Ako nakresliť vianočný stromček

Ako nakresliť vianočný stromček

Určite nejeden z vás vymýšľa počas dlhých zimných večerov aktivity pre svoje ratolesti. Skúste preto svoje deti naučiť ako nakresliť vianočný stromček a strávte tak spolu kreatívne chvíľky. Kreslený vianočný stromček je v celku jednoduchá aktivita, ktorá zabaví celú rodinu.

Na kreslenie vianočného stromčeka nepotrebujete nič špeciálne. Postačia vám čisté papiere, ceruzka, guma, čierna tenká fixka a farbičky. Nie ste si istí, či viete vlastne aj vy, ako nakresliť vianočný stromček a nie to ešte naučiť ho kresliť svoje deti? My vám prinášame 8 jednoduchých návodov, ako hravo vytvoríte krásny kreslený vianočný stromček.

Jednoduchý vianočný stromček kreslený – postup č.1

V prvom rade si ceruzkou rozdelíme papier rovnou čiarou na polovicu s tým, že čiara bude končiť asi 4cm od vrchného aj spodného okraja papiera. Do stredu nakreslíme trojuholník tak, aby čiara vytŕčala aj z vrchu aj zospodu. Pod trojuholník nakreslíme ležatú elipsu, rovnako, ako vidíme na prvom obrázku.

Priamo na vrchol trojuholníka nakreslíme hviezdu a pozdĺž jednej strany trojuholníka nakreslíme špičky, ktoré smerujú dolu rovnako, ako je znázornené na druhom obrázku.

V kreslení rozstrapkaných špičiek pokračujeme aj na druhej strane trojuholníka, až nám vzniknú po celom obvode trojuholníka znázornené vetvičky. Tie následne šikmými čiarami pospájame s jednej strany kresleného stromčeka na druhú. Do vnútra stromčeka nakreslíme krúžky, znázorňujúce vianočné gule a na spodok stromčeka vyčnievajúci hrubý kmeň.

V poslednom bode vygumujeme presvitajúce časti trojuholníka a stredovej čiary a celý stromček obtiahneme tenkou, čiernou fixkou. Takýto kreslený vianočný stromček môžeme následne ľubovoľne vyfarbiť.

Jednoduchý vianočný stromček kreslený – postup č.2

Rovnako ako v predošlom postupe na vianočný stromček kreslený, začneme kresbu tým, že si ceruzkou rozdelíme papier na polovicu. Čiara bude končiť zhruba 4cm od horného aj spodného okraja.

Na vrch čiary následne nakreslíme hviezdičku.

Od hviezdičky smerom nadol budeme následne postupne kresliť poschodia stromčeka od najužšieho hore, po najširšie dolu tak, ako môžeme vidieť na treťom, štvrtom a piatom obrázku.

Pod posledné poschodie vetvičiek stromčeka nakreslíme kmeň stromu.

Na koniec vygumuje stredovú čiaru v strede stromčeka a celý kreslený stromček obtiahneme čiernou, tenkou fixkou. Následne môžeme stromček ľubovoľne vyfarbiť.

Vianočný stromček kreslený s darčekmi – postup č.3

Kreslený vianočný stromček začneme nakreslením veľkého trojuholníka, približne do stredu papiera. Trojuholník nemusí byť rovnomerný, pokojne môže byť vyklonený na jednu stranu.

Následne po celom obvode trojuholníka ceruzkou nakreslíme rozstrapkané konáriky. Tým nám vznikne základná kostra stromčeka.

Na vrchol stromčeka následne nakreslíme hviezdu a do vnútra stromčeka šikmé zdvojené čiary znázorňujúce vianočný reťaz a kruhy, znázorňujúce vianočné gule. Do vnútra stromčeka môžeme taktiež nakresliť zopár vlnoviek, ktoré budú znázorňovať ihličie.

Na spodok stromčeka nakreslíme vytŕčajúci kmeň stromu, pod ktorým bude nerovnomerný koberček. Na ten nakreslíme vianočné darčeky, ktoré jednoducho vytvoríme tak, že nakreslíme tvar kocky alebo kvádra a na vrch nakreslíme mašľu.

