5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Adventný kalendár

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Zabudnite na kupované adventné kalendáre, skúste si tento rok vyrobiť vlastnoručne zostrojený kalendár, ktorého výrobou sa zaručene zabavíte vy aj vaše deti. Stačí vám dávka kreativity, trpezlivosti, štipka zručnosti a jedinečný adventný kalendár pre deti bude na svete.

My vám prinášame 5 skvelých inšpirácii, ako si takýto kalendár vyrobiť.

1. Adventný kalendár z papierových vreciek

Na výrobu tohto jednoduchého kalendára budeme potrebovať papier na výrobu vreciek, prípadne už hotové vrecká, lepiacu pásku, nožnice, lepidlo, štipce, špagát, farebný papier alebo rôzny iný materiál na výzdobu.

Ako na to? Pokiaľ si zvolíme spôsob výroby vreciek, prichystáme si papier ktorý za pomoci lepiacej pásky poskladáme do tvaru vreciek, tak, ako je zobrazené na obrázku.

vrecká z papiera

Vrecká si následne môžeme vyzdobiť rôznymi vystrihnutými obrázkami z farebného papiera, mašľami či stužkami, fantázii sa medze nekladú. Na každé vrecko nesmieme zabudnúť napísať, alebo prilepiť číslicu od 1 po 24.

Následne si  na stenu, alebo v ideálnom prípade na nástenku s rámom pripevníme špagát a pomocou štipcov naň vrecká prichytíme.

Adventný kalendár z papierových vreciek

Pokiaľ by sme chceli takýto kalendár ozvláštniť, zameníme špagát za pás svetielok. Kalendár tak zaručene nikto neprehliadne.

Adventný kalendár z papierových vreciek

2. Adventný kalendár z papierových kelímkov

Na výrobu adventného kalendára sa dajú krásne využiť aj papierové kelímky. Kelímky si v prvom rade vyzdobíme podľa vlastnej fantázie a na každý kelímok napíšeme, alebo nalepíme číslo od 1 do 24.

Ďalej si zaobstaráme kúsok drevotriesky v tvare štvorca, či obdĺžnika, prípadne kus kartónu, alebo nástenku v rozmeroch cca 60 x 60 cm. Na túto nástenku následne prilepíme kelímky, do ktorých budeme vkladať prekvapenia pre deti.

Adventný kalendár z kelímkov

Takýto kalendár môžeme orientovať do viacerých štýlov. Môžeme vytvoriť adventný kalendár pre dievčatá v jemných ružových odtieňoch, na ktorého výzdobu použijeme rôzne stužky či flitre, alebo môžeme zhotoviť adventný kalendár pre chlapcov, kde budú prevládať chlapčenské prvky. Fantázii sa medze nekladú.

Adventný kalendár z kelímkov

3. Adventný kalendár z papierových krabičiek

Pokiaľ sa rozhodneme pre tento typ adventného kalendára, je potrebné si vopred odložiť papierové krabičky v rôznych veľkostiach. Tieto krabičky si následne obalíme do vianočného papiera rôznych motívov a napíšeme čísla do 1 do 24. Elegantne vyzerá aj adventný kalendár, v ktorom si krabičky obalíme do prírodného hnedého baliaceho papiera a následne ich dozdobíme stužkami, čipkov či inými ozdobami.

Takto prichystané krabičky si následne môžeme nalepiť na podložku (nástenku, veľký kus tvrdého farebného papiera, kartón alebo tenkú drevotriesku).

Adventný kalendár z krabičiek

Krabičky však nemusíme nikam nutne lepiť. Môžeme ich aj jednoducho naukladať na seba do tvaru stromčeka a na vrchole ozdobiť mašľou.

Aké jednoduché!

Adventný kalendár z krabičiek

Malý vianočný stromček

Malé umelé vianočné stromčeky sú vhodné ako dekorácia na stolíky či poličky. Ponúkame ich v rôznych výškach od mini 60cm ,80cm ,90cm ,100cm až po 110cm. Takýto malý, umelý vianočný stromček u nás nájdete v troch prevedeniach. V klasickom prevedení, so zasneženým vzhľadom, alebo s použitím 3d ihličia.


4. Adventný kalendár z obálok

Na výrobu takéhoto kalendára potrebujeme 24 obálok v rôznych farbách, ktoré si zaobstaráme buď hotové, alebo si ich vyrobíme s farebného papiera vlastné, podľa nasledujúceho návodu.

Adventný kalendár z obálok

Obálky následne ozdobíme podľa vlastného vkusu a očíslujeme. Obálky môžete následne pripevniť na špagát pomocou štipcov, alebo ich jednoducho prilepiť na podkladovú podložku, ktorá môže byť vyrobená z veľkého formátu tvrdého farebného papiera, kartónu oblepeného farebným papierom, alebo nástenky.

Adventný kalendár z obálok

Nevýhodou tohto adventného kalendára je pre deti najmä tá, že do obálky sa zmestí menej prekvapení.

5. Adventný kalendár z látky

Aj vy máte doma nepotrebné kusy látky a nie je vám šitie úplne cudzie? V tom prípade si môžete adventný kalendár handmade aj ušiť.

Na začiatok potrebujeme väčší kus podkladovej látky, na ktorú budeme našívať 24 vreciek. Vrecká si vytvoríme z ďalších látok v rôznych farbách sa s rôznymi motívmi. Z látok si vystrihneme obdĺžnikové, alebo štvorcové tvary v rôznych veľkostiach, ktoré budeme následne prišívať  na podkladovú látku. Vrecka prišijeme z bočných a spodnej strany tak, aby  sme do nich mohli zvrchu vkladať darčeky. Takýto kalendár môžeme deťom zavesiť na stenu, či dvere.

Adventný kalendár z látky

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti…

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

10 tipov na netradičný , drevený vianočný stromček

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte…

Vianočné pečivo

Sladké vs. slané Vianoce – dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybavia sa nám tradičné vianočné dobroty. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé slané keksíky s orechmi.

Omaľovánky Vianoce

Vianočné omaľovánky, nie len pre deti

Blíži sa čas Vianoc a vy neviete ako zabaviť svoje ratolesti? Ponúkame vám tematické vianočné omaľovánky na stiahnutie, pri ktorých sa môžu kreatívne realizovať nie len vaše deti, ale aj vy.

Prejsť do obchodu