Najkrajšie vianočné trhy na Slovensku

Najkrajšie vianočné trhy na Slovensku

Patríte medzi milovníkov Vianoc a neodpustíte si každoročnú návštevu vianočných trhov? Vianočné trhy dýchajú neuveriteľnou, rozprávkovo vianočnou atmosférou a k predvianočnému obdobiu jednoducho patria. My vám prinášame tipy na tie najkrajšie vianočné trhy na Slovensku, ktoré sa skutočne oplatí navštíviť.

1. Vianočné trhy Bratislava

Tradične najkrajšie vianočné trhy má naše hlavné mesto. Bratislavské trhy sú sústredené na Hlavnom námestí, kde nájdete množstvo stánkov s chutným občerstvením no rovnako aj s remeselníckymi výrobkami. Vianočné trhy na Hlavnom námestí majú aj bohatý kultúrny program, ktorý pobaví všetky vekové kategórie. Trhy sa konajú spravidla od konca novembra do Vianoc a navštíviť ich môžete každý deň od 10:00 do 22:00.

Okrem trhov na Hlavnom námestí nájdete krásne vianočné trhy aj na Hviezdoslavovom námestí, Námestí M.R. Štefánika, Primaciálnom námestí, Námestí Starej Radnice aj Františkánskom námestí. Bratislavou premáva počas predvianočného obdobia Vianočná električka, ktorá poteší najmä najmenších.

Vianočné trhy Bratislava

2. Vianočné trhy Trnava

Medzi najnavštevovanejšie vianočné trhy na Slovensku patria taktiež tie v Trnave. Tie sú prístupné návštevníkom v období adventu každý deň od 12:00 do 21:00. Trnavské trhy určite neprehliadnete, keďže začínajú pri nádherne vysvietenom veľkom vianočnom stromčeku na Trojičnom námestí. Trhy ďalej pokračujú Hlavnou ulicou, kde nájdete množstvo stánkov s trdelníkmi, pečenými gaštanmi, vianočným punčom a inými dobrotami. Trnava pre svojich návštevníkov taktiež každoročne pripravuje zaujímavý, kultúrny program.

Vianočné trhy Trnava

3. Vianočné trhy Košice

Metropola východu sa môže tak isto pýšiť krásnymi vianočnými trhmi. Vianočné trhy v Košiciach majú pred Dómom sv. Alžbety jeden z najvyšších vianočných stromčekov, čo dodáva týmto trhom skutočne čarovnú atmosféru. Košické trhy nájdete na najdlhšej ulici na Slovensku, Hlavnej ulici každý deň v období adventu, od 9:00 do 22:00.

Či už si prídete pochutnať na skvelých vianočných maškrtách, alebo sa zabaviť na kultúrnom programe, návštevu týchto vianočných trhov určite neoľutujete.

Vianočné trhy Košice

4. Vianočné trhy Žilina

Počas decembra nájdete krásne vianočné trhy aj v Žiline. Žilinské vianočné trhy nájdete na Mariánskom námestí, ale tiež na Námestí Andreja Hlinku. Nájdete tam mnoho stánkov s vareným vínom, vianočným punčom, pečenými gaštanmi, tradičnou cigánskou a inými dobrotami od výmyslu sveta.

Vianočné trhy Žilina

5. Vianočné trhy Trenčín

Trenčín je krásne mesto a ešte krajšie je počas Vianoc. Trenčín organizuje každoročne tradičné vianočné trhy s názvom Čaro Vianoc pod hradom, kde nájdete množstvo remeselných výrobkov, ale tiež chutných vianočných dobrôt. Návštevníkov poteší aj bohatý kultúrny program.

Vianočné trhy môžete navštíviť na Mierovom námestí v Trenčíne v období adventu a ich prevádzková doba je každý deň od 10:00 do 22:00. Z vianočných trhov v Trenčíne budete mať krásny výhľad na Trenčiansky hrad.

Vianočné trhy Trenčín

6. Vianočné trhy Nitra

Aj Nitra sa môže pýšiť krásnymi vianočnými trhmi. Vianočné trhy v Nitre môžete poznať aj pod názvom Vianočné mestečko Nitra. Tieto nitrianske vianočné trhy nájdete na Svätoplukovom námestí pri divadle Andreja Bagara. Počas adventu si môžete denne, od 9:00 do 21:00, pochutiť na vianočných dobrotách, porozprávať sa s priateľmi pri poháriku vianočného punču, alebo si zaobstarať štýlový handmade výrobok.

Vianočné trhy Nitra

Full 3D vianočný stromček

Full 3D vianočné stromčeky (100% 3D) sú tvorené výhradne 3D ihličím a tak dokonale imitujú živý stromček. Full 3D vianočný stromček predstavuje to najluxusnejšie a najmodernejšie čo trh ponúka.


