10 tipov na netradičný drevený vianočný stromček

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

1. Stromček z rebríka

Azda v každej garáži či pivnici sa nájde starý, drevený rebrík. Pokiaľ ho práve nepotrebujete pri maľovaní bytu, či montovaní poličiek, môžete túto klasickú pracovnú pomôcku využiť ako zaujímavú dekoráciu vášho domova. Postačí vám k tomu iba trochu kreativity. Rebrík stačí omotať svetielkami, na ktoré povešiate rôzne ozdoby. Na vrch rebríka nasadíte hviezdu a netradičný vianočný stromček je na svete.

Na obrázku sú 3 drevené rebríky ozdobené vianočnými ozdobami , guľami a svetielkami na stromček
zdroj : pinterest.com

2. Vianočný stromček z  dreveného trojuholníka

Na tento nevšedný vianočný stromček vám postačia iba 3 drevené dosky, z ktorých budú dve rovnakej dĺžky a jedna kratšia. Dosky jednoducho zlepíte, alebo k sebe pribijete, aby vytvorili trojuholníkový tvar. Do vnútra takéhoto dreveného stromčeka môžete lepiť, alebo vešať vianočné gule rôznych farieb a veľkostí. Tak čo poviete, skúsite si aj vy vyrobiť takýto jednoduchý a zaujímavý vianočný stromček?

Na obrázku je vidieť 3 rôzne variacie ozdobeného dreveného trojuholníka ozdobenými vianočnými guľami. Vianočné gule sú zavesené na nitkách z vnútornej strany trojuholníka .
zdroj : pinterest.com

3. Vianočný stromček z prútia a drievok

Výroba takéhoto  prírodného vianočného stromčeka sa môže stať zaujímavou predvianočnou aktivitou, na ktorej sa bude podieľať celá rodina. Čo k výrobe tohto dreveného stromčeka budete potrebovať? Stačí, ak pri prechádzke nazbierate z pod stromov zopár popadaných drievok rôznej dĺžky, ktoré v strede prevŕtate a postupne budete nasúvať na tenšiu železnú tyčku.  Takýto stromček z drievok môžete vyzdobiť ako klasický vianočný stromček rôznymi vianočnými ozdobami, guľami či reťazami.

Na obrázku sú 3 rôzné tipy drevených vianočných stromčekov vyrobených z konárov stromov a prútia. Stromčeky sú ozdobené bielými vianočnými ozdobami .
zdroj : pinterest.com.

4. Stromček z drevených dosiek

Pokiaľ sa vám v garáži povaľujú nepotrebné kusy drevených dosiek, môžete ich jednoducho využiť na výrobu originálneho dreveného vianočného stromčeka. Drevené dosky jednoducho napíľte a vytvorte z nich tvar trojuholníka. Následne naň vodorovne pripevnite menšie dosky, ktoré budú slúžiť ako poličky, na ktoré môžete poukladať rôzne vianočné dekorácie a ozdoby. Tie môžete rovnako prilepiť alebo pribiť aj na základovú drevenú dosku. Fantázii sa medze nekladú.

Vianočné stromčeky vyrobené z drevených dosiek a lát
zdroj : pinterest.com

5. Stromček z popílených driev

Takýto skladací drevený stromček z popílených drievok dokáže hravo vyrobiť každý šikovný kutil. Postup výroby je podobný ako pri vianočnom stromčeku z nazbieraných drievok, avšak pri tomto type sa vyžaduje, aby boli drevené latky rovné a mali rovnakú hrúbku. Potom už len stačí drievka navliecť podľa dĺžky na stredovú os. Stromček môže mať klasický, ale aj špirálovitý tvar. Je to len na vašej kreativite.

Drevený vianočný stromček
zdroj : pinterest.com

Klasické umelé vianočné stromčeky

Klasické umelé vianočné stromčeky z PVC vetvičiek sa tešia stále veľkej obľube. Tieto kvalitné stromčeky majú rozmanitý dizajn a sú vyrobené z PVC materiálov. Klasické vianočné stromčeky ponúkame v rôznych farebných variáciách a niektoré druhy sú doplnené o realistické šišky. Spomedzi klasických stromčekov sú najobľúbenejšie najmä husté borovice, alebo smreky s prepracovaným PVC ihličím, ktoré dokonalo imituje to reálne.


