Ako na vianočný stromček, ktorý s vami prežije dekády?

Umelý vianočný stromček so svetielkami a darčekmi

Nechcete každý rok kupovať nový vianočný stromček? My vám poradíme, ako postupovať pri výbere kvalitného vianočného stromčeka, ako sa oň správne starať a ako ho skladovať. Vďaka našim radám s vami váš stromček dokáže prežiť aj celý život.

Vsaďte na kvalitu

Kúpou umelého vianočného stromčeka sa nemusíte rozlúčiť so vzhľadom vášho obľúbeného živého stromčeka. Dnes už na trhu nájdete skutočne realisticky vyzerajúce stromčeky, ktoré takmer nerozoznáte od tých živých. Pri výbere stromčeka preto dbajte na profesionalitu a solídnosť predajcu, od ktorého stromček kupujete.

Tak ako na trhu nájdete umelé vianočné ,,metly´´ za pár eur, nájdete aj skutočne luxusné a kvalitné kúsky. Odporúčame preto prihliadať na recenzie zákazníkov, či hodnotenie obchodníka.

Aké atribúty by mal teda kvalitný umelý stromček spĺňať? V prvom rade by mal byť vyrobený z ekologických, materiálov za pomoci najmodernejších technológii. Výroba stromčekov pomocou najmodernejších technológii zabezpečuje, že vám zo stromčeka nebudú opadávať vetvičky, ihličie či nánosy umelého snehu. Samozrejme, musíte rátať s tým, že pri prvotnom rozkladaní stromčeka vám pri zasnežených stromčekoch niečo málo neprichyteného umelého snehu opadne, avšak nemalo by to znamenať, že na stromčeku vám pomaly žiaden sneh nezostane.

Ak sa jedná o kvalitu, odporúčame siahnuť po moderných 3D stromčekoch, ktoré sú tvorené kombináciou 3D (PE) vetvičiek po obvode stromčeka a klasických PVC vetvičiek v jeho vnútri, ktoré stromček dokonalo zahustia. 3D stromčeky sú skvelou strednou voľbou medzi klasickými PVC stromčekmi100% FULL 3D stromčekmi, ktoré sú momentálne tým najexkluzívnejším tovarom na trhu.

Vyberajte taký, ktorý sa hodí do vášho domova

Vianočný stromček sa stane počas vianočného obdobia neodmysliteľnou súčasťou vášho obydlia. Preto je pri jeho výbere dôležité dbať na to, aby sa svojim tvarom, farbou či rozmermi hodil do vašej domácnosti.

Ešte pred samotnou kúpou stromčeka, by ste si mali premyslieť, kde bude stromček umiestnený. Dané miesto by ste si mali premerať, aby ste vedeli akú maximálnu výšku a šírku môže stromček mať. V našom e-shope svetstromčekov.sk nájdete vianočné stromčeky v rôznych výškach, od najmenších 60 cm, až po extrémne vysoké 450 cm stromčeky. Rovnako si viete vyberať aj spomedzi klasických, úzkych, či extra širokých stromčekov. Ideálny rozmer, si tu nájde určite každý.

Vianočný stromček si viete taktiež farebne zladiť s ostatným zariadením a to nie len pomocou ozdôb. V moderných presvetlených priestoroch sa krásne vynímajú biele, husto zasnežené stromčeky. Vybrať si taktiež môžete spomedzi najrôznejších odtieňov zelenej a pokiaľ obľubujete extravagantné bytové doplnky, určite by ste nemali prehliadnuť vianočný stromček v jedinečnom purpurovom odtieni.


Umelé vianočné 3D stromčeky

Umelé vianočné 3D stromčeky sú HIT posledných rokov. Použité 3D ihličie neopadáva a je na nerozoznanie od živého. Len u nás nájdete viac ako 30 exkluzívnych druhov. Každý náš 3D stromček ponúka prvotriedny vzhľad , tvarovú a farebnú dokonalosť. Vybrať si môžete z rôznych druhov a prevedení stromčekov. Borovicu, smrek, alebo tradičnú jedľu u nás nájdete v prvotriednej kvalite. 


Starostlivosť o umelý vianočný stromček

Najväčšou prednosťou umelých vianočných stromčekov je ich praktickosť. Nevyžadujú takmer žiadnu špeciálnu starostlivosť, preto stačí ako dodržíte pár odporúčaných zásad.

  • Stromček rozkladajte podľa Návodu na rozloženie stromčeka
  • Nevystavujte umelý vianočný stromček priamemu zdroju tepla
  • Neťahajte vetvičky stromčeka neprimeranou silou

Skladovanie vianočného stromčeka

Najideálnejším spôsobom skladovania umelého vianočného stromčeka je nechať ho po Vianociach v rozloženom stave, prekryť ho tmavým igelitom a odložiť do garáže, pivnice, či inej nepoužívanej miestnosti. Nie každý však má toľko miesta, aby mohol vianočný stromček skladovať týmto spôsobom.

Pokiaľ máte obmedzený priestor na uskladnenie stromčeka, odporúčame stromček vrátiť do pôvodného stavu a vložiť ho späť do škatule.

Podrobný postup ako skladovať váš umelý vianočný stromček nájdete tu: Skladovanie umelého vianočného stromčeka.


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Umelé vianočné stromčeky

Kedy je ten správny čas na kúpu vianočného stromčeka?

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nechávajú kúpu vianočného stromčeka na poslednú chvíľu? Alebo naopak, riešite zaobstaranie vianočného stromčeka v dostatočnom časovom predstihu? Pokiaľ patríte k prvej skupine, vedzte, že pokiaľ chcete mať skutočne pekný vianočný stromček je potrebné sa po ňom poobzerať omnoho skôr, než si myslíte…

3d stromčeky umelé

Umelé vianočné stromčeky 3d nerozpoznáte od tých živých

Ozdobený vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Každý rok sa však z tohto dôvodu spíli až neuveriteľné množstvo stromov. Pravdou je, že obvykle nejde o stromčeky z lesa….

Umelé vianočné stromčeky rôznych farieb a veľkostí

Klasický, zasnežený či 3D: Ako si vybrať vianočný stromček vašich snov

Rozhodli ste sa pre kúpu umelého vianočného stromčeka, no neviete ako si vybrať ten správny? My vám priblížime benefity jednotlivých typov umelých vianočných stromčekov, poukážeme na rozdiely medzi nimi a predstavíme najobľúbenejšie modely.

3D vianočné stromčeky

Umelé vianočné stromčeky 3d nerozpoznáte od tých živých

Ozdobený vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Každý rok sa však z tohto dôvodu spíli až neuveriteľné množstvo stromov. Pravdou je, že obvykle nejde o stromčeky z lesa.

Prejsť do obchodu