Celú kresbu môžeme obtiahnuť tenkou čiernou fixkou, alebo čiernou ceruzkou a stromček vyfarbíme na zeleno.

Následne vyfarbíme aj hviezdu a ozdoby na stromčeka a samozrejme nezabudneme ani na vyfarbenie hnedého kmeňa stromčeka a darčekov.

Zelený vianočný stromček kreslený – postup č.4

Našu kresbu začneme tým, že si na papier nakreslíme tri trojuholníky nepravidelného tvaru. Prvý, najmenší trojuholník bude na vrchu, pod ním bude o niečo väčší trojuholník, ktorý však nebude mať špičku a vytŕčať z neho budú len spodné 3/4 a pod ním bude najväčší trojuholník taktiež bez špičky, z ktorého už bude vytŕčať približne iba 1/2. Zo spodku stromčeka bude trčať malý obdĺžnik znázorňujúci kmeň stromu.

Pozdĺž všetkých spodných častiach trojuholníkov nakreslíme vlnovkový lem, znázorňujúci ihličie.

Do vnútra každej časti stromčeka ešte raz nakreslíme totožný trojuholník s vlnovkovým lemovaním naspodku. Na vrchol stromčeka nakreslíme hviezdu.

Línie celého stromčeka následne obtiahneme tenkou zelenou fixkou, alebo tmavozelenou pastelkou.

Vnútro stromčeka vyfarbíme bledozelenou farbou a na kmeň stromčeka použijeme tmavozelenú farbičku. Týmto postupom nám vznikol jednoduchý, kreslený vianočný stromček zelenej farby.


Full 3D vianočný stromček

Full 3D vianočné stromčeky (100% 3D) sú tvorené výhradne 3D ihličím a tak dokonale imitujú živý stromček. Full 3D vianočný stromček predstavuje to najluxusnejšie a najmodernejšie čo trh ponúka.


Vianočný stromček kreslený – postup č.5

Kresbu tohto vianočné stromčeka začneme tým, že si papier rozdelíme ceruzkou na polovicu s tým, že čiara bude končiť zhruba 2cm od vrchného aj spodného okraja papiera a následne kreslíme zo stredovej čiary vodorovné čiary, ktoré idú z vrchu od najkratšej po najdlhšiu na spodku.

Na tieto čiary následne postupne kreslíme čiaročky, znázorňujúce ihličie stromu. Každú vodorovnú čiarku takto zakreslíme samostatne, ako môžeme vidieť na tretom a štvrtom obrázku. Týmto spôsobom nám vznikne huňatý a mohutný kreslený vianočný stromček.

Na stromček následne nakreslíme hrubšie, nerovné pásy, znázorňujúce ozdobnú girlandu na stromček a na vrchol stromčeka nakreslíme mašľu.

Následne na stromček dokreslíme aj iné ozdoby ako zvončeky, gule, alebo mašličky.

Všetky nakreslené ozdoby na stromčeku obtiahneme tenkou čiernou fixkou.

Následne budeme vyfarbovať vnútro stromčeka na zeleno a olemované ozdoby na ľubovoľnú farbu.

Vianočný stromček kreslený – postup č.6

Ako prvé si ceruzkou rozdelíme papier rovnou čiarou na polovicu s tým, že čiara bude končiť asi 4cm od vrchného aj spodného okraja papiera. Okolo tejto čiary nakreslíme trojuholník. Týmto nám vznikla základná kostra nášho kresleného vianočného stromčeka.

Od stredovej čiary k bočným stenám trojuholníka nakreslíme vetvičky, ktoré budú nerovnomerne vyčnievať.

Vetvičky sa následne budeme snažiť ceruzkou rozkošatiť, čo docielime tým že ich olemujeme ako keby nerovnomernými vlnovkami.

Celý stromček následne obtiahneme tenkou čiernou fixkou a pôvodnú, ceruzkou nakreslenú kostru stromčeka vygumujeme.

