TOP 15 tipov na najlepšie vianočné filmy

Najlepšie vianočné filmy

Aj vy milujete vianočné filmy a neviete si bez nich predstaviť obdobie Vianoc? Všetky televízne programy sú v predvianočnom a vianočnom období zahltené filmami s vianočnou tematikou a rovnako si viete pozrieť aj vianočné filmy online. My sme pre vás pripravili zoznam 15 najobľúbenejších vianočných filmov, ktoré vás zaručene naladia na správnu, vianočnú atmosféru.

1. Vianočné komédie – Sám doma 1 (1990) a Sám doma 2 Stratený v New Yorku (1992)

Čakali ste na prvom mieste iný vianočný film? Sám doma je vianočná klasika, ktorá nechýba počas Vianoc azda v žiadnej domácnosti. Veď kto by si nevychutnal vianočné koláčiky pri Kevinovi, ktorý bojuje počas Vianoc s dvoma nepoučiteľnými lupičmi? Za nás je Sám doma 1 a Sám doma 2 Stratený v New Yorku  absolútnou jednotkou, ktorá pobaví všetky vekové kategórie.

Vianočný film Sám doma

2. Česká komédia – Pelíšky (1999)

Táto zábavná, no miestami trpká vianočná komédia z obdobia 60. rokov dvadsiateho storočia zaručene pobaví. Ponúkne vám jemné nazretie do minulosti, zábavu, ale tiež dostatok priestoru na zamyslenie. Pelíšky sú jednoducho česko-slovenskou vianočnou klasikou.

Vianočný film Pelíšky

3. Bláznivá komédia – Vianočné prázdniny (1989)

Pokiaľ obľubujete bláznivé, vianočné komédie, Vianočné prázdniny ala Greswoldovci, ste už určite videli aspoň stokrát. Hlavný hrdina, otec rodiny Clark, chce vytvoriť pre svoju rodinu dokonalé Vianoce, pričom sa však stretne s viacerými prekážkami. Táto rokmi overená vianočná komédia dýcha úžasnou vianočnou atmosférou, ktorú prenesie aj do vašich obývačiek.

Vianočný film Vianočné prázdniny

4. Romantický vianočný film – Láska Nebeská (2003)

Vianočné romantické filmy obľubuje najmä nežnejšie pohlavie a film Láska Nebeská je dokonalým príkladom romantického vianočného filmu, s ktorým pocítite príchod Vianoc. V tomto vianočnom filme sa prelínajú osudy viacerých hrdinov, ktorých spája láska. Z celého filmu sála skutočne úžasná atmosféra.

Vianočný film Láska Nebeská

5. Vianočná komédia – Šťastný Nový Rok (2019)

Je niečo vianočnejšie ako zimné Tatry? Zábavný, vianočný film Šťastný Nový Rok sa odohráva práve v tomto prostredí. Dej tohto česko-slovenského vianočného filmu sa odohráva počas Vianoc a sústreďuje sa na štyri kamarátky a ich rodiny. Film v sebe zahŕňa zábavu, romantiku a samozrejme skvelú vianočnú atmosféru.

Vianočný film Šťastný nový rok

Umelé vianočné 3D stromčeky

Umelé vianočné 3D stromčeky sú HIT posledných rokov. Použité 3D ihličie neopadáva a je na nerozoznanie od živého. Len u nás nájdete viac ako 30 exkluzívnych druhov. Každý náš 3D stromček ponúka prvotriedny vzhľad , tvarovú a farebnú dokonalosť. Vybrať si môžete z rôznych druhov a prevedení stromčekov. Borovicu, smrek, alebo tradičnú jedľu u nás nájdete v prvotriednej kvalite.


6. Rodinná komédia – Matky rebelky: Šťastné a Veselé (2017)

Táto americká vianočná komédia skvelo pobaví a zaručene si pri nej oddýchnete. Film je pokračovaním prvej časti s názvom Matky rebelky a dej zobrazuje prežívanie vianočných sviatkov troch kamarátok, ktorým povestné Šťastné a Veselé skomplikujú ich rodiny. Za nás by vo vašom vianočnom playliste určite nemal chýbať.

Vianočný film Matky Rebelky šťastné a veselé

7. Česká komédia – S tebou mě baví svět (1983)

Táto nestarnúca, česká vianočná komédia, je skutočnou česko-slovenskou klasikou. Je niečo zábavnejšie, ako partia kamarátov, ktorým sa pánska jazda na hory skomplikovala, keď im ich manželky pribalili na hory aj ich ratolesti? Tento skvelý vianočný film si určite nenechajte ujsť ani po stýkrát.

Vianočný film S tebou mě baví svět

8. Vianočná komédia – Posledné Vianoce (2006)

Ako by ste sa zachovali, keby ste sa dozvedeli, že vám ostáva iba pár týždňov života? Toto je ústrednou témou tejto obľúbenej, americkej vianočnej komédie. Hlavná postava Georgia sa rozhodne užiť si posledné týždne a všetky peniaze minie na luxusný pobyt v českých Karlových Varoch. V tomto vianočnom filme nie je núdza o rôzne humorné situácie a dokonalú vianočnú atmosféru.

Vianočný film Posledné Vianoce

9. Rodinný film – Charlie a továreň na čokoládu (2005)

Tento fascinujúci vianočný príbeh zaručene zaujme deti aj dospelých. Má prvky fantasy, muzikálu a vianočnej rodinnej komédie. Dej tohto vianočného filmu hovorí o chudobnom chlapcovi, ktorý vyhrá prehliadku po vysnívanej Továrni na čokoládu, kde ho čaká množstvo prekvapení a ešte prekvapujúcejší majiteľ továrne.

