Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Pre všetkých kreatívnych a tvorivých, sme pripravili niekoľko jednoduchých návodov, ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera. Túto inšpiratívnu aktivitu môžete realizovať spolu s vašimi deťmi a zaručujeme vám, že sa pri nej zabavíte. Svoje skvostné výtvory môžete následne použiť ako ozdoby na vianočný stromček, alebo dekoráciu na poličku.

Farebný vianočný stromček z papiera

Chcete si vyrobiť štýlový obraz vianočného stromčeka? V tom prípade nebudete potrebovať nič viac než papier, nožnice. lepidlo a vodové farby. Ako na to?

Papier si rozstriháme na približne 1cm široké, dlhé pásy, ktoré následne na jednom konci zatočíme. Takto zatočené pásiky následne lepíme od najkratšieho po najdlhší do stredu čistého papiera. Rovnakom spôsobom vytvoríme aj kmeň stromčeka, ktorý nalepíme na spodok. Takýmto spôsobom nám vznikne atypický vianočný stromček, ktorý následne stačí iba nafarbiť.

Pomocou vodových farieb nafarbíme zatočené vetvičky nášho vianočného stromčeka z papiera. Farby môžeme použiť ľubovoľné. Nezabúdajte však na to, že čím viac farieb použijete, tým bude váš stromček zaujímavejší.

Vianočný stromček z papiera

Zelený vianočný stromček z papiera pre deti

Prečo je tento vianočný stromček z papiera pre deti? Pretože je ho skutočne jednoduché vyrobiť. Budeme potrebovať zelený farebný papier, kúsok hnedého farebného papiera, nožnice a lepidlo.

Zo zeleného farebného papiera si vytvoríme štvorcový tvar, ktorý preložíme na polovicu, tak ako vidíme na obrázku.

Následne striháme dlhé, šikmé pásiky, po cca 1cm od prehnutej hrany papiera. Papier si roztvoríme a jednotlivé nastrihané pásiky postupne zohýbame a lepíme do stredu. Takýmto spôsobom nám vznikne krásny zelený stromček.

Spodok stromčeka zahneme a prilepíme naň hnedý papier, ktorý bude znázorňovať kmeň.

Vianočný stromček z papierových tanierikov

Na ďalší typ vianočného stromčeka z papiera, budeme potrebovať papierový tanierik, lepidlo, vodové farby a farebné papiere.

Klasický papierový tanierik si najskôr namaľujeme na zeleno. Keď farba zaschne, tanierik si rozdelíme na 3 časti od najmenšej po najväčšiu.

Tieto časti následne na seba nalepíme s tým, že najmenší trojuholník bude na vrchu a najväčší dolu.

Na spodnú časť nalepíme tiež obdĺžnik z hnedého papiera, ktorý bude znázorňovať kmeň. Z farebného papiera si ďalej môžeme vystrihnúť rôzne tvary, ktoré nalepíme na stromček ako ozdoby, prípadne môžeme ako vianočné gule nalepiť na tento papierový stromček gombíky.

Aj tento typ stromčeka je skvelým typom na výrobu vianočného stromčeka z papiera pre deti.

Vianočný stromček z papiera

Vianočný stromček z papierových košíčkov

Krásny vianočný stromček z papiera si dokážeme vyrobiť aj pomocou papierových košíčkov na pečenie. Potrebovať budeme iba papierové košíčky a lepidlo. Ako na to?

Na jeden stromček budeme potrebovať zhruba 5 košíčkov, ktoré si poskladáme na rôzne šírky, od najužšej po najširšiu. Takto zložené košíčky na seba následne nalepíme tak, aby nám vznikol tvar stromčeka.

Na takýto papierový vianočný stromček môžeme ešte nalepiť rôzne kamienky, alebo flitre. Keďže takéto vianočné stromčeky budú menších rozmerov, môžeme ich použiť aj ako papierové ozdoby na vianočný stromček. Stačí, iba ak na vrch urobíme dierku, cez ktorú prepcháme háčik, alebo šnúrku na zavesenie.

Vianočný stromček z papiera

Biele vianočné stromčeky a zasnežené umelé vianočné stromčeky

Biele vianočné stromčeky a zasnežené umelé vianočné stromčeky sú horúcou NOVINKOU posledných rokov. S pomocou najnovších technológií sú postupne na vetvičky alebo celé stromy aplikované vrstvy umelého snehu.


Vianočný stromček z papiera pre deti aj dospelých

Na výrobu tohto jednoduchého vianočného stromčeka budeme potrebovať farebné papiere, nožnice, lepidlo a štipec na bielizeň.

V prvom rade s rôznych odtieňov zeleného farebného papiera vystrihneme kruhy rôznych veľkostí. Nie následne na seba nalepíme tak, aby nám vznikol tvar stromčeka.