6. Stromček z vinných zátok

Drevený vianočný stromček nemusí byť vyrobený iba z klasického dreva. Zaujímavou alternatívou môžu byť korkové zátky. Tie na seba pomocou lepidla ľahko navrstvíte do ihlanového tvaru. Vrchol takéhoto korkového stromčeka už len stačí vyzdobiť hviezdou či mašľou. Netradičný korkový stromček zaručene poteší oko nie len milovníkov vína.

Vianočný stromček z korkových zátiek
zdroj : pinterest.com

7. Stromček zo šišiek

Šišky sú veľmi obľúbeným, prírodným materiálom na výrobu rôznych dekorácii. Pomocou nich dokážeme vytvoriť aj štýlový a vkusný prírodný vianočný stromček, ktorého výrobu zvládnu aj deti. Stačí, ak si nazbierate dostatočné množstvo šišiek, ktoré môžete nechať v ich pôvodnej farbe, alebo ich nafarbiť podľa aktuálnych vianočných trendov. Šišky jednoducho vyskladajte do tvaru stromčeka a zafixujte lepidlom. Dokonalú vianočnú atmosféru mu zaručene dodajú svetielka na stromček. Postup ako si vyrobiť vianočný stromček zo šišiek najdete TU.

Vianočné stromčeky vyrobené zo šišiek nastriekané do rôznych farieb.
zdroj : pinterest

8. Stromček z paliet

Zaujímavou alternatívou klasického vianočného stromčeka je stromček vyrobený z drevených paliet. Výroba takéhoto stromčeka je veľmi jednoduchá. Stačí, ak zrežeme jednu stranu palety do tvaru trojuholníka a takto vzniknutý stromček ľubovoľne vyzdobíme.

Drevený vianočný stromček z paliet
zdroj : pinterest.com

9. Vianočný stromček na stenu

Máte doma málo miesta? V tom prípade, pre vás máme skvelý tip na výrobu stromčeka, ktorý zaručene ozvláštni vašu domácnosť a pritom nezaberie takmer žiaden priestor. Jeho výroba spočíva v jednoduchom spojení konárov a motúza.  Na jeho dozdobenie môžeme použiť tradičné vianočné gule, ale aj iné tematické ozdoby. Takýto vianočný stromček ľahko zavesíme na ktorúkoľvek stenu v domácnosti.

Vianočné stromčeky na stenu vyrobené pomocou konárov stromov a špagátov .
zdroj : pinterest.com

10. Vianočný stromček z nanukových paličiek

Neobyčajný a pekný vianočný stromček si viete vyrobiť aj z drevených nanukových paličiek. Výroba takéhoto stromčeka je naozaj nenáročná. Stačí, ak si z tvrdého papiera vytvoríte ihlanovú maketu, po ktorej obvode budete lepením paličky postupne vrstviť. Týmto postupom vám vznikne krásny drevený stromček, ktorý môžete ozvláštniť ozdobou v tvare hviezdy alebo vločky.

Drevený vianočný stromček z nanukových paličiek
Vianočný stromček z nanukových paličiek

Ak ste sa predsa len neinšpirovali žiadnym stromčekom z článku a premýšláte nad kúpov vianočného stromčeka môžete si pozrieť našu aktuálnu ponuku na svetstromcekov.sk .


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Na obrázku je mnoho moderných vianočných ozdob z najväčšej Vianočnej výstavy na svete vo Frankfurte.

Moderné vianočné ozdoby na stromček – top 10 trendov

Aj keď väčšina ľudí začína riešiť vianočné ozdoby na stromček až v predvianočnom adventnom období, vianočné trendy sú určené už dlhé mesiace pred…

Vianočné pečivo

Dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybavia sa nám tradičné vianočné dobroty. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé slané keksíky s orechmi.

Adventný kalendár

5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Omaľovánky Vianoce

Vianočné omaľovánky, nie len pre deti

Blíži sa čas Vianoc a vy neviete ako zabaviť svoje ratolesti? Ponúkame vám tematické vianočné omaľovánky na stiahnutie, pri ktorých sa môžu kreatívne realizovať nie len vaše deti, ale aj vy.

Prejsť do obchodu