Vianočné praktiky – pre praktických čitateľov

Rodina pri ozdobovaní vianočného stromčeka.

Už sme si zvykli, že väčšinu vianočných ozdôb povyťahujeme zo skrine, alebo zo skrytých políc v garáži, trochu ich pretriedime a opäť použijeme. Sú medzi nami takí, čo majú ozdoby rôznych farieb a počas vianočných príprav sa rozhodujú, do akej farby v daný rok odejú svoj stromček. Zvyšné ozdoby odložia, alebo ich využijú na ďalšiu výzdobu domu. 

Recyklovateľný stromček a adventný veniec

Za posledné roky sa objavil trend, že aj vianočný stromček z roka na rok opäť použijeme. Odporúčame, aby ste si vyberali spomedzi najkrajších stromčekov, ktoré sa najviac podobajú na živé stromčeky. Nie je nič lepšie, ako sa počas dlhých zimných večerov kochať pohľadom na krásny vianočný stromček. Takto sa z dobrého nákupu stáva rokmi investícia. Odporúčame, aby ste si ujasnili, ktorý druh ihličnatého stromu sa vám páči najviac a vyberte si jeho dokonalú kópiu. Na našej webovej stránke si môžete vybrať borovicu, smrek aj jedľu. Moderným a obľúbeným stromčekom je na príklad Jedľa Kaukazská, ktorá je jediným zástupcom druhu Nordmanniana. Umelé vianočné stromčeky majú množstvo výhod. Okrem toho, že sú viackrát použiteľné, nepadá im ihličie, nepichajú počas zdobenia a alergici v ich blízkosti nekýchajú. V ponuke vianočných stromčekov nájdete umelé stromčeky s podstavcom, v črepníku, ale aj s prirodzeným riešením v juta vreci. Dobrá správa je, že stromček nie je potrebné nasekať do stojana. Dokonalo doň zapadne a udrží ho stabilne, bez rizika prevrhnutia.

Aj pri adventnom venci sa oplatí zvoliť ekologické riešenie. Je rozumné kúpiť si adventný veniec len raz a nasledujúce roky na ňom meniť iba sviečky. Adventný veniec môžeme, rovnako ako stromček, zdobiť každý rok inak.

Doplnky v znamení pohodlia

Vďaka zasneženým končekom a šiškám pôsobia stromčeky reálnejšie. Okrem toho si môžeme vybrať aj stromčeky so zabudovanými svetlami. Umiestnené LED svetlá s inteligentným ovládaním sú programovateľné, nemusíme ich doma ukladať na strom, a tak predstavujú vyšší stupeň pohodlia.

Svetlá s teplým svetlom – ladia so zlatom

Milovníkom zlata odporúčame LED svetlá s teplým bielym svetlom. Pri tejto voľbe je strom pekný v zlatej, tradičnej zlato-červenej alebo zlato-červeno-zelenej farebnej kombinácii. Rovnako zaujímavo však vyznie aj v odvážnejšej zlato-čiernej, zlato-modrej, či zlato-tyrkysovej kombinácii. Jemnejšia variácia by mohla byť teplá zlato-biela alebo ružové zlato s akoukoľvek inou farbou. Ak máte radi farebné stromčeky, tak aj vám odporúčame teplú svetelnú reťaz alebo vstavané LED svetlá.

Zlato sa hodí k svetlému borovicovému nábytku, drevu koňakovej farby, javoru, kvalitným policiam Gerland, tmavšiemu koloniálnemu, štýlovému biedermeier a  starožitnému nábytku, k zlatým nástenným konzolám, rámom obrazov a dekoračným predmetom, perzským kobercom a jednofarebným kobercom teplých odtieňov.  Zlatý vianočný stromček dobre vyzerá s bytovým textilom teplej farby, so žltými alebo krémovými záclonami, so žlto-hnedými parketami, tehlovočervenou podlahou, dubovým okennými rámami, žltými stenami, veľkými črepníkmi a prírodnou dekoráciou domov, v ktorých prevláda terakota. Okrem toho zlatý vianočný stromček dobre ladí s tapetami a atmosférou moderných domácností v teplých farbách.

Studené biele svetlá – ladia so striebrom

Ak si zvolíme studené svetlo, tak sa bude krásne trblietať pri striebornej, strieborno-červenej aj strieborno-modrej farebnej kombinácii. Odvážnejšia verzia je strieborno-tmavoružová, strieborno-fialová alebo strieborno-tyrkysová farebná kombinácia. Jemnejšia variácia je strieborno-biela alebo studená strieborná so svetlo ružovou. Nemyslíme si, že studené svetlo nemôže byť útulné. S jeho použitím docielime elegantnú slávnostnú atmosféru.

