Kedy je ten správny čas na kúpu vianočného stromčeka?

Umelé vianočné stromčeky

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nechávajú kúpu vianočného stromčeka na poslednú chvíľu? Alebo naopak, riešite zaobstaranie vianočného stromčeka v dostatočnom časovom predstihu? Pokiaľ patríte k prvej skupine, vedzte, že pokiaľ chcete mať skutočne pekný vianočný stromček je potrebné sa po ňom poobzerať omnoho skôr, než si myslíte.

Zhon v práci, starostlivosť o domácnosť či deti je každodennou rutinou väčšiny ľudí, až je tu zrazu 20. december a vy si uvedomíte, že vlastne ešte nemáte vianočný stromček. Narovinu, 20. decembra je už veľmi mizivá šanca, že nájdete naozaj pekný a kvalitný vianočný stromček. To platí rovnako pre živé vianočné stromčeky, ako aj pre tie umelé.

Kedy kúpiť živý vianočný stromček

Veľa ľudí sa domnieva, že čím neskôr si živý vianočný stromček kúpia, tým dlhšie im vydrží pekný. Táto domnienka je však mylná. Živé vianočné stromčeky sú zväčša všetky rezané v rovnakom čase, preto čas jeho kúpy nehrá v ohľade jeho životnosti žiadnu rolu. Myslite na to, že čím neskôr sa rozhodnete si stromček zaobstarať, tým menší výber budete mať. Tie najkrajšie kúsky sa vždy predajú ako prvé, preto včasným nákupom živého stromčeka predídete tomu, že si domov prinesiete riedku ,,metlu”. Rozhliadať po živom vianočnom stromčeku by ste sa preto mali určite už na začiatku decembra, kedy sa predaj živých vianočných stromčekov rozbieha.

Ďalším dôvodom, prečo si zaobstarať živý vianočný stromček v predstihu je jeho aklimatizácia. Živý stromček je potrebné nechať aklimatizovať v nevykurovanej miestnosti, čím predídete včasnému zoschnutiu a opadaniu ihličia. Ideálnym miestom na aklimatizáciu stromčeka je garáž, pivnica, terasa, alebo balkón. Živý stromček je potrebné umiestniť do stojana s vodou, ktorú nesmiete zabudnúť každý deň dolievať.

Skvelou voľbou je aj výber živého vianočného stromčeka priamo na plantáži. Niektorí pestovatelia živých vianočných stromčekov ponúkajú možnosť vybrať si stromček priamo na plantáži, kde rastie. Takýto stromček si viete bez problémov zarezervovať už na jeseň. Vami vybratý a rezervovaný stromček si potom stačí prísť dať odrezať tesne pred Vianocami. Aj v tomto prípade však platí staré známe: ,, Kto prv chodí, ten prv melie´´.

Živý vianočný stromček

Ideálny čas na kúpu umelého vianočného stromčeka

Pri umelom vianočnom stromčeku nemusíte mať obavy, že vám zoschne či opadá, preto je dobré jeho kúpu začať zvažovať skôr, než by ste si mohli myslieť. Pokiaľ chcete naozaj pekný umelý vianočný stromček, skúste sa po ňom rozhliadnuť už v septembri. V tomto období majú predajcovia zvyčajne stromčeky naskladnené a k dispozícii vo všetkých druhoch a veľkostiach. Hlavná predajná sezóna umelých stromčekov je v druhej polovici októbra a v novembri, kedy sa už môžete stretnúť s tým, že vami vybraný druh stromčeka nebude k dispozícii v prevedení, alebo výške ktorú potrebujete, keďže náš e-shop svetstromcekov.sk máva v tomto období už viac než 50% skladových zásob vypredaných.

V decembri zvyknú byť sklady umelých vianočných stromčekov už takmer prázdne, preto vaše šance vybrať si najkrajší stromček, budú rapídne nižšie. Najobľúbenejšie a najkrajšie vianočné stromčeky, bývajú v decembri zväčša vypredané.

Umelé vianočné stromčeky

V súčasnosti ľudia preferujú najmä najviac trendy realisticky vyzerajúce FULL 3D vianočné stromčeky, 3D vianočné stromčeky a rovnako vianočné stromčeky s LED osvetlením, ktoré sa zvyknú vypredať ako prvé. Netreba preto váhať, a tento rok si svoj vianočný stromček zaobstarajte už s nástupom jesene. Uvidíte, že pred Vianocami to oceníte.

Najkrajšie a najkvalitnejšie umelé vianočné stromčeky nájdete v e-shope svetstromcekov.sk, ktorý spúšťa predpredaj už 1. septembra.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

3D vianočné stromčeky

Umelé vianočné stromčeky 3d nerozpoznáte od tých živých

Ozdobený vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Každý rok sa však z tohto dôvodu spíli až neuveriteľné množstvo stromov. Pravdou je, že obvykle nejde o stromčeky z lesa.

Deti pri vianočnom stromčeku

Pripravte sa na Vianoce v predstihu: Na čo by ste mali myslieť?

Svet sa neustále mení. Týka sa to aj rôznych oblastí nášho života. Tie najväčšie z nich prichádzajú najmä začiatkom nového roka a na Vianoce. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu prežiť tohtoročné Vianoce v pokoji a harmónii.

Na prvom obrázku sú dve deti, ktoré ozdobujú stromček a na druhom obrázku je žena, ktorá stavia stromček.

Kedy postaviť vianočný stromček?

Ozdobený vianočný stromček sa stal na prelome 18. a 19. storočia neodmysliteľným a bezpochyby tým najkrajším symbolom Vianoc. Od tej doby nesmie chýbať krásne ozdobený vianočný stromček v žiadnej domácnosti…

Živý vianočný stromček verzus umelý stromček

Živý vianočný stromček verzus umelý – ktorý sa oplatí viac?

Vianočný strom patrí nespochybniteľne k tým najkrajším symbolom Vianoc. Mnohí z vás riešia každoročne otázku, či nenastala vhodná chvíľa na jeho obmenu. Zaobstarať si však živý vianočný stromček, alebo naopak umelý? Ktorý z nich je ekologickejší k prírode? Ktorý z nich je cenovo dostupnejší?

Prejsť do obchodu