3 nápady, ako vyrobiť mašle na vianočný stromček

Ako vyrobiť mašle na vianočný stromček

Omrzeli vás už vaše ozdoby na vianočný stromček? Nemusíte hneď kupovať nové, vyrobte si vlastné! Skúste si vyrobiť mašle na vianočný stromček, ktoré zaručene oživia vašu vianočnú výzdobu. Nejde o nič náročné. Postačia vám stuhy ľubovoľnej šírky, farby a materiálu, nožnice, pevná niť, prípadne tavná pištoľ. Samozrejme vítaná je aj aspoň aká-taká zručnosť a kreativita. My vám prinášame 3 nápady, ako si takéto vianočné mašle jednoducho vyrobiť.

Dvojitá mašľa na vianočný stromček

Postup na výrobu takejto dekorácie je veľmi jednoduchý. Stačí nám stuha, z ktorej si odstrihneme dve rovnako dlhé časti a jeden kúsok stuhy ich polovičnej dĺžky, na ktorej skosíme konce, ako môžeme vidieť na prvom obrázku.

Dve dlhšie časti stuhy si následne spojíme koncami, ktoré k sebe buď zlepíme, alebo prišijeme tak, aby nám vznikol zo stužky kruh.

Každú jednu z týchto dvoch spojených stúh samostatne v strede pritlačíme k sebe a zošijeme. Takýmto spôsobom nám vznikli dve jednoduché mašličky.

Rovnako v strede stlačíme a zošijeme aj krátku, po stranách skosenú stužku.

Posledným bodom je všetky tieto tri časti k sebe pritlačiť ich stiahnutými stredmi a zošiť dohromady. Vznikne nám tak krásna zdvojená mašľa, ktorú môžeme použiť buď samostatne na vrchol stromčeka, alebo vyrobiť viac takýchto mašieľ a rozmiestniť ich po celom stromčeku.

Mašle na vianočný stromček

Biele vianočné stromčeky a zasnežené umelé vianočné stromčeky

Biele vianočné stromčeky a zasnežené umelé vianočné stromčeky sú horúcou NOVINKOU posledných rokov. S pomocou najnovších technológií sú postupne na vetvičky alebo celé stromy aplikované vrstvy umelého snehu.


Nazberaná mašľa na stromček

Za začiatok výroby takejto ozdoby, si odstrihneme dlhý pás hrubšej stuhy. Z tej následne začneme vytvárať slzičky, ktoré si v strede zakaždým zachytíme prstami. Slzičky začíname robiť asi od cca 3/4 stuhy, koniec necháme voľne. Spomínaných slzičiek môžeme vytvoriť skutočne veľa, aby bola mašľa čo najmohutnejšia.

Na koniec stred mašle, ktorý stále pritláčame prstami zviažeme pevnou niťou, alebo kúskom rovnakej stuhy a koniec stužky necháme visieť v rovnakej dĺžke, ako sme nechali na začiatku.

Pokiaľ je táto mašľa vyrobená z hrubej stuhy, krásne ukáže najmä na vrchole stromčeka.

Mašle na vianočný stromček

Trojitá mašľa na vianočný stromček

Rovnako ako v predchádzajúcom návode, odstrihneme si dlhší kus stuhy, ktorý následne zohneme na polovicu.

Asi 10 cm od prehnutej časti, stuhu prekrížime, čím nám vznikne akási slučka.

Prekríženú časť následne spojíme s vrcholom stužky .

Konce stuhy, ktoré nám zostali visieť zospodu zahneme a prekrížime zozadu tak, že ich budeme mať zhora mašle.

Následne ich opäť prehneme a prekrížime vpredu. Stred stiahneme pevnou niťou a konce stužky necháme visieť.

Takéto mašle ukážu veľmi pekne ako na špici vianočného stromčeka, tak aj rozvešané rovnomerne po celom stromčeku.

Mašle na vianočný stromček

Tak čo vyrobíte si takéto handmade vianočné dekorácie na stromček aj vy? Podľa nás to za pokus rozhodne stojí.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventný kalendár

5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

10 tipov na netradičný , drevený vianočný stromček

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

Vianočné pečivo

Dva recepty na dokonalé vianočné pečivo

Deťom sa pri slove Vianoce vybaví rozsvietený vianočný stromček a okolo neho na svoje otvorenie čakajúce darčeky. Nám dospelým sa zas aktivujú chuťové bunky a vybaví sa nám tradičné vianočné pečivo. Máte recept na tie najlepšie vanilkové rožky? Máme ho pre vás, a k nemu ešte jeden recept na úžasné zdravé, slané vianočné pečivo s orechmi.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x