Najlepší vianočný punč – ako na to?

vianočný punč

Chutný, horúci vianočný punč k Vianociam a adventnému obdobiu nespochybniteľne patrí. Tento sladký, tradičný vianočný nápoj vás zahreje a pokiaľ si ho budete pripravovať doma, tak aj rozvonia celú vašu domácnosť.

Hoci je tradičný vianočný punč prioritne alkoholický nápoj, môžete si pripraviť aj vianočný punč bez alkoholu alebo chutný vianočný čaj. My sme pre vás zozbierali tie najlepšie recepty na vianočný punč, ktoré musíte určite vyskúšať.

Pravý vianočný punč s rumom a vínom recept

Na tento recept na vianočný punč si zaručene zamilujete. Je svieži, chutný a dosť silný na to aby vám vyčaril úsmev na tvári. Čo budete potrebovať na 4-6 porcií  tohto domáceho vianočného punču:

7dl – suché červené víno

2dl – rum

2dl – voda

3dl – ovocný, alebo čierny čaj

120g – kryštálový cukor

3ks – pomaranč

2ks – citrón

3ks – mandarínka

škorica

klinčeky

V prvom rade si odšťavíme ovocie, kúsok si môžeme odložiť a hodiť do pohárov. V hrnci skaramelizujeme cukor tak, že ho zahrievame a miešame, až kým nechytí farbu a nie je tekutý. Vtedy ho zalejeme vodou. Hmota bude syčať a celé to stvrdne, preto opäť vrátime hrniec na sporák a miešame, kým nedosiahneme tekutú konzistenciu. Pridáme čaj, víno, rum, šťavu z ovocia, kúsok celej alebo štipku mletej škorice a zopár klinčekov. Ak máte doma špeciálnu zmes korenia na punč, možete ju tiež použiť. Punč zohrejeme tesne pod bod varu a potom odstavíme, aby sa nevyparil alkohol.
Punč nalejte do pohárov cez sitko a ozdobte plátkami ovocia, prípadne hviezdičkou badiánu.

vianočný punč

Vianočný punč z bieleho vína

Vianočný punč nemusí byť iba z červeného vína. Chutný vianočný punč si môžete uvariť aj z bieleho vína. Ako na to? Máme pre vás skvelý recept na vianočný punč pre ôsmich ľudí. Potrebovať budete:

1l – biele víno

1 sáčok – ovocný čaj

150ml – rum alebo brandy

700ml – voda

3PL – med

1ks – celá škorica

zmes  na varené víno

polovica citróna

5ks –  mandarínky a iné ovocie podľa chuti

Do hrnca dáme vodu, šťavu z mandariniek a citróna. Primiešame celý sáčok korenia na víno a tyčinku škorice. Zmes dáme variť na sporák a pridáme sáčok čaju. Zmes osladíme medom. Privedieme k varu a vlejeme víno a rum. Opäť privedieme k varu a krátko povaríme. Hotový punč precedíme cez sitko. Nalievame do pohárov, do ktorých pridáme koliesko mandarínky a ovocie podľa chuti.

vianočný punč 2

Viedenský vianočný punč recept

Chcete si domov priniesť atmosféru viedenských vianočných trhov? V tom prípade určite vyskúšajte jednoduchý recept na viedenský vianočný punč. Čo naň budete potrebovať?

1l – červené víno

0,3l – voda

0,07l – rum

0,2l – pomarančová šťava

75g – cukor

1ks – škorica

Postup tohto vianočného punču je veľmi jednoduchý cukor nasypeme do hrnca a necháme na sporáku za stáleho miešania skaramelizovať. Následne pridáme vodu, pomarančovú šťavu, červené víno, rum a škoricu. Všetko spolu premiešame a tesne pred bodom varu odstavíme zo sporáka. Chutný viedenský  puč môžeme nalievať do pohárov. Z uvedených surovín nám vyjde zhruba 8 porcií.

Vianočný punč nealkoholický

To že nepijete alkohol neznamená, že si nemôžete pochutnať na vynikajúcom vianočnom punči. Prinášame vám recept na vianočný punč bez alkoholu, ktorý si určite obľúbite. Uvedené množstvo vám vystačí na 4 porcie.

400 ml – čierny čaj

250 ml – jablkový džús

250 ml – pomarančový džús

100 ml – voda

1 ks – pomaranč

1 ks – mandarinka

2 ks – jablko

2 ks – škorica

Klinčeky, badián

1 PL – citrónová šťava

1 PL – hrozienka

1 PL – sušené brusnice

Med alebo cukor

Pomaranč nakrájame na plátky. Mandarínku ošúpeme a jednotlivé mesiačiky môžeme poprekrajovať. Jablko umyjeme a nakrájame na kocky. Do hrnca si dáme všetky koreniny (škoricu, klinčeky a badián), prilejeme čierny čaj, vodu pomarančový a jablkový džús. Privedieme do varu. Následne pridáme pokrájané ovocie, hrozienka a sušené brusnice. Premiešame a varíme cca 10 minút. Nakoniec môžeme ešte podľa chuti dosladiť medom alebo cukrom a ihneď podávame. 

nealko punč

Stromčeky s LED osvetlením

Vianočné stromčeky s LED osvetlením sú NOVINKOU posledných rokov. Vianočné osvetlenie je zabudované priamo v konároch stromčeka vďaka čomu už nikdy nebudete mať starosť s vešaním svetielok na stromček. Každý stromček je vybavený SMART adaptérom a tak môžete svoje osvetlenie na stromčeku ovládať jednoducho pomocou aplikácie, ktorú si stiahnete do mobilu. LED stromčeky sú symbolom moderných Vianoc.


Detský vianočný punč recept

Na chutnom vianočnom punči si môžu pochutnať aj vaši najmenší. Uvarte im skvelý detský vianočný punč, na ktorého príprave sa môžu podieľať.  Urobíte si tak spoločnú predvianočnú aktivitu varenia vianočného punču s chutnou odmenou na konci.  Uvedené suroviny vám vystačia na 4 porcie.

0,5 l – ovocný čaj

0,5 l – jablkový džús

½ ks – citrón

½ ks – pomaranč

2 ČL – med

vianočné korenie

kúsky ovocia

Ovocný čaj s džúsom zohrejeme, pridáme šťavu z citróna a pomaranča, klinčeky, škoricu a med. Rovnako pridáme nakrájané kúsky ľubovoľného ovocia napríklad jabĺčko, mandarínky, hruška, pomaranč a všetko spolu prevaríme.

detský punč

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventný kalendár

5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?´´.

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

10 tipov na netradičný , drevený vianočný stromček

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

Vianočné vinše

TOP 50 vianočných vinšov a prianí

Vianočné vinše na pohľadniciach, či vianočné priania v sms správach potešia azda každého z nás. Pocit, že na nás niekto myslí aj počas najkrajších sviatkov v roku zahreje na duši a dokáže znásobiť krásnu, vianočnú atmosféru. Potešte tento rok svojich blízkych aj vy najkrajšími vianočnými prianiami.

Prejsť do obchodu