5 výhod umelých stromčekov, ktoré vás navždy presvedčia

Umelé vianočné stromčeky

Umelý vianočný stromček, alebo radšej živý? Ak si aj vy každoročne kladiete rovnakú otázku a neviete sa rozhodnúť, aký typ vianočného stromčeka si zadovážiť, poďte sa spolu s nami pozrieť na výhody, ktoré vám kúpa umelého stromčeka prinesie.

1. Cena vianočného stromčeka

Nebudeme si klamať, cena hrá pri výbere vianočného stromčeka zväčša dosť podstatnú úlohu. Mnoho ľudí sa rozhoduje pre živý vianočný stromček najmä preto, že v porovnaní s umelými stromčekmi sú tie živé prevažne lacnejšie. Avšak, hoci sa môže niekomu zdať cena kvalitného umelého vianočného stromčeka v porovnaní s tým živým privysoká, netreba zabúdať na to, že kúpa umelého vianočného stromčeka je investícia na mnoho rokov. Poďme si to teda zrátať. Pokiaľ chcete naozaj pekný živý vianočný stromček, zaplatíte zaň cca 80 až 100 Eur. Takýto stromček vám však vydrží iba jedny Vianoce. Pokiaľ si takto budete kupovať živý stromček každoročne, povedzme 10 rokov, bude vás stáť 800 až 1000 Eur, čo je pomerne vysoká suma.

Pri kúpe kvalitného umelého vianočného stromčeka v realistickej 3D verzii, v štandardnej výške od 180 až 240 cm, sa bude vaša jednorazová investícia pohybovať okolo 200 až 300 EUR. Takýto kvalitný umelý vianočný stromček vám vydrží mnoho rokov, či dokonca desaťročí. Preto, je naša voľba jasná. Z ekonomického hľadiska za nás určite vyhráva umelý stromček.

2. Životnosť stromčekov

Ako sme spomenuli už v prvom bode, umelý vianočný stromček nie je záležitosťou iba na jeden rok. Pokiaľ investujete do kvalitného umelého vianočného stromčeka, ktorý sa vám bude páčiť, poslúži vám dlhé roky. Súčasné umelé stromčeky sú vyrábané z kvalitných materiálov, za pomoci najmodernejších technológii a tak sa nemusíte obávať ich krátkej životnosti. Hoci budete mať stále ten istý stromček, každé Vianoce ho môžete vyzdobiť v inom štýle, či farbách, vďaka čomu sa vám zaručene nezunuje. Po Vianociach stromček jednoducho zložíte naspäť do krabice a o rok znovu postavíte. Z pohľadu životnosti je teda umelý vianočný stromček bezkonkurenčne najlepšou voľbou.

3. Ekologickosť

,,Kúpim si živý vianočný stromček, pretože chcem žiť ekologicky a neznečisťovať prírodu´´. S touto vetou zväčša argumentujú zástancovia živých stromčekov. Je ale živý vianočný stromček naozaj ekologickejšie riešenie? Aby bol živý vianočný stromček naozaj ekologický, je potrebné ho po Vianociach hodiť do kompostu. A teraz úprimne, koľko ľudí odhodí živý stromček po sviatkoch do kompostu? Realita je taká, že sme v drvivej väčšine svedkami povaľujúcich sa zoschnutých stromčekov okolo kontajnerov. Tých stromčekov, ktoré boli vypestované a zrezané pre dvojtýždňové potešenie nás, ľudí.

Možno to bude znieť neuveriteľne, ale umelé vianočné stromčeky sú v dnešnej dobe skutočne ekologické riešenie. Súčasné umelé stromčeky sú vyrábané z plne recyklovateľných materiálov, ktoré sú vďaka opakovanému spracovaniu využívané nespočetné množstvo krát. Ak sa preto po desiatich, pätnástich, či dvadsiatich rokoch rozhodnete vymeniť svoj starý umelý vianočný stromček za nový, nemusíte sa báť, že by ste vyprodukovali odpad, ktorý sa nebude dať ekologicky spracovať.


Umelé vianočné stromčeky v kvetináči

Obľúbenou voľbou našich zákazníčok sa stali vianočné stromčeky v kvetináči a v črepníku. Ponúkame vám hneď niekoľko druhov týchto zaujímavých stromčekov. Vybrať si môžete spomedzi smrekov aj jedlí v kvetináči. Vďaka 3D ihličiu z ktorého sú stromčeky vyrobené, vyzerá takýto strom úplne ako živý vianočný stromček v kvetináči. Nemusíte sa však báť, že ho zabudnete poliať, alebo nezvládne teplo vo vašom domove.  Náš 3D vianočný stromček v kvetináči Vám vydrží dlhé roky. V ponuke máme veľkosti: 60cm, 80cm, 100cm, 105cm, 110cm .

