Vianoce bez stresu – ako ich dosiahnuť?

vianoce bez stresu

Vianoce pomaly, ale iste klopú na dvere a všetci, malí i veľkí sa nemôžu dočkať dokonalej sviatočnej atmosféry, ktorá bude všade vládnuť. Ale aj Vianoce majú svoju obrátenú stranu mince, a tou je, že často sa nezaobídu bez stresu.

„Čo keď nestihnem kúpiť všetky ozdoby, ktoré chcem? Bude mať cukrárka čas napiecť vianočné pečivo aj pre mňa?“, toto sú len niektoré z častých stresových otázok pred najkrajšími sviatkami v roku. Čo myslíte, nebolo by lepšie vybaviť všetky tieto záležitosti čím skôr a potom mať voľné dni pred Štedrým dňom? Nebudete sa musieť naháňať po nákupoch, na poslednú chvíľu zháňať dekorácie a podobne.

Vianočný stromček ako základ Vianoc bez stresu

Dominantou celej vianočnej výzdoby je nepochybne umelý vianočný stromček.

Kedy je najlepšie začať s jeho výberom a vyhnúť sa tak stresu? Ak sa rozhodnete pre umelý,  po vianočnom stromčeku môžete pokukovať už od septembra. Zdá sa Vám to príliš skoro? Potom je dobré vedieť, že práve v tomto čase sú stromčeky naskladňované a nájdete najväčší výber 3D stromčekov alebo luxusných FULL 3D stromčekov. Okrem toho sa tak vyhnete aj preplneným obchodom. Vrcholom sezóny  sa dá nazvať obdobie od polovice októbra  do konca novembra,  kedy už môžu byť niektoré typy stromčekov a veľkosti vypredané.  Množstvo obchodov ponúka predsezónne zľavy, takže nakúpite v predstihu  a ešte aj výhodnejšie. Môžete využiť známy Black Friday, ktorý je lákadlom pre nakupujúcich, pretože obchody ponúkajú výrazné zľavy.

Prečo neodkladať kúpu vianočného stromčeka?

Nákup vianočného stromčeka nenechávajte na poslednú chvíľu. Neviete sa rozhodnúť a kúpu vianočného stromčeka stále odkladáte? Čakať do poslednej chvíle sa naozaj neoplatí. Môže sa stať, že v decembri Vás nepríjemne prekvapí poloprázdna predajňa a stromček , ktorý  bol vaším favoritom bude vypredaný. Nespoliehajte sa ani objednávku cez e-shop. Je známe, že tesne pred Vianocami mávajú prepravné spoločnosti veľký nápor a zásielky môžu meškať. Sklamanie, že vianočný stromček nestihol doraziť do Vianoc nechce zažiť asi nikto.

Postupný nákup vianočných darčekov

Najväčší stres ľudia zažívajú, keď musia pár dní pred Vianocami zháňať vianočné darčeky pre celú rodinu. Tomuto bodu sa dá tiež krásne a jednoducho predísť. Urobte si predčasne zoznam toho, čo komu chcete podarovať na Vianoce. Keď už máte urobený zoznam, zo dňa na deň skontrolujte internet alebo obchod, či vami vybraný darček náhodou nie je v zľave. Takto si ušetríte obrovské množstvo nervov a tiež ušetríte aj niečo málo na peniazoch, pokiaľ máte šťastie. Mať koncom novembra zabalené všetky darčeky je snom každého človeka, v decembri sa potom môže venovať iným, dôležitejším veciam.

nákup vianočných darčekov

Nerobte všetko sami

Kto by to nepoznal? Upratovanie, varenie, pečenie, zdobenie stromčeka …. Väčšina z nás robí chybu, keď sa snažíme všetko zvládnuť sami. Nenechávajte všetko na svojich pleciach a zapojte do príprav aj členov rodiny. Rozdelenie úloh Vás čiastočne odbremení a predídete  tak aj zbytočnému zhonu. Dôležité je aj pripraviť sa na Vianoce v predstihu a všetko si dopredu naplánovať. Môžete si vopred pripraviť  zoznam potravín, ktoré je potrebné nakúpiť. Alebo čo tak začať piecť  trvanlivé vianočné pečivo? Myslite aj na vianočnú výzdobu.  Rozhodnete sa pre novú  či len skontrolujte tú minuloročnú? Treba niečo dokúpiť alebo opraviť? Revízia nikdy nie je na škodu, práve naopak, predídete ňou stresu. Potom sa Vám nemôže stať, že Vás prekvapí pokazený stojan na stromček alebo nefunkčné vianočné osvetlenie.

vianočné prípravy

Umelé vianočné 3D stromčeky

Umelé vianočné 3D stromčeky sú HIT posledných rokov. Použité 3D ihličie neopadáva a je na nerozoznanie od živého. Len u nás nájdete viac ako 30 exkluzívnych druhov. Každý náš 3D stromček ponúka prvotriedny vzhľad , tvarovú a farebnú dokonalosť. Borovicu, smrek, alebo tradičnú jedľu u nás nájdete v prvotriednej kvalite.


