Umelý vianočný stromček je ekologickejšie rozhodnutie

Umelé ekologické stromčeky

Ekológia je prístup k modernej životnej filozofii, životnému štýlu. Použijeme množstvo jednorazových plastových tašiek, alebo hodíme do auta niekoľko opakovane použiteľných nákupných tašiek? Kupujeme si čističe vody do našich domovov alebo si nosíme domov plastové fľaše v prepravkách, ktoré vyhodíme (aj keď sú recyklovateľné)? Okná si v lete otvárame, keď sa v noci ochladí, a zatvárame ich cez deň, alebo svoje domovy neustále klimatizujeme? Kupujeme umelý vianočný stromček, ktorý si každým rokom ozdobíme inak, alebo každý rok očakávame, aby pre naše potešenie vyťali živý strom? 

MÚDRI OTCOVIA KUPUJÚ UMELÝ VIANOČNÝ STROMČEK!

V minulosti otcovia trávili dlhé hodiny pred štedrou večerou upravovaním stromčekov do podstavcov. Keď sa stromček hodil do podstavca, niektoré roky sa to podarilo zvládnuť bez nervozity. Ale aj v týchto prípadoch sa občas stalo, že keď stromček postavili, zistili, že je veru krivý. Ak chceme byť úprimní, stavanie vianočného stromčeka je často zdrojom hádky, lebo sa nepodarilo nájsť vlani starostlivo uložený podstavec a pri osekávaní kmeňa stromu je celkom jednoduché dopracovať sa k zraneniam. O čo lepšie by bolo tento čas venovať deťom, rodine!

Preto, múdri otcovia v súčasnosti radšej hlasujú za umelé stromčeky, ktoré sú dokonalou kópiou živých stromčekov a napriek tomu sú symetrické. Umelé stromčeky sú bezproblémové. Stromček sa hodí do podstavca, nie je potrebné ho prispôsobovať. Po ozdobení nie je potrebné ani vysávať, a tak múdri otcovia majú čas na rodinu a deti. Vo väčšine prípadov aj zakúpenie stromčeka je úloha otca. S umelým stromčekom aj v tomto prípade ušetrí čas. Len si ho objedná z e-shopu svetstromcekov.sk. Nasledujúci rok pred Vianocami netreba stromček opäť zháňať, len ho vytiahnuť z garáže, pivnice alebo šatníka.

Občas sa matky sťažujú, že umelý stromček nemá vôňu. To sa dá ľahko vyriešiť esenciálnym olejom. Otcovia si pravdepodobne nerobia veľkú hlavu z toho, že ich nazvú lenivcami, že sa takto snažia vyhnúť nákupu stromčeka. Samozrejme, v žiadnom prípade nejde o lenivosť. Je to skôr praktickosť a dobrý časový manažment.

TERAJŠIE UMELÉ VIANOČNÉ STROMČEKY SÚ REALISTICKEJŠIE AKO V MNULOSTI

V našich oblastiach sa už dlhé roky medzi najvyhľadávanejšie stromčeky zaraďuje smrek. Tento ihličnan dostal aj v našej ponuke výsostné miesto. Na webovej stránke vianočných stromčekov predávame aj iné nádherné, v prírode často sa vyskytujúce druhy ihličnanov. Takéto sú napríklad, borovica, jedľa, druhy ihličnanov typické najmä pre rozličné alpské a kanadské horské oblasti. Dôsledne dodržiavame náš komplexný zoznam charakteristík pre jednotlivé druhy ihličnanov. Patria sem napríklad miery, tvar stromu, farba, rozmiestnenie konárov, hustota, postavenie konárov voči kmeňu, dĺžka ihličia, tvar aj hrúbka. Slovom, všetky také vlastnosti, na základe ktorých sa dá jednoznačne definovať ten-ktorý druh ihličnanu.


