Bez vianočného osvetlenia to nejde. Ako zvoliť to najvhodnejšie?

Osvetlenie na Vianoce

Bez krásnych svetielok si náš vianočný stromček nevieme vôbec predstaviť. Veď sú to práve svetlá, ktoré by ho vedeli ozdobiť aj bez ďalších ozdôb. Vo výbere svetiel však často chybujeme. Poďte si pripomenúť pár zásad, ktoré by malo vianočné osvetlenie na stromček spĺňať.

Svetielka von či dnu?

To je úplne prvá otázka, ktorú si musíme položiť, pokiaľ vyberáme svietiace vianočné reťaze na stromček. Vonkajšie vianočné osvetlenie dnes inštalujem veľmi často. Obvykle na stromček na záhrade, nemusí ísť dokonca ani o ihličnatý, ale aj okolo dverí, do ozdobených kvetináčov, aj na ďalšie miesta. Mnoho ľudí si tiež kupuje pre exteriér špeciálny vianočný stromček a aj ten rozsvieti a ozdobí. Môže ísť o stromček na priedomí, na terase i na balkóne. Dôležité je, že vianočné svetlá na stromček pre vonkajšie použitie musia byť označené ako IP44. Tie je možné používať vo vonkajšom prostredí. Ak sú svetlá označené ako IP20, sú určené výhradne pre interiér.

Voľba technológie je dnes jasná

Moderné vianočné osvetlenie je výhradne LED. Je šetrnejšie k našej peňaženke aj k prírode. Nemusíme premýšľať, či nás po vianočných sviatkoch nešokuje stav elektromeru. Ak áno, LED svetlá sa na tom zas tak nepodpíšu.

TIP: Vyriešte to stromčekmi s integrovaným LED osvetlením. Veľmi obľúbené sú umelé vianočné stromčeky si integrovaným LED osvetlením. Ušetríte si prácu s inštalovaním reťaze a získate veľmi praktické kompaktné riešenie. Stromčeky majú štedrý počet integrovaných LED diód a niektoré sú taktiež so zasneženým efektom.

Vianočné osvetlenie

Na dĺžke vianočnej reťaze na stromček záleží

Určite nesmieme podceniť dĺžku vianočného osvetlenia pre stromček. Skutočne efektne vypadajú len tie dostatočne dlhé. Možná vás prekvapí, že ideálna dĺžka svetelnej reťaze na stromček o výške 1,5 m je 15 až 20 metrov, na 2 m vysoký stromček 20 až 25 metrov a na 2,5-metrový 25 až 30 metrov. Pokiaľ zdobíme živý rastúci strom na záhrade, tam potrebujeme na 4,5-metrový strom 45 až 50 m svetelnej reťaze, na 5-metrový 60 až 80 metrov a na 6-metrový strom 80 až 100 metrov dlhú reťaz. Reťaze sa dajú obvykle na seba napojovať, takže s našimi požiadavkami na dĺžku sa už dopredu počíta.

Tvary dielikov vianočnej reťaze

Vianočné osvetlenie na stromček, to nemusia byť len tvarovo nenápadné LED diódy. Často sa výrobcovia vyhrajú aj s tvarmi. Tradičné sú hviezdičky, snehové vločky a cencúle. Avšak tieto potom už nahradia aj väčšinu či všetko zdobenie na stromčeku. Ku klasicky zdobenému voľte tvarovo jednoduchšie svetielka.


Vianočné osvetlenie na stromček

Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc je vianočné osvetlenie na stromček. V súčasnej dobe je  najpredávanejšie LED vianočne osvetlenie vďaka svojej životnosti , efektívnosti a úspore nákladov na elektriku. Tento rok vám prinášame absolútnu NOVINKU sezóny 2021 – smart osvetlenie TWINKLY…


Farby vianočného osvetlenia na stromček

Veľkú úlohu v celkovom dizajne nášho stromčeka má farba svetla. Tradičná je teplá biela s krémovo žltkastým odtieňom a studená biela s chladnejším a viac bielym svetlom. Veľkým hitom sú ľadovo modré svetlá. Od jednoduchosti však stále častejšie prechádzame k plnofarebným svetelným reťaziam. Pre náročných sú potom určené reťaze, kde si je možné voliť rôzne režimy svietenia – meniace sa farby, štýl blikania a ďalšie efekty.

TIP: Ako vypadá najmodernejšie osvetlenie pre vianočný stromček? 21. storočie dobýva revolučné inteligentné osvetlenie TWINKLY Smart LEDSvetielka vedia vykúzliť úžasné farebné kombinácie a efekty. Nepotrebujete dokonca ani ovládač, pretože ovládanie jednoducho nahradíte svojim smartfónom. Pomocou neho si môžete dokonca sťahovať stále nové efekty. Životnosť osvetlenia je až 30 000 hodín. Hodí sa pre vonkajšie aj interiérové použitie.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Osvetlenie na stromček Twinkly stringst multicolor. Farebné svetielka v širokom farebnom spektre na stromčeku.

TWINKLY – Moderné vianočné osvetlenie na stromček 21. storočia

TWINKLY je inteligentné, revolučné LED osvetlenie, ktoré môžete jednoducho ovládať pomocou svojho smartfónu. Na to, aby ste si mohli vďaka svetielkam na stromček užívať tie najúžasnejšie farebné kombinácie a dokonalú svetelnú šou, si stačí len zapnúť bluetooth a pripojiť svoj smartfón k smart adaptéru cez bezplatnú mobilnú aplikáciu Twinkly…

Deti dívajúce sa na rozsvietený vianočný stromček.

Vianočné stromčeky s LED osvetlením, záruka moderných Vianoc

Každoročné vyberanie zo škatule a rozmotávanie LED vianočného osvetlenia a následné nekonečné obmotávanie vianočných svetielok okolo stromčeka. Je vám to povedomé? Hoci stavanie a ozdobovanie vianočného stromčeka je veľmi pekná rodinná tradícia, my vám prinášame skvelý tip ako si ju ešte viac spríjemniť…

In a OUT ozdoby na stromček

Vianoce 2021: Čo bude v móde a čo už je dávno v pasé?

Ako vyzdobiť vianočný stromček tak, aby kráčal s dobou? Ak ste už aj vy začali premýšľať na tým, aké ozdoby tohto roku použiť na váš vianočný stromček, aby bol štýlový a pekný, prinášame vám niekoľko typov na trendy a modernú vianočnú výzdobu.

Ako ozdobiť vianočný stromček

Ako na dokonalo ozdobený vianočný stromček? TIPY na tento rok

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy opäť neviete ako ozdobiť vianočný stromček? Aký štýl výzdoby vianočného stromčeka zvoliť, akými ozdobami svoj stromček rozžiariť a do akej farby ladiť celú vianočnú výzdobu? Ako po minulé roky, aj tento vám prinášame skvelé tipy na ozdobenie vianočného stromčeka priamo od našich zákazníčok.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x