Najkrajšie vianočné rozprávky, nie len pre deti

Najkrajšie Vianočné rozprávky

Tie najkrajšie vianočné rozprávky jednoducho k Vianociam patria. Určite s nami budete súhlasiť, že takéto rozprávky si s radosťou pozrú nie len deti, ale aj dospeláci. Veď všetci máme predsa radi šťastné konce.  Vianočné rozprávky pre deti aj dospelých sú počas Vianoc azda na každom televíznom programe, no rovnako si viete pozrieť vianočné rozprávky online. My vám prinášame zoznam tých najkrajších vianočných rozprávok, s ktorými budú vaše Vianoce zaručene rozprávkové.

1. Vianočná rozprávka – Tri oriešky pre Popolušku (1973)

Azda nikoho neprekvapí, že najobľúbenejšou vianočnou rozprávkou vôbec, je česká rozprávka Tri oriešky pre Popolušku, s nezabudnuteľnou Libušou Šafránkovou, ktorá zaručene patrí medzi tie najkrajšie vianočné rozprávky. Tradičný príbeh chudobnej, macochou využívanej dievčinky, do ktorej sa zaľúbi princ. Aj tieto Vianoce nesmie Popoluška vo vašej obývačke chýbať.

Vianočná rozprávka Tri oriešky pre Popolušku

2. Rozprávka o Mikulášovi – Klaus (2019)

Animovaná rozprávka z typicky vianočným názvom určite poteším malých aj veľkých. Jej moderné spracovanie a zaujímavý príbeh s vianočnou tematikou o sebeckom poštárovi a výrobcovi hračiek Klausovi v sebe nesie zábavu aj poučenie.

Vianočná rozprávka Klaus

3. Vianočná rozprávka – Snehulienka (2012)

Snehulienka je tradičná rozprávka ktorú pozná každý, no za nás odporúčame moderne spracovanú Snehulienku so zaujímavým obsadením, ako Lily Collins, či Julia Roberts. Táto rozprávka je plná farieb, zaujímavých scén a kostýmov. Ak ste ju ešte nevideli, určite odporúčame.

Vianočná rozprávka Snehulienka

4. Ruská rozprávka – Mrázik (1964)

Tradičná ruská rozprávka, ktorá žne už roky v našich končinách veľký úspech, nesmie chýbať ani tieto Vianoce. Staršie ročníky sa prostredníctvom tejto rozprávky hravo prenesú do svojho detstva, aj keď uznávame, že pre mladšiu generáciu už táto rozprávka nemusí byť až taká zaujímavá, najmä kvôli jej zastaranej grafike. Odhliadnuc od roku výroby tejto rozprávky, pre nás je stále v prvej päťke a zaslúžene patrí medzi najkrajšie vianočné rozprávky.

Vianočná rozprávka Mrázik

5. Animovaná rozprávka – Polárny expres (2004)

Krásna animovaná vianočná rozprávka o chlapcovi, ktorý prestal veriť na Santa Clausa. Prostredníctvom polárneho expresu sa vydá na cestu k Severnému Pólu, kde zažije svoje vianočné dobrodružstvo. Táto rozprávka je plná vianočnej atmosféry, ktorú prenesie aj ku vám domov.

Vianočná rozprávka Polárny expres

Klasické umelé vianočné stromčeky

Klasické umelé vianočné stromčeky z PVC vetvičiek sa tešia stále veľkej obľube. Tieto kvalitné stromčeky majú rozmanitý dizajn a sú vyrobené z PVC materiálov. Klasické vianočné stromčeky ponúkame v rôznych farebných variáciách a niektoré druhy sú doplnené o realistické šišky. Spomedzi klasických stromčekov sú najobľúbenejšie najmä husté borovice, alebo smreky s prepracovaným PVC ihličím, ktoré dokonalo imituje to reálne.


6. Vianočná rozprávka – Luskáčik a štyri kráľovstvá (2018)

Táto rozprávka pre deti aj dospelých, o dievčatku Kláre, ktorá túži nájsť kľúč aby otvorila skrinku, ktorú jej dala jej zosnulá matka vás prenesie do fantastického, tajomného, paralelného sveta v ktorom sa príbeh odohráva. Rozprávka je veľmi zaujímavo a moderne spracovaná a určite stojí za vzhliadnutie.

Vianočná rozprávka Luskáčik a štyri kráľovstvá

7. Kreslená rozprávka – Vianočná koleda (2009)

Táto moderná kreslená rozprávka vám rozpovie príbeh o starom, protivnom lakomcovi, ktorý nemá rád Vianoce. Keď sa však stretne s duchmi Vianoc, ktorý ho zoberú na zaujímavú cestu, otvorí mu to oči. Rozprávka nesie krásne vianočné posolstvo a zaručene vaše Vianoce spríjemní.

Vianočná rozprávka Vianočná koleda

8. Animovaná rozprávka – Doba ľadová: Mamutie Vianoce (2011)

Animovaná rozprávka Doba ľadová, je vtipnou rozprávku, ktorú obľubujú všetky vekové kategórie. Môže známa partička z Doby ľadovej zachrániť Vianoce? Na to prídete, keď si túto skvelú oddychovku pozriete.

Vianočná rozprávka Doba Ľadová mamutie Vianoce

9. Slovenská rozprávka – Perinbaba (1985)

K tejto tradičnej slovenskej rozprávke z dielne Juraja Jakubiska, snáď ani nič nemusíme hovoriť. Veď kto by nepoznal zázračnú babičku Perinbabu, ktorá vytriasaním periny sneží na celý svet? Dokonalá vianočná klasika, ktorá neomrzí.