Umelé vianočne stromčeky od 210cm do 220cm

Najpredávanejšie umelé vianočné stromčeky sú vo výške 210cm a 220cm. Je ideálnou voľbou do stredne veľkých miestnosti. Pri klasických stromčekoch dosahuje špička cca 20cm pri  3d stromčekoch to je cca 10cm.


PREDLOHOU BOLI SKUTOČNÉ IHLIČNANY

Ihličnany nie sú vždy dokonalo symetrické. Rovnako, ako aj v živote je istá asymetria, tak aj v našich stromčekoch.  Naše umelé stromčeky sú presnou kópiou prirodzených stromov. Preto sú realistické, no napriek tomu foremné a harmonické, presne ako skutočné stromy. Nájdete medzi nimi stromčeky malého, stredného vzrastu, ale aj tie obrovské. Našťastie, po sviatkoch ich nie je potrebné vyhodiť, ani spáliť.

3D A FULL 3D UMELÉ STROMČEKY

Nová technológia, ktorá priniesla revolúciu umelých vianočných stromčekov. V záujme maximalizácie druhovo špecifických vlastností sa všetky vetvy vyrábajú touto 3D technológiou vo verzii FULL 3D.

Pri 3D verzii sú takto vytvorené len vonkajšie, viditeľné vetvy a vnútorné, husté vetvy sú klasické. Toto riešenie znižuje cenu a rozdiel uvidíte iba zblízka.

Tmavozelené 3D ihličie Smreka Alpského.

ĎALŠIE DOPLNKY

Prírodné doplnky sú napr. šišky a sneh, ktoré nám pripomínajú stromy v lese. Umelý sneh evokuje pravý zasnežený ihličnan. Umiestnenie umelého snehu na koncoch konárov je skutočne také, akoby na ne napadol sneh. Sneh je biely a trochu sa trbliece, ako skutočný. Máme v ponuke mierne snehom posypané, ale aj celkom zasnežené stromčeky. Šiškami môžeme taktiež dosiahnuť ďalší prirodzený efekt. Všetko, čo musíme urobiť, je prepašovať vôňu živice niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja. Zaručujeme vám, že stromček nerozoznáte od živého.


Ďalšie zaujímavosti nájdete na stránke predchádzajúcich článkov.

Vianoce 2021: Čo bude v móde a čo už je dávno v pasé?

Ako vyzdobiť vianočný stromček tak, aby kráčal s dobou? Ak ste už aj vy začali premýšľať na tým, aké ozdoby tohto roku použiť na váš vianočný stromček, aby bol štýlový a pekný, prinášame vám niekoľko typov na trendy a modernú vianočnú výzdobu…

5 výhod umelých stromčekov, ktoré vás navždy presvedčia

Umelý vianočný stromček, alebo radšej živý? Ak si aj vy každoročne kladiete rovnakú otázku a neviete sa rozhodnúť, aký typ vianočného stromčeka si zadovážiť, poďte sa spolu s nami pozrieť na výhody, ktoré vám kúpa umelého stromčeka prinesie…

3D vianočné stromčeky

Umelé vianočné stromčeky 3d nerozpoznáte od tých živých

Ozdobený vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Každý rok sa však z tohto dôvodu spíli až neuveriteľné množstvo stromov. Pravdou je, že obvykle nejde o stromčeky z lesa…

Ekologicky udržatelné vianoce

5 tipov na skutočne udržateľné a ekologické Vianoce

Vianoce milujeme, ale každý, kto je čo aj len trochu ekologicky zameraný, nakoniec podľahne depresii z neekologickosti tohoto sviatku. Je o plytvaní, odpade a zbytočnom zahlcovaní sa zbytočnosťami, ktoré vôbec nepotrebujeme. V redakcii sme sa zamysleli, ako by naše Vianoce mohli byť menej nešetrné k prírode a viac trvale udržateľné. Máme pre vás 5 tipov a sľub, že my osobne sa ich pokúsime dodržať.

Prejsť do obchodu