Vianočné dekorácie urob si sám !

Vianočné dekorácie urob si sám

Máte tvorivého ducha a chcete si vyrobiť dekorácie a vianočné ozdoby handmade? My vám prinášame skvelé nápady na vianočné dekorácie, ktoré si ľahko vyrobíte sami v pohodlí domova. Nejedná sa o nič náročné. Chce to iba trochu zručnosti, kreativity a nenáročný materiál na výrobu, ktorý nájde doma každý. Podľa našich inšpirácii bude pre vás výroba vianočných dekorácii hračka.

Vianočné dekorácie na stôl

K vianočnej výzdobe patria aj rôzne vianočné dekorácie na stôl. Okrem adventného venca sa na vašich stoloch, či poličkách môžu vynímať rôzne, vlastnoručne vyrobené, vianočné figúrky, rozmanité vianočné stromčeky či svietniky. Na výrobu štýlových handmade dekorácii môžete použiť pestrú škálu materiálov, či farieb tak, aby sa dokonalo hodili k vašej celkovej vianočnej výzdobe bytu či domu.

Vianočné dekorácie z dreva

Svoju vianočnú výzdobu môžete ľahko oživiť originálnymi vianočnými ozdobami z dreva. Z tohto prírodného materiálu si viete vyrobiť štýlový vianočný stromček, anjelikov, alebo rôzne postavičky zvieratiek.

Dreveného anjelika si ľahko vyrobíte z hrubšieho konára, ktorý použijete ako telo anjela. Na vrch pripevníte drevenú guľu, ktorá bude znázorňovať hlavu. Zo špagátikov na nej môžete vytvoriť vlasy. Krídla anjelikovi zhotovíte jednoducho pomocou dvoch drevených vidličiek.

Krásnu drevenú dekoráciu si môžete vyrobiť aj z kôry stromov. Kôru rôznej veľkosti jednoducho ponapichujte na drôt, od najširšej naspodku, po najužšiu na vrchu. Tým vám vznikne dokonalý tvar stromčeka. Na spodku môžete drôt zapichnúť do okrúhleho dreveného odrezku a na vrch stromčeka umiestniť drevenú hviezdu.

A drevené môžu byť tiež zvieratká. V našom prípade konkrétne soby. Pomocou lepidla si pospájate rôzne drevené odrezky a konáriky, aby vám vznikla roztomilá postavička zvieratka. Takúto dekoráciu ešte môžete dozdobiť stužkou, či inými materiálmi.

Vianoční škriatkovia

Hoci sa to nemusí zdať, výroba takýchto krásnych vianočných škriatkov nie je vôbec náročná. Budete potrebovať iba ryžu, ponožku, vatu, silónovú ponožku, kúsok kožušiny (na bradu) a kus látky na čiapku, prípadne môžete ako čiapku použiť skutočnú čiapku detskej veľkosti, alebo hrubú ponožku a taktiež budete potrebovať letovaciu pištoľ.

Ako na to? V prvom rade si ponožku naplníte ryžou a otvor ponožky zagumičkujete. Takto vám vzniklo telo škriatka. Následne do cca 1/2 tela nalepíte kožušinku odstrihnutú do tvaru trojuholníka, ktorá bude znázorňovať škriatkovu bradu. Kúsok silónovej ponožky si naplníte vatou a zagumičkujete. Silón, ktorý vám zostal trčať odstrihnete. Takýmto spôsobom by vám mala vzniknúť mäkká gulička, ktorú letovacou pištoľou zalepíte tesne nad bradu, ako nos škriatka.

Ako posledný bod, vytvoríte škriatkovi čiapku. Jedným spôsobom je vytvoriť si z výkresu maketu ihlana, ktorú následne obalíte kusom látky a zošijete. Takúto čiapku umiestnite škriatkovi priamo nad noštek. Čiapku však môžete vytvoriť aj pomocou hrubej, štrikovanej ponožky, ktorú jednoducho upevnite škriatkovi tesne nad nos a na koniec ponožky môžete zalepiť kúsok rovnakej kožušinky, z akej ste vytvorili bradu.

Pokiaľ si to však chcete ešte viac uľahčiť, škriatkovi jednoducho nasaďte tesne nad nos klasickú detskú čiapku s brmbolcom. Aké jednoduché, však?