Na stromček nakreslíme čiernou fixkou šikmé čiary, na ktorých kreslíme tvary šišiek, znázorňujúce kábel so svetielkami.

Celý stromček následne nafarbíme na zeleno a svetielka vyfarbíme pestrofarebne. Okolie stromčeka môžeme taktiež vytieňovať pastelkami.

Vianočný stromček kreslený – postup č.7

Našu kresbu začneme opäť tým, že si ceruzkou rozdelíme papier rovnou čiarou na polovicu s tým, že čiara bude končiť asi 4cm od vrchného aj spodného okraja papiera. Okolo tejto čiary nakreslíme trojuholník. Týmto nám vznikla základná kostra nášho kresleného vianočného stromčeka.

Do vnútra kostry nakreslíme postupne tri trojuholníky. Prvý, najmenší trojuholník bude na vrchu, pod ním bude o niečo väčší trojuholník, ktorý však nebude mať špičku a vytŕčať z neho budú len spodné 3/4 a pod ním bude najväčší trojuholník taktiež bez špičky, z ktorého budú vytŕčať takisto približne iba 3/4. Zo spodku stromčeka bude trčať malý obdĺžnik znázorňujúci kmeň stromu.

Na vrch tohto kresleného vianočného stromčeka nakreslíme hviezdu, línie obvodu stromčeka urobíme trochu nerovnomerné a do vnútra stromčeka nakreslíme zopár hviezdičiek.

Celý stromček následne olemujeme čiernou, tenkou fixkou a pôvodnú kostru stromčeka kreslenú ceruzkou vygumujeme.

Nakoniec celý stromček vyfarbíme tak, ako vidíme na poslednom obrázku.

Vianočný stromček kreslený – postup č.8

Pri kresbe posledného vianočného stromčeka začneme opäť tým, že si nakreslíme trojuholník. Na vrchnú časť trojuholníka nakreslíme hviezdu tak, ako to môžeme vidieť na prvom obrázku.

Následne budeme postupne kresliť ďalšie hviezdicové časti, tento krát však bez vrcholcov, pozdĺž celého tela trojuholníka.

Keď nám vznikne stromček, na jeho spodok nakreslíme kmeň a kvetináč, z ktorého bude stromček trčať.

Kreslený vianočný stromček následne dotvoríme kreslenými guľami a mašľou na kvetináči. Odporúčame obrysy celého stromčeka obtiahnuť čiernou tenkou fixkou.

Ako posledný bod je vyfarbovanie. Stromček vyfarbíme do tradičných vianočných farieb.

Veríme, že vám naše tipy na to, ako nakresliť vianočný stromček pomohli a vytvoríte spolu so svojimi ratolesťami krásne kreslené vianočné stromčeky, z ktorých si následne môžete urobiť vianočnú výzdobu v detskej izbe. Takýto vianočný stromček si taktiež môžete nalepiť na okno, aby bol na obdiv aj všetkým okoloidúcim.

Zdroje: http://bluntforcebeating.com/sk/dovolenka/, https://sk.eferrit.com/nakreslite-vianocny-strom-krok-za-krokom/, https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventný kalendár

5 tipov na vlastnoručne vyrobený adventný kalendár

Samotným vianočným sviatkom predchádza obdobie adventu, ku ktorému neodmysliteľne patrí nie len adventný veniec, ale aj adventný kalendár. Z adventného kalendára majú radosť najmä najmladší členovia rodiny, ktorí sa každý deň nevedia dočkať, aké prekvapenie si v kalendári nájdu.

Omaľovánky Vianoce

Vianočné omaľovánky, nie len pre deti

Blíži sa čas Vianoc a vy neviete ako zabaviť svoje ratolesti? Ponúkame vám tematické vianočné omaľovánky na stiahnutie, pri ktorých sa môžu kreatívne realizovať nie len vaše deti, ale aj vy.

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

10 tipov na netradičný , drevený vianočný stromček

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

Prejsť do obchodu