnemu spevákovi Mirovi Žbirkovi a tak vznikol tento známy duet. Pieseň vydaná v roku 1991 sa stala populárnou najmä po reklamnej kampani jedného mobilného operátora, ktorý ju vo svojej reklame použil. Skladba má veľmi zaujímavý videoklip, v ktorom si pozorný divák všimne, že speváci Miroslav Žbirka a Marián Kochanský majú vymenené hlasy. No schválne, všimli ste si to niekedy?

7. Vianočná pesnička od John Lennona – Happy Xmas

Obľúbený vianočná balada od John Lennona uzrela svetlo sveta v roku 1971. Na výslnie sa však dostala až po Lennonovej smrti v roku 1980. Pesničku Happy Xmas často prespievavali aj iný umelci a v Británii bola označená za najobľúbenejšiu vianočnú pieseň.

8. Slovenský vianočný song od IMT Smile – Najkrajšie Vianoce

Obľúbená vianočná pieseň od skupiny IMT Smile – Najkrajšie Vianoce, vydaná v roku 2010 patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie slovenské vianočné pesničky. V predvianočnom období ju môžete počuť z rádií, či televízie a za nás sa skutočne vydarila.

9. Legendárna vianočná pieseň – Have Yourself A Merry Little Christmas

Tento legendárny vianočný song vznikol v roku 1943 a v roku 1944 bola prvýkrát uvedená v muzikáli MGM Meet Me in St. Louis. Neskôr túto pieseň prespieval s upraveným textom Frank Sinatra a dodnes stala sa jednou z najhranejších vianočných piesni vôbec. Túto obľúbenú pieseň prespievalo mnoho populárnych spevákov, no nám sa najviac páči verzia od Sam Smitha. Čo poviete?

10. Vianočná pesnička zoskupenia Band Aid – Do They know It”s Christmas

Táto pieseň vznikla v roku 1984 ako reakcia na televízne správy o hladomore v Etiópii. Tento song bol nahratí najpopulárnejšími britskými a írskymi skupinami tej doby. V roku 1984 sa stal tento song vianočným hitom číslo jeden v Spojenom Kráľovstve. Pesnička žala neuveriteľné úspechy aj v ďalších krajinách a zaslúžene sa stala jednou z najobľúbenejších vianočných piesni.

Zdroj: youtube.com


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Vianočné vinše

TOP 50 vianočných vinšov a prianí

Vianočné vinše na pohľadniciach, či vianočné priania v sms správach potešia azda každého z nás. Pocit, že na nás niekto myslí aj počas najkrajších sviatkov v roku zahreje na duši a dokáže znásobiť krásnu, vianočnú atmosféru. Potešte tento rok svojich blízkych aj vy najkrajšími vianočnými prianiami.

Vianočný darček pod stromček

Čo pod stromček ? 10 skvelých tipov na vianočný darček

Aj vám už došli nápady na vianočné darčeky pod stromček? Neustále premýšľate, čím obdarovať svoju rodinu a blízkych? My sme sa vám tohtoročný výber vianočných darčekov rozhodli uľahčiť a prinášame vám 10 skvelých tipov na darčeky, ktoré vašim blízkym vyčaria úsmev na tvári.

Deti dívajúce sa na rozsvietený vianočný stromček.

Vianočné stromčeky s LED osvetlením, záruka moderných Vianoc

Každoročné vyberanie zo škatule a rozmotávanie LED vianočného osvetlenia a následné nekonečné obmotávanie vianočných svetielok okolo stromčeka. Je vám to povedomé? Hoci stavanie a ozdobovanie vianočného stromčeka je veľmi pekná rodinná tradícia, my vám prinášame skvelý tip ako si ju ešte viac spríjemniť.

Omaľovánky Vianoce

Vianočné omaľovánky, nie len pre deti

Blíži sa čas Vianoc a vy neviete ako zabaviť svoje ratolesti? Ponúkame vám tematické vianočné omaľovánky na stiahnutie, pri ktorých sa môžu kreatívne realizovať nie len vaše deti, ale aj vy.

Prejsť do obchodu