Vianočná rozprávka Perinbaba

10. Rozprávka – Vianočná kronika 1 (2018) a 2 (2020)

Dobrodružná vianočná rozprávka o súrodencoch, ktorí zachraňujú Vianoce, je skvelou, moderne spracovanou rozprávkou, ktorá zaujme diváka každej vekovej kategórie. Pre veľký úspech prvej časti rozprávky Vianočná kronika, tvorcovia natočili aj pokračovanie, ktoré rovnako stojí za pozretie. Rozprávka dýcha atmosférou pravých, amerických Vianoc.

Vianočná rozprávka Vianočná kronika

Vianočné girlandy

Máme pre Vás v ponuke moderné a kvalitné vianočné girlandy. Každá vianočná girlanda má jedinečné prevedenie. Či už hľadáte klasickú vianočnú girlandu z PVC ihličia, alebo realistickú 3D vianočnú girlandu, zasneženú vianočnú girlandu alebo jednoducho len tradičnú, zelenú vianočnú girlandu, u nás nájdete vianočné girlandy všetkých druhov a prevedení.


11. Vianočná rozprávka – Hviezda (2017)

Táto zábavná, kreslená rozprávka zaručene stojí za zmienku. Príbeh o odvážnom oslíkovi menom Bo, ktorý utečie a na svojej ceste stretne veľa nových kamarátov s ktorými zažíva mnohé dobrodružstvá, vás určite chytí za srdce. Hlavné postavy rozprávky sa stanú súčasťou najväčšieho príbehu všetkých čias, narodenia Ježiška. Aj táto moderná, animovaná rozprávka zaručene patrí medzi tie najkrajšie vianočné rozprávky.

Vianočná rozprávka Hviezda

12. Kreslená rozprávka – Grinch (2018)

Vtipná animovaná rozprávka Grinch, o zelenom, chlpatom, mužíčkovi, ktorý nenávidí Vianoce je skvelým tipom na modernú vianočnú rozprávku. Zaručujeme vám, že túto rozprávku si so svojimi ratolesťami určite pozriete aj vy.

Vianočná rozprávka Grinch

13. Rozprávka pre deti – Snehová Kráľovná (2012)

Táto kreslená rozprávka pre deti, je modernou adaptáciou na tradičnú rozprávku Hansa Christiana Andersena. Príbeh je pútavo a moderne spracovaní, vďaka čomu zaujme malých a veľkých divákov. Počas predvianočného a vianočného obdobia je to výborná voľba rozprávky.

Vianočná rozprávka Snehová kráľovná

14. Kreslená rozprávka – Arthur zachráni Vianoce (2011)

Táto zábavná, animovaná rozprávka prináša odpoveď na detskú otázku: ,, Ako Santa stihne doručiť všetkým deťom darčeky za jednu noc?“. Kreslený príbeh klasickej americkej rodinky sa nesie v tradičnom americkom duchu Vianoc. Rozhodne neoľutujete, ak si túto rozprávku počas Vianoc pozriete.

Vianočná rozprávka Arthur zachráni Vianoce

15. Animovaná rozprávka – Ľadové kráľovstvo (2013)

Kreslená rozprávka o princeznách Else a Anne, poteší srdce každého malého diváka. Rozhodne je to skvelá a zaujímavá rozprávka pre deti no vďaka modernému a vtipnému spracovaniu pobaví aj dospelých. Vďaka mrazivému prostrediu, v ktorom sa celý príbeh odohráva, vám rozprávka navodí dokonalo zimnú atmosféru.

Vianočná rozprávka Ľadové kráľovstvo

Tak čo vybrali ste si spomedzi rozprávok, ktoré sme vám ponúkli? Veríme že áno a pokiaľ chcete ďalšie tipy, napríklad aj na skvelé vianočné filmy, kliknite na náš článok: TOP 15 tipov na najlepšie vianočné filmy. Príjemné sledovanie.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Najlepšie vianočné filmy

TOP 15 tipov na najlepšie vianočné filmy

Aj vy milujete vianočné filmy a neviete si bez nich predstaviť obdobie Vianoc? Všetky televízne programy sú v predvianočnom a vianočnom období zahltené filmami s vianočnou tematikou a rovnako si viete pozrieť aj vianočné filmy online. My sme pre vás pripravili zoznam 15 najobľúbenejších vianočných filmov, ktoré vás zaručene naladia na správnu, vianočnú atmosféru.

Vianočné trhy v Európe

Navštívte najmagickejšie vianočné trhy v Európe

Vianoce. Čas radosti, pokoja a rodiny. Najkrajšie sviatky celého roka pre mnohých ľudí. Ako si ich čo najviac užiť? Samozrejme, k Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné trhy. Prinášame vám prehľad tých najkrajších miest v Európe, kde sa trhy rozhodne oplatí navštíviť.

Vianočné vinše

TOP 50 vianočných vinšov a prianí

Vianočné vinše na pohľadniciach, či vianočné priania v sms správach potešia azda každého z nás. Pocit, že na nás niekto myslí aj počas najkrajších sviatkov v roku zahreje na duši a dokáže znásobiť krásnu, vianočnú atmosféru. Potešte tento rok svojich blízkych aj vy najkrajšími vianočnými prianiami.

Vianočné pečivo

Dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybaví sa nám tradičné vianočné pečivo. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé, slané vianočné pečivo s orechmi.

Prejsť do obchodu