Vianočný veniec na dvere a stôl – 40+ inšpirácii

Vianočný veniec na dvere a stôl

Vianočný veniec na dvere, alebo stôl, je skvelou dekoráciou, ktorá dotvorí celkovú vianočnú atmosféru a má viacero využití. Môžete ho jednoducho položiť na stôl, jemne ho dozdobiť, pripevniť naň sviečky alebo ho skrátka zavesiť na vchodové dvere, prípadne nad krb, či inam na stenu.

Pokiaľ neviete, ako z obyčajného zeleného, či zasneženého venca vytvoriť skutočne originálnu dekoráciu, inšpirujte sa tipmi od nás.

Vianočný veniec na dvere

Pokiaľ chcete mať štýlovo vyzdobené svoje vchodové dvere, vsaďte na niektorú z našich inšpirácii, ktoré sú u milovníkov vianočných výzdob najobľúbenejšie. Najčastejšie môžeme vidieť vianočné vence na dvere v červenej farbe, ružové vianočné vence na dvere, moderný vianočný veniec na dvere z gulí, naturálne, prírodné vianočné vence, ale tiež netradičné, farebné vianočné vence na dvere.

Moderný vianočný veniec na dvere červený

Červená farba k Vianociam skrátka patrí, a preto niet divu, že sa každoročne objavuje množstvo vianočných dekorácií v tejto farbe. Ozdoby červenej farby krásne ukážu na zelenom podklade, preto by sme odporúčali zvoliť čistý vianočný veniec celenej farby, ktorý si následne dozdobíme červenými ozdobami.  Vianočný veniec na dvere môžete dozdobiť, červenými vianočnými guľami, červenými stuhami, kvetmi alebo inými dekoráciami najrôznejších tvarov. Červené ozdoby krásne ukážu pokiaľ ich nakombinujete so zlatými, alebo bielymi ozdobami.

Skvelým tipom je aj pripevniť zo spolu venca girlandu, ktorá bude visieť pozdĺž dverí a následne na veniec aj girlandu pripevniť hrubú červenú stuhu. Takýto červený moderný vianočný veniec na dvere bude zaručene neprehliadnuteľný.

Biely vianočný veniec na dvere

Rovnako ako zasnežené vianočné stromčeky, aj zasnežené biele vianočné vence na dvere sa tešia veľkej obľube. A čo ak biely vianočný veniec ešte ozdobíme bielymi ozdobami? Vznikne s toho dokonalá zimná výzdoba. Biele vianočné ozdoby môžete skombinovať s menším počtom ozdôb v striebornej, alebo krémovej farbe, a zaručujeme vám, že sa budete cítiť ako v rozprávkovom, ľadovom kráľovstve. Keby to však bolo na vás príliš veľa bielej, môžete na tento moderný vianočný veniec na dvere upevniť zopár vianočných gulí v jemných, pastelových odtieňoch.

Moderný vianočný veniec na dvere ružový

Jemná, ružová farba, je počas Vianoc stále viac obľúbená. Ružové vianočné ozdoby krásne ukážu ako na bielych, zasnežených vianočných vencoch, tak aj na klasických zelených vencoch. Na čistý vianočný veniec jednoducho pripevnite ružové vianočné ozdoby. Môžete zvoliť ružové gule, kvety, či stuhy, ale taktiež rôzne dekorácie v tvare vtáčikov, srdiečok či anjelikov. Ružové dekorácie odporúčame kombinovať s ozdobami striebornej, bielej, ale tiež zlatej farby.


Vianočné vence

Ponúkame vám moderné vianočné vence na dvere či stôl, ktoré privedú vašu vianočnú výzdobu k dokonalosti.  Vianočné vence u nás nájdete v rôznych prevedeniach.  V našej ponuke nájdete okrem klasických, PVC vencov na dvere či stôl, aj ešte realistickejšie vianočné vence z 3D ihličia.  Vence ponúkame v rôznych farebných prevedeniach, od bledých, ľadových odtieňov zelenej, cez bledozelené, prirodzene zelené, tmavozelené, až po  biele, zasnežené vianočné vence.