Z farebných papierov si následne ušúľame malé guľôčky, ktoré nalepíme na náš papierový stromček. Na vrch stromčeka môžeme nalepiť hviezdičku, vystrihnutú zo žltého papiera.

Ako kmeň stromčeka použijeme hnedý štipec na bielizeň a stromček je hotový.

Vianočný stromček z papiera

Zelený vianočný stromček z papiera a špajdle

Ani pri výrobe tohto vianočného stromčeka nebudeme potrebovať nič špeciálne. Postačí nám zelený farebný papier, nožnice a špajdľa.

Zo zeleného farebného papiera si vystrihneme tvar trojuholníka. Ten následne poskladáme ako harmoniku. Keď máme papier zložený, presne v strede ho prepichneme špajľou. Papier následne rozprestrieme a tým nám na špajdli vznikne jednoduchý zelený stromček.

Na vrch môžeme nalepiť hviezdu, ktorú si vystrihneme z farebného papiera. Aby nám náš stromček stál, spodnú časť špajdle môžeme jednoducho zapichnúť do gumy na gumovanie alebo do plastelíny.

Vianočný stromček z papiera

Papierový vianočný stromček z časopisu

Na výrobu takéhoto štýlového vianočného stromčeka z papiera nebudeme potrebovať nič iné iba časopis.

Celá výroba takéhoto stromčeka spočíva v tom, že zohýbame jednotlivé stránky časopisu tak, ako vidíte na obrázku. Je potrebné zohnúť každú stránku. Pri tomto type stromčeka treba myslieť na to, že čím bude mať použitý časopis viac stránok, tým bude stromček vyzerať krajšie a celkový efekt bude lepší.

Vianočný stromček z papiera

Vianočný stromček z papierových slamiek

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papierových slamiek? Úplne jednoducho. Budeme potrebovať iba slamky z papiera, lepidlo, nožnice a kúsok farebného papiera.

V prvom rade si papierové slamky si nastriháme na rôzne dĺžky.

Následne použijeme dve dlhé slamky, ktoré zlepíme dohromady. Tie budú slúžiť ako kmeň stromčeka.

Na tento kmeň následne lepíme nastrihané slamky od najkratšej navrchu, po najširšiu naspodku. Na vrch tohto slamkového stromčeka nalepíme hviezdu, ktorú si vystrihneme z kúska farebného papiera.

Takéto vianočné stromčeky zo slamiek môžu slúžiť aj ako atypické papierové ozdoby na vianočný stromček.

Vianočný stromček z papiera

Vianočný stromček z roliek toaletného papiera

Aj z prázdnych roliek toaletného papiera sa dá vyrobiť zaujímavý vianočný stromček. Na jeho výrobu budeme potrebovať iba samotné papierové rolky, lepidlo, nožnice a farebný papier.

Rolky si na začiatok zastrihneme do požadovaných dĺžok od najdlhšej po najkratšiu. Následne 4 najdlhšie rolky obalíme do zeleného farebného papiera a poslednú najkratšiu rolku necháme v pôvodnej hnedej farbe.

Zelené rolky lepíme na seba od najdlhšej naspodku po najkratšiu. Vznikol nám tým tvar zeleného stromčeka.

Na najdlhšiu spodnú rolku nalepíme najkratšiu hnedú, ktorá nám zostala. Tá bude predstavovať kmeň stromčeka.

Následne si z farebného papiera vystrihneme alebo ušúľame malé guľôčky, ktoré budeme lepiť na zelené rolky. A stromček je na svete!

Vianočný stromček z roliek toaletného papiera

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Ako nakresliť vianočný stromček

Ako nakresliť vianočný stromček

Určite nejeden z vás vymýšľa počas dlhých zimných večerov aktivity pre svoje ratolesti. Skúste preto svoje deti naučiť ako nakresliť vianočný stromček a strávte tak spolu kreatívne chvíľky. Kreslený vianočný stromček je v celku jednoduchá aktivita, ktorá zabaví celú rodinu.

Omaľovánky Vianoce

Vianočné omaľovánky, nie len pre deti

Blíži sa čas Vianoc a vy neviete ako zabaviť svoje ratolesti? Ponúkame vám tematické vianočné omaľovánky na stiahnutie, pri ktorých sa môžu kreatívne realizovať nie len vaše deti, ale aj vy.

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Drevené vianočné stromčeky zo šišiek , konárov , prútia a drevených dosiek .

10 tipov na netradičný , drevený vianočný stromček

Aj vás už omrzel tradičný vianočný stromček, no neviete miesto neho nájsť vhodnú alternatívu? Máme pre vás skvelý tip. S dreveným vianočným stromčekom svoj domov zaručene zútulníte a oživíte. Prinášame vám 10 inšpiratívnych tipov, ako si takýto stromček vyrobiť. Stačí iba dávka kreativity a šikovnosti.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x