Vianočná dekorácia stromčeka

Štýlovú dekoráciu na stôl si viete vyrobiť jednoducho, iba pomocou tvrdého papiera, lepidla a rôznych ozdôb. Stačí, aby ste si z tvrdého papiera vytvorili tvar ihlana. Na takýto ihlan môžete následne lepiť akékoľvek ozdoby. Malé vianočné guľky, perličky, alebo kusy čipkovanej látky ukážu na takomto stromčeku skutočne krásne. Kolom dokola môžete tento ihlan obmotať taktiež tenkou vianočnou retiazkou, čím vám vznikne luxusná dekorácia na stôl.

Vianočné dekorácie zo šišiek

Malý vianočný stromček si tiež viete vyrobiť aj pomocou šišiek. Stačí, keď na šišku prilepíte rôzne perličky a na vrch upevníte malú ozdobu v tvare hviezdy. Takýto mini stromček následne prilepíte na drevenú podložku a môže vám zdobiť vašu poličku, stolík či parapetu.

Vianočné dekorácie z ovocia

Na výrobu vianočných dekorácii na stôl môžete použiť aj ovocie. Jednou z možností je napichnúť sušené plátky pomaranča na drevenú paličku, od najširšieho naspodku po najtenší na vrchu. Túto paličku následne môžete zapichnúť do malého kvetináča naplneného vatou. Na vrch pripevnite ozdoby v tvare hviezdičky.

Rovnako štýlovou ozdobou na stôl sú citrusy, do ktorých kôry môžete vyrezať rôzne ornamenty a zapichnúť klinčeky. Takáto vianočná dekorácia vyzerá nie len esteticky, ale aj krásne rozvonia celý váš domov.

Ďalšou možnosťou je naplniť sklenený pohár plátkami citrusov, škorice, klinčekov a toto všetko zaliať vodou. Na vodu následne môžete položiť kahanček. Takýmto spôsobom si vytvoríte skutočne originálny svietnik.


Biele vianočné stromčeky a zasnežené umelé vianočné stromčeky

Biele vianočné stromčeky a zasnežené umelé vianočné stromčeky sú horúcou NOVINKOU posledných rokov. S pomocou najnovších technológií sú postupne na vetvičky alebo celé stromy aplikované vrstvy umelého snehu. Ten dokonale imituje reálny sneh. 


Vianočné dekorácie na dvere

Aj svoje vchodové dvere si viete vyzdobiť vlastnoručne. Z ľahko dostupných materiálov si viete vytvoriť štýlové vianočné ozdoby na dvere, na ktoré padne zrak nejednému susedovi. Skúste tento rok vymeniť klasický vianočný veniec na dvere za jednu z originálnych dekorácii z dreva, sušeného ovocia, alebo čečiny.

Vianočná dekorácia z ovocia

Na takýto štýlový vianočný veniec budete potrebovať drevnú konštrukciu v tvare kruhu, plátky sušeného ovocia, kúsok čečiny a lepiacu pištoľ. Na drevený kruh jednoducho nalepíte kúsky sušeného ovocia a čečiny. Veniec môžete taktiež dozdobiť aj šiškami, orieškami alebo gaštanmi. Fantázii sa medze nekladú.

Vianočná dekorácia z dreva

Zaujímavou dekoráciou na dvere, je taktiež veniec z dreva. Celý veniec je tvorený z okrúhlych, drevených odrezkov, ktoré sú na sebe prilepené do tvaru kruhu. Takýto drevený veniec môžete taktiež dozdobiť čečinou, stuhami, šiškami, alebo rôznymi inými ozdobami.

Vianočná dekorácia z čečiny

Tradičný veniec môžete vymeniť taktiež za dekoráciu z čečiny. Postačí vám kúsok čečiny, na ktorú nasadíte látku, zošitú do tvaru čiapky a tesne pod túto čiapku nalepíte mäkkú guľku z textilu, ktorá bude znázorňovať nos. Takýmto spôsobom si vytvoríte dekoráciu vianočného škriatka, ktorá skrášli každé vchodové dvere.

Vianočná dekorácia zo šišiek

Rovnako si môžete vyrobiť aj dekoráciu na vchodové dvere zo šišiek. Konce šišiek nastriekajte bielou, alebo inou farbou a pripevnite ich na stužky rôznych farieb či vzorov. Na takúto dekoráciu môžete použiť väčší počet šišiek, aby vyzerala mohutnejšie.


