Navštívte najmagickejšie vianočné trhy v Európe

Vianočné trhy v Európe

Vianoce. Čas radosti, pokoja a rodiny. Najkrajšie sviatky celého roka pre mnohých ľudí. Ako si ich čo najviac užiť? Samozrejme, k Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné trhy. Prinášame vám prehľad tých najkrajších miest v Európe, kde sa trhy rozhodne oplatí navštíviť.

Každý z nás preferuje iné miesto na návštevu vianočných trhov, čo je pochopiteľné. V dnešnej dobe sa však riadime aj covid opatreniami, ktoré by nám cestu na vianočné trhy mohli pokaziť. Aj napriek tomu vám však prinášame na inšpiráciu najkrajšie vianočné trhy v Európe, ktoré sa konajú na rôznych miestach.

Dokonalá atmosféra vo Viedni

Viedeň je nádherné mesto s ešte krajšími vianočnými trhmi. Každý rok tu zavítajú tisícky návštevníkov, ktorí obdivujú to čaro Vianoc. Viedenské trhy sa konajú každý rok od konca novembra. Nájdete tu rôzne špeciality či punč v typických sklenených pohárikov, ktoré si môžete odniesť na pamiatku domov.

Samozrejme, za symbolický príplatok. Vianočná atmosféra v tomto meste je skutočne dokonalá. Nájdete tu aj rôzne atrakcie, ako napríklad klzisko, kde sa môžete so svojimi ratolesťami alebo s priateľmi korčuľovať. Neváhajte si kúpiť vianočné dekorácie na pamiatku.

Vianočné trhy vo Viedni

Vianočné trhy v Budapešti

Budapešť je skutočné krásna a ešte krajšia je počas Vianoc. V centre Budapešti sú každoročne jedny z najväčších vianočných trhov v Európe. Nájdete tu skutočne množstvo stánkov s rôznymi výrobkami a taktiež všakovaké kulinárske špeciality.

Trhy sú rozmiestnené pred Bazilikou svätého Štefana, na námestiach Vörösmarty tér a Erzsébet tér a rovnako aj v priľahlých uličkách. Dokonalú vianočnú atmosféru dotvára bohatá vianočná výzdoba.

Ozdobený, veľký vianočný stromček na námestí v Budapešti počas vianočných trhov.

Vianočné trhy v Prahe

Vianočné trhy v Prahe sú jednoznačne jedny z najkrajších. Krásne, vianočne vyzdobené Staromestské námestie pôsobí priam rozprávkovo. Množstvo stánkov ponúka svojim zákazníkom rôzne maškrty vrátane chutných, horúcich trdelníkov, vareného vína či medoviny.

Pražské vianočné trhy ponúkajú aj pestrý kultúrny a hudobný program, ktorý dotvára celkovú atmosféru Vianoc.

Vysvietené námestie s množstvom ľudí počas vianočných trhov v Prahe.

Extra široké vianočné stromčeky

Pokiaľ máte vo svojom domove či firme väčší priestor a chcete aby váš vianočný stromček vynikol, určite by ste nemali prehliadnuť našu ponuku extra širokých stromčekov. Tieto stromčeky sú od tých klasických širšie o 15 – 20 cm a dokonalo vyplnia voľný priestor v akejkoľvek miestnosti. Široký vianočný stromček pôsobí hustejšie a mohutnejšie a vďaka veľkému počtu 3D vetvičiek má dokonalo realistický vzhľad…


Vianočné trhy v Krakove

Aj u našich ďalších susedov, v Poľsku, sa konajú nádherné vianočné trhy. Každoročne sa konajú na hlavnom námestí, kde si môžete pochutnať na tradičnom jedle, varenom víne či sladkostiach. Krásne drevené stánky vytvárajú dokonalú vianočnú atmosféru.

Výhodou je, že tu nájdete výrobky rôzneho druhu, ktoré sú ručne dotvorené. Taktiež za to nemusíte zaplatiť celý majetok. Ceny sú rovnaké ako u nás. Vianočné trhy vo Krakove patria medzi najkrajšie v celej Európe. Toto miesto sa tak rozhodne oplatí navštíviť.

Vianočné trhy v Krakove

Vianočné trhy v Zakopanom

U našich severných susedov ešte zostaneme. Krásne vianočné trhy totiž nájdete aj v Zakopanom, kúsok od slovensko-poľských hraníc. Toto mestečko ponúka skutočne vianočnú atmosféru ako z rozprávky. Množstvo stánkov a kaviarní s vianočným punčom či vareným vínom a s každého rohu rozvoniavajúce grilované oštiepky.

Predvianočnú atmosféru mestečka dotvárajú živé soby so Santa Clausom na vysvietenej hlavnej ulici Krupowki, kde tiež nájdete množstvo pouličných umelcov. Niet divu, že Zakopané je obľúbenou predvianočnou destináciou Slovákov.

Veľký, osvetlený vianočný stromček na zasneženom námestí v Zakopanom počas vianočných trhov.

Vianočný Salzburg, ktorý sa oplatí vidieť

Salzburg je mesto v Rakúsku a rozhodne sa oplatí navštíviť aj počas Vianoc. Zažijete dokonalú atmosféru, ktorá vyčarí úsmev na tvári snáď každému. Vianoce v tomto meste sú skutočne jedinečné. Trhy nájdete hneď v centre mesta, pred Salzburským chrámom a na Rezidenčnom námestí.

Historické stánky trhovníkov, vianočné koledy či nespočetné množstvo predstavení jednoznačne stojí za navštívenie tohto miesta. Okrem iného, stretnete tu aj veľa Slovákov a Čechov. Toto miesto jednoducho spája turistov z celého sveta ale taktiež tu obľubujú chodiť aj domáci.

Vianočné trhy v Salzburgu

Vianočné trhy v Toskánsku

Vianoce na taliansky spôsob? Tak to už áno! Nechajte sa vtiahnuť do vianočnej atmosféry Toskánska a vychutnajte si vianočné trhy na tomto kúzelnom mieste. Nakupujte z tradičných domácich ozdôb a pochutnajte si z jedál, ktoré potešia vaše chuťové poháriky.

Vianočné trhy v Toskánsku

Veríme, že si prídete na svoje a vychutnáte si vianočnú atmosféru trhov aj v zahraničí!

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Môže vás tiež zaujímať:

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Vianočné pečivo

Sladké vs. slané Vianoce – dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybavia sa nám tradičné vianočné dobroty. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé slané keksíky s orechmi.

Osvetlenie na Vianoce

Bez vianočného osvetlenia to nejde. Ako zvoliť to najvhodnejšie?

Bez krásnych svetielok si náš vianočný stromček nevieme vôbec predstaviť. Veď sú to práve svetlá, ktoré by ho vedeli ozdobiť aj bez ďalších ozdôb. Vo výbere svetiel však často chybujeme. Poďte si pripomenúť pár zásad, ktoré by malo vianočné osvetlenie na stromček spĺňať.

Umelý vianočný stromček so svetielkami a darčekmi

Ako na vianočný stromček, ktorý s vami prežije dekády?

Nechcete každý rok kupovať nový vianočný stromček? My vám poradíme, ako postupovať pri výbere kvalitného vianočného stromčeka, ako sa oň správne starať a ako ho skladovať. Vďaka našim radám s vami váš stromček dokáže prežiť aj celý život.

Prejsť do obchodu