Klasický, zasnežený či 3D: Ako si vybrať vianočný stromček vašich snov

Umelé vianočné stromčeky rôznych farieb a veľkostí

Rozhodli ste sa pre kúpu umelého vianočného stromčeka, no neviete ako si vybrať ten správny? My vám priblížime benefity jednotlivých typov umelých vianočných stromčekov, poukážeme na rozdiely medzi nimi a predstavíme najobľúbenejšie modely.

Klasický,  3D stromček alebo FULL 3D vianočný stromček

Pri výbere umelého vianočného stromčeka by ste si mali v prvom rade rozmyslieť aký druh stromčeka si chcete zaobstarať, nakoľko realisticky má stromček vyzerať a koľko peňazí ste ochotní investovať.

Z pravidla najviac cenovo dostupné sú klasické stromčeky, vyrobené z PVC materiálov. Hoci majú tieto stromčeky hustý a súmerný vzhľad nevyzerajú až natoľko realisticky ako stromčeky v 3D alebo FULL 3D verzii.

3D vianočné stromčeky pozostávajú z realistických (PE) vetvičiek, ktoré sú vytvárané odliatkami živých vetvičiek z gumy. Takéto realistické vetvičky sú umiestnené po celom obvode stromčeka a vnútro stromčeka je pre väčšiu hustotu vyplnené klasickými PVC vetvičkami. Pri 3D stromčekoch preto hovoríme o kombinácii 3D (PE) a PVC vetvičiek.

Najnáročnejší zákazníci väčšinou siahajú po 100% FULL 3D vianočných stromčekoch, ktoré sú celé tvorené výhradne 3D vetvičkami. Tieto stromčeky sú však cenovo náročnejšie, avšak je potrebné myslieť na to, že za kvalitu sa platí. Takýto stromček totiž len ťažko rozoznáte od živého.

Vianočná jedľa, smrek či borovica

Ak sa rozhodujete, aký vianočný stromček si zaobstaráte, myslite aj na tvar vetvičiek či dĺžku ihličia. Každému sa páči niečo iné, preto je dobré ujasniť si aký typ ihličia preferujete vy. Borovica sa vyznačuje širokými vetvičkami s dlhým borovicovým ihličím, vďaka čomu pôsobí veľmi husto a mohutne. Smreky sú veľmi špecifické najmä tým, že majú prirodzene nerovnomerné rozloženie vetvičiek, čo pôsobí zaujímavo a trendy. Tradičná vianočná jedľa vás zasa dokáže očariť svojimi dlhými hustými vetvičkami, vďaka ktorým vyzerá celý stromček objemne, nadýchane a elegantne.

Farebné variácie

Časy, kedy musel byť vianočný stromček výhradne zelený sú už dávno preč. Dnes si môžete vyberať z pomedzi rôznych odtieňov zelenej, husto zasnežených bielych stromčekov, vianočných stromčekov s jemne posneženými konárikmi či stromčekov v rôznych extravagantných farbách. Hoci sú zelené stromčeky stále najpopulárnejšie, biele a zasnežené vianočné stromčeky sa tešia každým rokom väčšej obľube. Horúcim trendom sú aj vianočné stromčeky v ľadovo striebornej farbe, vďaka ktorej sú neprehliadnuteľné. Pokiaľ by ste na výzdobu svojho vianočného stromčeka nechceli použiť veľa ozdôb, v ponuke nájdete aj jemne, prírodne ozdobené vianočné stromčeky, akými sú napríklad obľúbená 3D Jedľa Zasnežená, Smrek Kryštálový či Borovica Strieborná s kryštálmi ľadu.

Aj na veľkosti záleží

Vybrali ste si vianočný stromček ktorý sa vám páči a spĺňa všetky vaše požiadavky, s nadšením si ho idete postaviť vo svojej obývačke a zrazu zistíte, že je príliš veľký a nezmestí sa vám do izby. Presne takýmto situáciám treba predchádzať a vopred si premerať miesto, na ktoré sa chystáme stromček umiestniť. My vo Svete Stromčekov vieme, že nie každý dokáže do svojej obývačke napratať dvojmetrovú jedľu, preto máme v ponuke vianočné stromčeky rôznych výšok a šírok. Vybrať si môžete spomedzi malých 60 – 110 cm stromčekov, 120 150 cm stromčekov, stromčekov v štandardných rozmeroch 180cm, 210cm, 220cm, 240cm, 250cm a taktiež z extra vysokých 270 – 450 cm vianočných stromčekov.

Pokiaľ chcete klasický veľký vianočný stromček, odporúča sa, aby jeho špic končil cca 15 cm od stropu.

Ohľad by ste taktiež mali brať aj šírku stromčeka. Okrem štandardne širokých stromčekov si môžete vyberať aj spomedzi úzkych stromčekov, ktoré sú vhodné do stiesnenejších priestorov, alebo naopak spomedzi extra širokých stromčekov, ktoré sú o 15 až 20 cm širšie oproti klasickým. Jedným z obľúbených druhov širokých vianočných stromčekov je aj 3D Smrek Mohutný, ktorý sa stane zaručene dominantou každej miestnosti.

Skvelou voľbou sú aj malé vianočné stromčeky v kvetináči, ktoré sú trendy, štýlové a nezaberú veľa miesta. Krásna FULL 3D mini borovica v kvetináči alebo originálna 3D Jedľa Kaukazská v kvetináči vás určite očaria.

So svetielkami aj bez nich

Absolútne trendy záležitosťou sú umelé vianočné stromčeky s LED osvetlením. Tento typ stromčekov je vhodný pre tých, ktorí obľubujú moderné technológie a nechcú strácať čas s nekonečným obmotávaním svetielok. Extrémne obľúbený model stromčeka je 3D Smrek Exkluzívny s LED osvetlením a tiež 3D Smrek Kráľovský LED. Pri vianočných stromčekoch s LED osvetlením tiež musíte myslieť na to, že cena stromčeka bude oproti klasickému o niečo vyššia.

Tieto a mnoho ďalších exkluzívnych a luxusných umelých vianočných stromčekov nájdete v našom e-shope svetstromcekov.sk, v ktorom si zaručene každý nájde ten svoj. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť aj naša podrobná zákaznícka príručka – Výber vianočného stromčeka.

Prejsť do obchodu