Vianočný film Charlie a továreň na čokoládu

10. Rodinný film – Kučeravá Sue (1991)

Tento krásny vianočný príbeh vás chytí určite za srdce. Dej sa odohráva počas Vianoc a jeho hlavnými postavami sú malé, kučeravé dievčatko Sue a jej nevlastný otec bez domova. Živia sa rôznymi malými podvodmi a krádežami, aby prežili. Vo filme nájdete mnoho vtipných aj romantických situácii. Za nás, skvelý vianočný, rodinný film.

Vianočný film Kučeravá Sue

Vianočné vence

Ponúkame vám moderné vianočné vence na dvere či stôl, ktoré privedú vašu vianočnú výzdobu k dokonalosti.  Vianočné vence u nás nájdete v rôznych prevedeniach.  V našej ponuke nájdete okrem klasických, PVC vencov na dvere či stôl, aj ešte realistickejšie vianočné vence z 3D ihličia.  Vence ponúkame v rôznych farebných prevedeniach, od bledých, ľadových odtieňov zelenej, cez bledozelené, prirodzene zelené, tmavozelené, až po  biele, zasnežené vianočné vence.


11. Vianočná komédia – Ako prežiť Vianoce (2004)

Ako prežiť Vianoce sa dozviete v rovnomennej, zábavnej, vianočnej komédii. Bohatý no osamelý Drew si prenájme na Vianoce náhradnú rodinu, aby sviatky netrávil sám. Bláznivé? Asi, tak ako celá táto skvelá vianočná komédia.

Vianočný film Ako prežiť Vianoce

12. Romantický vianočný film – Základ rodiny (2005)

Táto americká, romantická vianočná komédia, je skvelým tipom na dlhé predvianočné večery. Dozviete sa v nej, ako to asi môže vyzerať, keď má prežiť konzervatívna riaditeľka firmy Meredith, Vianoce u rodiny svojho priateľa. Dej prelínajú humorné scény aj prekvapujúce ľúbostné vzplanutia.

Vianočný film Základ Rodiny

13. Rodinný film – Vianočný škriatok (2003)

Tento oddychový, rodinný, vianočný film poteší malých aj veľkých. Škriatok zo severného pólu, ktorý sa na škriatka veľmi nepodobá sa dostane do New Yorku, kde hľadá svoju skutočnú rodinu. Pokiaľ hľadáte vianočnú pohodu a oddych, film Vianočný škriatok určite poteší.

Vianočný film Vianočný škriatok

14. Romantický vianočný film – Prázdniny (2006)

Americká, vianočná romantická komédia s názvom Prázdniny, zaujme svojou jednoduchosťou a humorom. Dve hlavné hrdinky Amanda a Iris, ktoré prežívajú ťažšie životné obdobie a nepoznajú sa, sa prostredníctvom internetu dohodnú, že si vymenia svoje domovy. Každá z nich skončí na úplne odlišnom mieste, na aké bola zvyknutá a zažijú mnoho vtipných, ale aj romantických situácii.

Vianočný film Prázdniny

15. Vianočná komédia – Holidate (2020)

Dve ústredné postavy tejto vianočnej komédie, Sloane a Jackson, sú každé Vianoce sami a tak sa dohodnú, že na všetkých oslavách v roku si budú robiť doprovod. Ako to už však v takýchto filmoch býva, pri nevinnej a dobre premyslenej výpomoci preskočí iskra. Za nás skvelá, oddychová vianočná komédia.

Vianočný film Holidate

Veríme, že vám náš výber najlepších vianočných filmov pomohol pri rozhodovaní, čo si počas dlhých, predvianočných večerov pozrieť. Rovnako vám odporúčame kliknúť na náš článok, Najkrajšie vianočné rozprávky, nielen pre deti, kde nájdete zoznam tých najkrajších vianočných rozprávok.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Najkrajšie Vianočné rozprávky

Najkrajšie vianočné rozprávky, nie len pre deti

Vianočné rozprávky jednoducho k Vianociam patria. Určite s nami budete súhlasiť, že takéto rozprávky si s radosťou pozrú nie len deti, ale aj dospeláci. Veď všetci máme predsa radi šťastné konce.  Vianočné rozprávky pre deti aj dospelých sú počas Vianoc azda na každom televíznom programe, no rovnako si viete pozrieť vianočné rozprávky online. My vám prinášame zoznam tých najkrajších vianočných rozprávok, s ktorými budú vaše Vianoce zaručene rozprávkové.

Vianočné pečivo

Dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybaví sa nám tradičné vianočné pečivo. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé, slané vianočné pečivo s orechmi.

Vianočné trhy v Európe

Navštívte najmagickejšie vianočné trhy v Európe

Vianoce. Čas radosti, pokoja a rodiny. Najkrajšie sviatky celého roka pre mnohých ľudí. Ako si ich čo najviac užiť? Samozrejme, k Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné trhy. Prinášame vám prehľad tých najkrajších miest v Európe, kde sa trhy rozhodne oplatí navštíviť.

Vianočné vinše

TOP 50 vianočných vinšov a prianí

Vianočné vinše na pohľadniciach, či vianočné priania v sms správach potešia azda každého z nás. Pocit, že na nás niekto myslí aj počas najkrajších sviatkov v roku zahreje na duši a dokáže znásobiť krásnu, vianočnú atmosféru. Potešte tento rok svojich blízkych aj vy najkrajšími vianočnými prianiami.

Prejsť do obchodu