Moderný vianočný veniec na dvere z gulí

Pokiaľ máte doma veľa vianočných gulí ktoré nepoužívate na výzdobu vianočného stromčeka, môžete ich jednoducho použiť na ozdobenie vianočného venca na dvere. Gule môžete na veniec pripevniť skutočne nahusto a tak už nebudete potrebovať žiadne iné ozdoby. Takýto moderný vianočný veniec na dvere z gulí krásne ukáže, ak naň pripevníte mohutnú mašľu zo stuhy.

Netradičný, farebný vianočný veniec na dvere

Hravý a farebný vianočný veniec si ľahko vyrobíte pomocou rôznych farebných gúľ, postavičiek, pestrofarebných mašlí, dekorácii stromčekov, perníčkov, lízaniek či kvetov. Hlavné je, aby hral farbami. Z jednoduchého, klasického zeleného či zasneženého venca tak prostredníctvom taviacej pištole a najrôznejších dekorácii, môžete vytvoriť ten najveselší vianočný veniec na dvere, za ktorým sa otočí každý.

Prírodný vianočný veniec

Zabudnite na pestrofarebné vianočné gule a ozdoby. Vyrobte si vianočný veniec na dvere či stôl z rôznych plodov prírody. Na zelený vianočný veniec jednoducho pripevnite šišky, sušené ovocie, škoricu, orechy, či dekorácie z dreva. Pokiaľ sa vám zdá takýto veniec príliš fádny, môžete pomedzi takéto naturálne ozdoby pripevniť aj zopár klasických vianočných gulí v jemných alebo zemitých odtieňoch. Takýto vianočný veniec na dvere či stôl, vám domov zaručene prinesie kúsok prírody.


Ozdobené vianočné vence

Kto by nechcel mať počas Vianoc na stole krásne ozdobený adventný veniec, alebo štýlovo ozdobený závesný veniec na dvere. Ponúkame vám široký výber ozdobených vianočných vencov na stôl a vianočných vencov na dvere, s ktorými dotiahnete svoju vianočnú výzdobu do dokonalosti. Vyberať si môžete z tradičných zelených, ale aj bielych, zasnežených vianočných vencov s ozdobami v rôznych farebných prevedeniach. Váš vianočný veniec môžete dokonca zladiť s malým ozdobeným vianočným stromčekom, či ozdobenou stredovou girlandou na stôl z našej ponuky.


Vianočný veniec na stôl

Z klasického vianočného venca si ľahko vytvoríte aj vianočný veniec na stôl. Stačí, ak si takýto veniec ozdobíte ozdobami podľa vlastného vkusu a pripevníte naň sviečky.  Z jednoduchého zeleného, alebo zasneženého venca tak hravo vytvoríte štýlový adventný veniec, ktorý bude zdobiť váš stôl. 

Na výrobu vianočných vencov na stôl  môžete použiť vianočné gule, stuhy, mašle, kvety, rôzne figúrky či ozdoby najrôznejších tvarov. Fantázii sa medze nekladú. Dôležité je jedine, aby farby na vianočnom venci a štýl výzdoby vianočného venca ladili s celkovou výzdobou vášho bytu.

Tak čo, nechali ste sa inšpirovať našimi tipmi na dokonalý vianočný veniec? Ponuku zelených, ale aj zasnežených vianočných vencov nájdete aj v našom e-shope svetstromcekov.sk.

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohli zaujímať články:

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Adventný veniec so soškami Panny Márie, Jozefa a Ježiška

Sviatok Adventu a adventné vence

Wikipédia uvádza, že Advent je prvá časť liturgického roka rímskokatolíckej cirkvi vymedzená 4 nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista a obdobie duchovnej prípravy na Vianoce. Obdobie vianočných sviatkov začína prvým dňom Adventu a končí dňom Zjavenia Pána. V každodennom živote sa príprava na Vianoce začína vytvorením adventného venca, upratovaním a zdobením bytu.

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Prejsť do obchodu