Umelé vianočné stromčeky v kvetináči

Obľúbenou voľbou našich zákazníčok sa stali vianočné stromčeky v kvetináči a v črepníku. Ponúkame vám hneď niekoľko druhov týchto zaujímavých stromčekov. Vybrať si môžete spomedzi smrekov aj jedlí v kvetináči. Vďaka 3D ihličiu z ktorého sú stromčeky vyrobené, vyzerá takýto strom úplne ako živý vianočný stromček v kvetináči.


Vianočné dekorácie v skle

Na výrobu ďalšej štýlovej dekorácie, vám postačí väčší sklenený pohár či váza. Ten môžete do jednej tretiny naplniť cukrom, soľou, alebo rôznymi sklenenými kamienkami. Následne do pohára vložte rôzne ozdoby, či už vianočné gule rôznych veľkostí, alebo šišky, ktoré môžete sprejom nastriekať na bielo, strieborno, či zlato. Rovnako pekne vyzerá, aj keď sklenený pohár naplníte klasickými šiškami, sušeným ovocím, alebo škoricou.

Vianočné dekorácie na okno

Aj svoje okno môžete zahaliť do štýlovej handmade vianočnej výzdoby. Jednoducho si môžete vyrobiť vianočné ozdoby z papiera, ktoré prilepíte na okno, alebo si vytvoriť štýlové dekorácie na okno z vianočných gulí, či vaty. Takáto výzdoba dodá vášmu bytu pravú vianočnú atmosféru.

Vianočné dekorácie z papiera

Vianočná výzdoba z papiera na okno, je azda tá najjednoduchšia. Potrebujete na ňu iba biely papier a nožnice. Z bieleho papiera si vystrihnite rôzne tvary, môžu to byť hviezdičky, vločky či snehuliaci a jednoducho ich nalepte z vnútornej strany okna. Z papiera si môžete vystrihnúť aj celú zimnú krajinku, ktorú si následne nalepíte na okno. Na internete nájdete aj mnoho makiet, podľa ktorých môžete tieto ozdoby z papiera vystrihovať.

Vianočná dekorácia z vaty

Vonku stále nesneží a vy by ste aj tak chceli zasnežené Vianoce? Žiaden problém! Z obyčajnej vaty si vytvarujte guľôčky, ktoré budete následne navliekať na silón, alebo niť, pomocou ihly. Guľôčky môžu byť rôznej veľkosti a nerovnomerne rozmiestnené, aby vyzerali čo najrealistickejšie. Navlečte aspoň 15 dlhých silónov a pripevnite ich na jednu dlhý plastovú, alebo drevenú lištu. Tú následne upevnite na vrch okna. Vytvoríte si tak zimný, vianočný záves.

Vianočná dekorácia z vianočných gulí

Rovnako krásna a štýlová dekorácia vám vznikne, ak na silóny, upevnené na lište, navlečiete vianočné gule. Silóny môžu byť rôznej dĺžky, aby gule neboli v jednej rovine. Táto jednoduchá a vkusná dekorácia zaručene zaujme každého.

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Vianočný veniec na dvere a stôl

Vianočný veniec na dvere a stôl – 40+ inšpirácii

Vianočný veniec na dvere, alebo stôl, je skvelou dekoráciou, ktorá dotvorí celkovú vianočnú atmosféru a má viacero využití. Môžete ho jednoducho položiť na stôl, jemne ho dozdobiť, pripevniť naň sviečky alebo ho skrátka zavesiť na vchodové dvere, prípadne nad krb, či inam na stenu.

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Pre všetkých kreatívnych a tvorivých, sme pripravili niekoľko jednoduchých návodov, ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera. Túto inšpiratívnu aktivitu môžete realizovať spolu s vašimi deťmi a zaručujeme vám, že sa pri nej zabavíte. Svoje skvostné výtvory môžete následne použiť ako ozdoby na vianočný stromček, alebo dekoráciu na poličku.

Netradičný adventný veniec

Netradičné adventné vence

Adventný veniec je najznámejším symbolom adventu a nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Adventný veniec nemusí byť vôbec fádny, pretože si ho môžete vyrobiť z rôznych materiálov. Netradičný adventný veniec zaručene ozvláštni vašu domácnosť, preto nemusíte zostať iba pri tradičných vencoch z čečiny a sviečok. Netradičné adventné vence si nachádzajú stále viac priaznivcov a my vám prinášame inšpirácie na adventné vence, ktoré budú štýlové a neprehliadnuteľné.

Prejsť do obchodu