Vianočná novinka : umelé vianočné stromčeky 3d

Chcete umelý vianočný stromček ? vyberať si budete medzi 2d a 3d variantou .

Dávno sú preč doby , kedy umelý vianočný stromček vôbec nepripomínal ten živý. Výrobcovia totižto zapracovali na výrobných technológiách a začali vytvárať verné kópie reálne kópie smrekov ,borovíc a ďalších ihličnanov. Vetvičky sú husto vrstvené a tým pádom vianočný stromček vypadá vskutku veľkolepo a bohato . Ihličie sa vyrába buď z polyetylénu (PE), alebo polyvinylchloridu (PVC). Súčasný trh naviac ponúka niekoľko variant, ktoré sa líšia typom ihličia. Aký je rozdiel medzi 2d a 3d vianočným stromčekom ?

3d stromčeky
3d stromček Smrek Taliansky

2d stromčeky sú lacné, ale…

V posledných niekoľko rokoch zaplavili trh 3d vianočné stromčeky, a však 2d prevedenie sa stále ešte predáva ako lacná alternatíva. Ihličie je vytvorené s nastrihaných PVC fólii rôznych dĺžiek a tvarov . Zároveň je každá vetvička inak hustá, aby stromček pôsobil čo najvierohodnejšie . Ale na druhú stranu, stále je poznať, že sa jedná  naozaj o umelú verziu, kdežto 3d stromčeky sú od tych reálnych takmer na nerozoznanie.

umelý vianočný stromček borovica
Borovica Strieborná s kryštaľmi ladu

3d stromčeky , ktoré ozdobia každý interiér..

Výroba vianočných stromčekov z moderného 3d ihličia je zložitejšie než u predchádzajúceho modelu . Sú k dispozícii sofistikované stroje a inovatívne výrobne postupy . Používajú sa kvalitné PE materiály, ktoré sa spracúvajú odlievaním do foriem , čim vznikajú cele časti vetvičiek . Strednú časť stromčeku tvorí klasické PVC ihličie na zahustenie.

3d ihličie
detail vetvičiek Borovica Himalajská 3d

Prečo zvoliť umelý vianočný stromček ?

Vianoce bez stromčeku by neboli Vianoce. A však je sním veľa starostí a povinností. Pretože ihličie začne čoskoro opadávať, a tím pádom musíte neustále zametať a vysávať. Ešte naviac musíte stromček kupovať každý rok, zatiaľ čo u umelých vianočných stromčekov sa jedná o jednorazovú investíciu. Len budete obmieňať ozdoby – jeden rok do modrej farby , druhý rok do zlatej a tretí trebárs farby nakombinujete. Fantázii sa medze nekladú.

Predovšetkým ekologickí zmýšľajúci ľudia ocenia umelé vianočné stromčeky, pretože kácaním obrovského množstva stromov prichádzame o tak nádhernú prírodu.

Až máte deti ,tak určite viete ako sú zvedavé . Skúšajú ihličie , pichnú sa do prstov a nastáva krik . Umelé ihličie však nepichá hoci vyzerá ako žive ihličie. A čo viac ? Ako náhle skočí sezóna, umelý vianočný stromček schováte do krabice a vytiahnete ho za rok. Spomeňte si však na tu prácu okolo klasických ihličnanov . Ak bývate v byte , tak než zídete niekoľko poschodí aby ste stromček vyhodili, všade narobíte neporiadok s ihličím a susedia sa Vám poďakuju 😀 .

Prejsť do obchodu
PREDSEZÓNNE ZĽAVY AŽ DO -23%!!!
akcia platí do 25. októbra 2020
x