Striebro odporúčame k strieborným alebo chrómovým lampám, kovovému nábytku, kovaným doplnkom, kameňu, sklu, mramorovým podlahám, lustrom s krištáľom Swarovski. Strieborný vianočný stromček vyzerá dobre s moderným bielym nábytkom a s čiernym alebo bielym nábytkom Ikea.  Rovnako pôsobivý je aj v blízkosti závesov pretkávaných strieborným vláknom a tapetách so strieborným kovovým leskom.

Praktické riešenia, tipy a nápady

  • V blízkosti umelých vianočných stromčekov môžeme používať éterické oleje s borovicovou vôňou, alebo kvôli skutočnej vôni vložiť niekoľko ihličnatých vetvičiek do dekorácie na stôl.
  • V jednej miestnosti nepoužívajme súčasne teplé aj studené svetlá, lebo sa veľmi bijú a namiesto príjemnej atmosféry budeme vnímať len zmätok.
  • Keď sme sa rozhodli pre striebornú farbu, odložme všetko, čo má dominantne zlatú farbu. S bytovým textilom a dekoráciami nie je náročné pohrať sa. Použime biely obrus so strieborným behúňom, podsedáky studenej farby, strieborný svietnik a pod. Preto, keď už sme si vybrali zlato, začnime tým, že odložíme strieborné predmety, vytiahneme teplé a zlaté predmety a napokon sa pozrieme na to, čo ešte potrebujeme, čo by sme mali dokúpiť. Aj tu je najdôležitejší pomer. Nevadí, ak zostane trochu z druhej farby, ale nech jej nie je viac a nech nedominuje. Samozrejme, nebudeme meniť lampy, ale ak sme si zvolili opačnú farbu, ako je farba typická pre našu domácnosť, musíme dokúpiť viac doplnkov z druhej farby, alebo prikryť to, čo nevieme odložiť. Napríklad, kúpme girlandu pripomínajúcu hustú zelenú borovicovú vetvu a ozdobme ju na podlahe alebo na stole a potom ju použime na prekrytie lampy, rámu obrazu a iných prvkov a zároveň to bude aj úžasná dekorácia. Pravidlom je nájsť rovnováhu, ktorú určite pocítime počas niekoľkých hodín pokojného zdobenia.
  • Pri dekorovaní by malo ísť o naladenie sa na blížiace sa sviatky. Skúsme preto vytvoriť pokojné prostredie. Rodinu do príprav zapájajme len vtedy, ak sa naozaj chcú zapojiť. Spoločné chvíle by nemali byť o spĺňaní požiadaviek a nepríjemných chvíľach. Namiesto „nech to už máme za sebou“ už vopred upustime od prehnaných nárokov a postupujme tak, ako to vyhovuje nám, veď koniec-koncov budú to naše Vianoce.

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

In a OUT ozdoby na stromček

Vianoce 2021: Čo bude v móde a čo už je dávno v pasé?

Ako vyzdobiť vianočný stromček tak, aby kráčal s dobou? Ak ste už aj vy začali premýšľať na tým, aké ozdoby tohto roku použiť na váš vianočný stromček, aby bol štýlový a pekný, prinášame vám niekoľko typov na trendy a modernú vianočnú výzdobu.

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Ako ozdobiť vianočný stromček

Ako na dokonalo ozdobený vianočný stromček? TIPY na tento rok

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy opäť neviete ako ozdobiť vianočný stromček? Aký štýl výzdoby vianočného stromčeka zvoliť, akými ozdobami svoj stromček rozžiariť a do akej farby ladiť celú vianočnú výzdobu? Ako po minulé roky, aj tento vám prinášame skvelé tipy na ozdobenie vianočného stromčeka priamo od našich zákazníčok.

Umelé vianočné stromčeky

Kedy je ten správny čas na kúpu vianočného stromčeka?

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nechávajú kúpu vianočného stromčeka na poslednú chvíľu? Alebo naopak, riešite zaobstaranie vianočného stromčeka v dostatočnom časovom predstihu? Pokiaľ patríte k prvej skupine, vedzte, že pokiaľ chcete mať skutočne pekný vianočný stromček je potrebné sa po ňom poobzerať omnoho skôr, než si myslíte.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x