Pripravte sa na Vianoce v predstihu: Na čo by ste mali myslieť?

Deti pri vianočnom stromčeku

Svet sa neustále mení. Týka sa to aj rôznych oblastí nášho života. Tie najväčšie z nich prichádzajú najmä začiatkom nového roka a na Vianoce. Minuloročné sviatky však boli iné ako predošlé. Museli sme sa vzdať stretnutí s rodinou aj priateľmi. Mnohí z nás ich tak neprežili šťastne ani veselo. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu prežiť tohtoročné Vianoce v pokoji a harmónii.

Pripravte si zoznam

Verte, že obyčajný zoznam je pomôcka, ktorá vám podstatne zjednoduší prípravu na tohtoročné sviatky. Napíšte si na papier všetko, čo treba pred Vianocami vymeniť za nové (stromček, ozdoby, svetielka, vykrajovačky). Nezabudnite ani na zoznam vecí, ktoré vám minulé sviatky chýbali. Papier starostlivo uložte k vianočným ozdobám a keď príde čas, už nemusíte dlho premýšľať nad tým, čo všetko pred Vianocami potrebujete vybaviť.

Myslite na vianočný stromček v predstihu

Aj tento rok sme videli veľa pekných živých stromčekov, ktorých koniec nebol veselý. Skončili totiž suché pri odpadovom stojisku. Hoci je do ďalších Vianoc ešte veľa času, premyslite si, či potrebujete aj tieto Vianoce živý stromček.

Nebude lepší umelý, ktorý vám vydrží roky a stále vyzerá skvele? Samozrejme, takýto stromček nekupujte v obyčajnom hypermarkete. Zbytočne tým prídete o kúzlo Vianoc. Navštívte radšej čarovný svet vianočných stromčekov, kde si môžete vybrať zo širokej ponuky rozprávkových stromčekov. Nájdete medzi nimi malé aj veľké, stromčeky v kvetináči, zasnežené stromčeky alebo realistické 3D.

S kúpu  však dlho neváhajte. Ich cena bude totiž postupne rásť. Predaj stromčekov spúšťame už v auguste. Okrem toho, že ušetríte, sa vyhnete aj státiu v nekonečnom rade a nepríjemnému predvianočnému zhonu.

Hoci sa pravá vôňa čerstvého ihličia nedá ľahko nahradiť, viete si ju do domácnosti vniesť prostredníctvom prírodných éterických olejov. Myslite na prírodu a siahnite po stromčeku, z ktorého sa môžete tešiť celé roky.

Správne skladujte vianočné ozdoby

Nepodceňte skladovanie vianočných ozdôb. Nemusíte tak každý rok nakupovať nové. Poškodeniu, ako aj rozbitiu ozdôb sa občas nevyhnete. Vtedy nastáva čas na nákup nových dekorácií. Je to zároveň výborná príležitosť, ako do svojej domácnosti priniesť nový vietor. Každý rok totiž na trhu s vianočnými ozdobami pribúdajú nové trendové kúsky, s ktorými bude váš stromček doslova žiariť.

Chcete, aby vaša vianočná svetelná reťaz neskončila zamotaná? Natočte ju na kus kartónu alebo na nejaký predmet valcovitého tvaru a následne ju uložte do škatule. Ušetrí vám to nervy pri zdobení vianočného stromčeka.

Na obrázku je žena, ktorá stavia vianočný stromček
Stavanie a ozdobovanie vianočného stromčeka

Keď hľadáte inšpiráciu na nasledujúce Vianoce, navštívte našu stránku, kde nájdete bohatý výber tých najkrajších vianočných stromčekov. Keď máte problém s výberom, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Umelé vianočné stromčeky

Kedy je ten správny čas na kúpu vianočného stromčeka?

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nechávajú kúpu vianočného stromčeka na poslednú chvíľu? Alebo naopak, riešite zaobstaranie vianočného stromčeka v dostatočnom časovom predstihu? Pokiaľ patríte k prvej skupine, vedzte, že pokiaľ chcete mať skutočne pekný vianočný stromček je potrebné sa po ňom poobzerať omnoho skôr, než si myslíte.

Živý vianočný stromček verzus umelý stromček

Živý vianočný stromček verzus umelý – ktorý sa oplatí viac?

Vianočný strom patrí nespochybniteľne k tým najkrajším symbolom Vianoc. Mnohí z vás riešia každoročne otázku, či nenastala vhodná chvíľa na jeho obmenu. Zaobstarať si však živý vianočný stromček, alebo naopak umelý? Ktorý z nich je ekologickejší k prírode? Ktorý z nich je cenovo dostupnejší?

Na prvom obrázku sú dve deti, ktoré ozdobujú stromček a na druhom obrázku je žena, ktorá stavia stromček.

Kedy postaviť vianočný stromček?

Ozdobený vianočný stromček sa stal na prelome 18. a 19. storočia neodmysliteľným a bezpochyby tým najkrajším symbolom Vianoc. Od tej doby nesmie chýbať krásne ozdobený vianočný stromček v žiadnej domácnosti.

Vianočný darček pod stromček

Čo pod stromček? 10 skvelých tipov na vianočný darček

Aj vám už došli nápady na vianočné darčeky pod stromček? Neustále premýšľate, čím obdarovať svoju rodinu a blízkych? My sme sa vám tohtoročný výber vianočných darčekov rozhodli uľahčiť a prinášame vám 10 skvelých tipov na darčeky, ktoré vašim blízkym vyčaria úsmev na tvári.

Prejsť do obchodu