.


4. Praktickosť

Človek je tvor pohodlný a v návale každodenných povinností a predvianočného stresu sa zrejme nikomu nechce neustále vysávať popadané ihličie, dolievať vodu do stojana či lámať si hlavu s likvidáciou živého vianočného stromčeka po sviatkoch.

S umelým vianočným stromčekom môžete na takéto starosti zabudnúť. Azda najväčšou prednosťou umelých stromčekov je praktickosť. Rozložíte, ozdobíte, odzdobíte a opäť zložíte. Nie je nič jednoduchšie. S umelým vianočným stromčekom vás nečakajú žiadne starosti. Tak prečo si neuľahčiť život?

5. Estetickosť

Dôležitým kritériom pri výbere vianočného stromčeka je jeho vzhľad. Každý chce predsa pekný, hustý a súmerný stromček. Umelé vianočné stromčeky dokážu splniť všetky vaše požiadavky. Dnešné moderné umelé stromčeky sú dokonalo prepracované a natoľko realistické, že ich budete mať problém rozpoznať od živého stromčeka. Vďačiť za to môžeme najmodernejším technológiám a materiálom, ktoré sú pri výrobe umelých stromčekov používané. Na trhu veľmi populárne FULL 3D stromčeky3D stromčeky majú vetvičky vyrobené z gumových odliatkov reálnych vetvičiek, vďaka čomu je ich vzhľad skutočne reálny.

Pri umelom vianočnom stromčeku sa taktiež nemusíte báť toho, že by bol nesúmerný, či riedky. Stromčeky sú spracované tak, aby mali dokonalo hustý a súmerný vzhľad. Výhodou taktiež je, že si môžete vybrať stromček rôznych rozmerov, farby či prevedenia. Borovica, jedľa, či smrek, je len na vás či siahnete po klasickom zelenom vianočnom stromčeku, stromčeku v strieborných odleskoch, husto zasneženom bielom stromčeku, jemne, umelým snehom poprášenom stromčeku, či extravagantnom purpurovom stromčeku.

Umelé stromčeky vám ponúkajú nespočetné možnosti výberu dizajnu, prevedenia a trendov.

Ešte stále sme vás nepresvedčili? Navštívte teda náš e-shop svetstromcekov.sk, kde nájdete širokú ponuku tých najkvalitnejších a najkrajších umelých vianočných stromčekov, ktoré vyzerajú neskutočne skutočne.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Umelé vianočné stromčeky 3d nerozpoznáte od tých živých

Ozdobený vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Každý rok sa však z tohto dôvodu spíli až neuveriteľné množstvo stromov. Pravdou je, že obvykle nejde o stromčeky z lesa…

Umelý vianočný stromček so svetielkami a darčekmi

Ako na vianočný stromček, ktorý s vami prežije dekády?

Nechcete každý rok kupovať nový vianočný stromček? My vám poradíme, ako postupovať pri výbere kvalitného vianočného stromčeka, ako sa oň správne starať a ako ho skladovať. Vďaka našim radám s vami váš stromček dokáže prežiť aj celý život…

Umelé vianočné stromčeky rôznych farieb a veľkostí

Klasický, zasnežený či 3D: Ako si vybrať vianočný stromček vašich snov

Rozhodli ste sa pre kúpu umelého vianočného stromčeka, no neviete ako si vybrať ten správny? My vám priblížime benefity jednotlivých typov umelých vianočných stromčekov, poukážeme na rozdiely medzi nimi a predstavíme najobľúbenejšie modely…

Umelé ekologické stromčeky

Umelý vianočný stromček je ekologickejšie rozhodnutie

Ekológia je prístup k modernej životnej filozofii, životnému štýlu. Použijeme množstvo jednorazových plastových tašiek, alebo hodíme do auta niekoľko opakovane použiteľných nákupných tašiek? Okná si v lete otvárame, keď sa v noci ochladí, a zatvárame ich cez deň, alebo svoje domovy neustále klimatizujeme? Kupujeme umelý vianočný stromček, ktorý si každým rokom ozdobíme inak, alebo každý rok očakávame, aby pre naše potešenie vyťali živý strom? 

Prejsť do obchodu