Vianočná novinka : umelé vianočné stromčeky 3d

Chcete umelý vianočný stromček ? vyberať si budete medzi 2d a 3d variantmi .

Dávno sú preč doby , kedy umelý vianočný stromček vôbec nepripomínal ten živý. Výrobcovia totižto zapracovali na výrobných technológiách a začali vytvárať verné kópie reálne kópie smrekov ,borovíc a ďalších ihličnanov. Vetvičky sú husto vrstvené a tým pádom vianočný stromček vypadá vskutku veľkolepo a bohato . Ihličie sa vyrába buď z polyetylénu (PE), alebo polyvinylchloridu (PVC). Súčasný trh naviac ponúka niekoľko variant, ktoré sa líšia typom ihličia. Aký je rozdiel medzi 2d a 3d vianočným stromčekom ?

3d stromčeky
3d stromček Smrek Taliansky

2d stromčeky sú lacné, ale…

V posledných niekoľko rokoch zaplavili trh 3d vianočné stromčeky, a však 2d prevedenie sa stále ešte predáva ako lacná alternatíva. Ihličie je vytvorené s nastrihaných PVC fólii rôznych dĺžok a tvarov . Zároveň je každá vetvička inak hustá, aby stromček pôsobil čo najvierohodnejšie . Ale na druhú stranu, stále je poznať, že sa jedná  naozaj o umelú verziu, kdežto 3d stromčeky sú od tých reálnych takmer na nerozoznanie.

umelý vianočný stromček borovica
Borovica Strieborná s kryštalmi ladu

3d stromčeky , ktoré ozdobia každý interiér..

Výroba vianočných stromčekov z moderného 3d ihličia je zložitejšie než u predchádzajúceho modelu . Sú k dispozícii sofistikované stroje a inovatívne výrobne postupy . Používajú sa kvalitné PE materiály, ktoré sa spracúvajú odlievaním do foriem , čim vznikajú cele časti vetvičiek . Strednú časť stromčeku tvorí klasické PVC ihličie na zahustenie.

3d ihličie
detail vetvičiek Borovica Himálajska 3d

Prečo zvoliť umelý vianočný stromček ?

Vianoce bez stromčeku by neboli Vianoce. A však je sním veľa starostí a povinností. Pretože ihličie začne čoskoro opadávať, a tím pádom musíte neustále zametať a vysávať. Ešte naviac musíte stromček kupovať každý rok, zatiaľ čo u umelých vianočných stromčekov sa jedná o jednorazovú investíciu. Len budete obmieňať ozdoby – jeden rok do modrej farby , druhý rok do zlatej a tretí trebárs farby nakombinujete. Fantázii sa medze nekladú.

Predovšetkým ekologickí zmýšľajúci ľudia ocenia umelé vianočné stromčeky, pretože stínaním obrovského množstva stromov prichádzame o tak nádhernú prírodu.

Až máte deti ,tak určite viete ako sú zvedavé . Skúšajú ihličie , pichnú sa do prstov a nastáva krik . Umelé ihličie však nepichá hoci vyzerá ako žive ihličie. A čo viac ? Ako náhle skočí sezóna, umelý vianočný stromček schováte do krabice a vytiahnete ho za rok. Spomeňte si však na tu prácu okolo klasických ihličnanov . Ak bývate v byte , tak než zídete niekoľko poschodí aby ste stromček vyhodili, všade narobíte neporiadok s ihličím a susedia sa Vám poďakujú 😀 .


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Luxusné umelé vianočné stromčeky

Luxusné vianočné stromčeky – TOP 10 pre rok 2021

Nemohli sme prehliadnuť, že zákazníci sú z roka na rok náročnejší, čo potvrdzujú neustále rastúce požiadavky na dokonalý luxusný vianočný stromček, ktorý však musí vyzerať ako živý. Práve tie najnáročnejšie požiadavky nás podnecujú prinášať našim zákazníkom tie najluxusnejšie stromčeky, aké sú na trhu dostupné.

Moderné vianočné stromčeky – TOP 10 pre rok 2021

Ako všetko ostatné, aj umelé vianočné stromčeky podliehajú trendom. Všetci chcú mať doma moderné vianočné stromčeky, ktoré rozžiaria ich domovy. Každoročne sú vytvárané nové technológie, ktoré zabezpečujú ich čo najrealistickejšie prevedenie. Vďaka nim už umelé vianočné stromčeky nevyzerajú ako umelé a v mnohých prípadoch sú na nerozoznanie od tých živých.

Umelé vianočné stromčeky

5 výhod umelých stromčekov, ktoré vás navždy presvedčia

Umelý vianočný stromček, alebo radšej živý? Ak si aj vy každoročne kladiete rovnakú otázku a neviete sa rozhodnúť, aký typ vianočného stromčeka si zadovážiť, poďte sa spolu s nami pozrieť na výhody, ktoré vám kúpa umelého stromčeka prinesie.

Umelé vianočné stromčeky rôznych farieb a veľkostí

Klasický, zasnežený či 3D: Ako si vybrať vianočný stromček vašich snov

Rozhodli ste sa pre kúpu umelého vianočného stromčeka, no neviete ako si vybrať ten správny? My vám priblížime benefity jednotlivých typov umelých vianočných stromčekov, poukážeme na rozdiely medzi nimi a predstavíme najobľúbenejšie modely.

Prejsť do obchodu