Odpočinok a relaxácia sú najlepšími zabijakmi vyčerpanosti

Tiež poznáte ľudí, ktorí nedokážu bez práce vydržať ani jediný deň? Alebo je to aj váš problém? Zlatá rada je nepreťažovať sa a veci, ktoré nie je nutné riešiť hneď, nechať na neskôr. Vianoce sú sviatky lásky, pohody a rodiny, preto sa nezaťažujte zbytočným perfekcionizmom. Vypnite od všetkých podnetov, ktoré vás rozptyľujú od pohodovej atmosféry s vašimi najbližšími a riešte ich až po sviatkoch.

Nájsť si čas na odpočinok a relaxáciu pred a počas Vianoc je kľúčové. Pomôže vám zabrániť vyčerpaniu a umožní vám sa plne venovať rodine a užívať si sviatočnú atmosféru. Medzi relaxačné aktivity môžete zaradiť prechádzky vonku, cvičenie alebo meditáciu, ktoré vám pomôžu sa uvoľniť a upokojiť.

vianočný odpočinok

Stretne sa celá rodina, stretnú sa názory a už môže nastať stresová situácia

Pred Vianocami sa tešíte, že sa konečne uvidíte s celou rodinou, ale pri štedrovečernom stole vám zrazu spadnú ružové okuliare, keď sa niekto z prítomných spýta na „zakázanú“ otázku, alebo vnesie do vianočnej atmosféry politické alebo konšpiračné teórie. Ak sa takáto situácia vyskytne, základom je zostať úplne pokojný a poprosiť, aby sa podobné témy riešili až po sviatočnej večeri. Nikto totiž nemá rád pri stole zvýšený hlas, hádky o tom, kto má pravdu, výčitky, alebo čokoľvek podobné. Verte, že bez stresu sa takáto situácia nezaobíde.

rodina na Vianoce

Dúfame, že vám tento článok pomôže zase o niečo lepšie prežiť Vianoce bez stresu, že si ich užijete v plnej kráse so svojimi najbližšími a nebudete musieť mať z ničoho obavy.

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Luxusné umelé vianočné stromčeky

Luxusné vianočné stromčeky – TOP 10 pre rok 2021

Nemohli sme prehliadnuť, že zákazníci sú z roka na rok náročnejší, čo potvrdzujú neustále rastúce požiadavky na dokonalý luxusný vianočný stromček, ktorý však musí vyzerať ako živý. Práve tie najnáročnejšie požiadavky nás podnecujú prinášať našim zákazníkom tie najluxusnejšie stromčeky, aké sú na trhu dostupné…

Vianočná výzdoba

Nezmeškajte horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Dá sa povedať, že Vianoce sú už čo chvíľa za rohom. Sviatky pokoja, radosti a rodiny. Ako však vyniknúť z davu a byť trendy aj počas Vianoc? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám tipy na horúce trendy vo vianočnej výzdobe!

Osvetlenie na stromček Twinkly stringst multicolor. Farebné svetielka v širokom farebnom spektre na stromčeku.

TWINKLY – Moderné vianočné osvetlenie na stromček 21. storočia

TWINKLY je inteligentné, revolučné LED osvetlenie na vianočný stromček, ktoré môžete jednoducho ovládať pomocou svojho smartfónu. Na to, aby ste si mohli vďaka svetielkam na stromček užívať tie najúžasnejšie farebné kombinácie a dokonalú svetelnú šou, si stačí len zapnúť bluetooth a pripojiť svoj smartfón k smart adaptéru cez bezplatnú mobilnú aplikáciu Twinkly.

Vianoce 2021: Čo bude v móde a čo už je dávno v pasé?

Ako vyzdobiť vianočný stromček tak, aby kráčal s dobou? Ak ste už aj vy začali premýšľať na tým, aké ozdoby tohto roku použiť na váš vianočný stromček, aby bol štýlový a pekný, prinášame vám niekoľko typov na trendy a modernú vianočnú výzdobu.

Prejsť do obchodu
Oslávte s nami začiatok leta
zľavou až 15% na všetok náš tovar skladom. Platí do 30. júna.
x