7. Vianočné trhy Poprad

Na rozdiel od spomenutých vianočných trhov vyššie, vianočné trhy v Poprade trvajú iba niekoľko dní, zväčša jeden decembrový víkend. Vianočné trhy v Poprade nájdete na námestí sv. Egídia, kde je počas tejto krásnej predvianočnej akcie množstvo stánkov s chutným občerstvením a rovnako aj bohatý kultúrny program, ktorý pobaví malých aj veľkých.

Vianočné trhy Poprad

8. Vianočné trhy Zvolen

Vianočné trhy vo Zvolene si môžeme rovnako vychutnať iba pár decembrových dní. Zväčša sa tieto vianočné trhy vo Zvolene organizujú počas jedného víkendu v polovici decembra na Námestí SNP. Samozrejme, ako na správnych vianočných trhoch, ani tu nechýbajú stánky so sladkými aj slanými pochúťkami, vareným vínom, punčom, či medovinou. Zaujať vás môžu aj originálne remeselnícke výrobky, ktoré si môžete zakúpiť.

Vianočné trhy Zvolen

9. Vianočné trhy Prievidza

Vianočné trhy v Prievidzi nájdete od polovice decembra na Námestí Slobody. V čase od 8:00 do 21:00 si môžete zakúpiť rôzne vianočné pochúťky, či ochutnať z bohatého výberu vianočných punčov a varených vín. Na prievidzkých vianočných trhoch tiež nájdete aj rôzne remeselnícke výrobky. Mesto organizuje v období vianočných trhov aj rôzne kultúrne vystúpenia, ktoré vám návštevu trhov zaručene spríjemnia.

Vianočné trhy Prievidza

10. Vianočné trhy Piešťany

Obľúbené kúpeľné mesto organizuje vianočné trhy v Piešťanoch každoročne v období adventu. Na Námestí Slobody a celej pešej zóne nájdete množstvo stánkov z občerstvením aj remeselníckymi výrobkami. Dokonalú atmosféru trhov v Piešťanoch dotvára žiarivá vianočná výzdoba mesta.

Vianočné trhy Piešťany

11. Vianočné trhy Banská Bystrica

V období adventu nájdete na Námestí SNP v Banskej Bystrici krásne vianočné trhy. Celé veľké, banskobystrické námestie je posiate stánkami s tradičnými vianočnými dobrotami, ktorým zaručene neodolá nikto. Pochutiť na nich si môžete od 11:00 až do 23:45. Na trhoch v Banskej Bystrici tiež nájdete rôzne handmade výrobky, ktoré si môžete zakúpiť. Pestrý kultúrny program je taktiež príjemným spestrením tejto predvianočnej akcie

Vianočné trhy Banská Bystrica

Bonus na záver: Incheba vianočné trhy

Aj keď pravé vianočné trhy na námestiach a uliciach miest majú podľa nás nezameniteľnú atmosféru, ponúkame vám aj tip na trošku netradičnejšie vianočné trhy. Incheba Expo Bratislava organizuje každoročne vo svojich priestoroch Incheba vianočné trhy, pod názvom Dni Vianoc v Inchebe. Tieto vianočné trhy sú vždy v decembri a ponúkajú skutočne široký sortiment výrobkov od kozmetiky, oblečenia, handmade výrobkov, dekorácii až po rôzne cukrovinky a iné pochúťky. V rámci vianočných trhov v Inchebe môžete zažiť aj mnoho kultúrnych vystúpení, keďže trhy ponúkajú aj bohatý kultúrny program.

Incheba vianočné trhy

Veríme, že vás zaujali naše tipy na najkrajšie vianočné trhy na Slovensku a na niektorých z nich si už tento rok vychutnáte dokonalú predvianočnú atmosféru.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Vianočné trhy v Európe

Navštívte najmagickejšie vianočné trhy v Európe

Vianoce. Čas radosti, pokoja a rodiny. Najkrajšie sviatky celého roka pre mnohých ľudí. Ako si ich čo najviac užiť? Samozrejme, k Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné trhy. Prinášame vám prehľad tých najkrajších miest v Európe, kde sa trhy rozhodne oplatí navštíviť.

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Vianočné tradície

Vianočné tradície na Slovensku a vo svete

S vianočnými sviatkami sa spája množstvo vianočných tradícii a zvykov, ktoré väčšina ľudí dodržiava dodnes. Nenájdeme azda ani jednu rodinu, ktorá by aspoň jeden z vianočných zvykov nedodržiavala. Tradície sa jemne líšia v závislosti od regiónu, keďže ako sa hovorí ,, Iný kraj, iný mrav´´.  

Adventný veniec so soškami Panny Márie, Jozefa a Ježiška

Advent a adventné vence

 V každodennom živote sa príprava na Vianoce začína vytvorením adventného venca, upratovaním a zdobením bytu. 4 adventné sviečky znázorňujú na adventnom venci symbolické odpočítavanie do najkrajších sviatkov v roku.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x