Vianočné prestieranie – 5 tipov na vianočné dekorácie na stôl

štedrovečerný stôl

Vianočné stolovanie sa nám spája so Štedrým dňom už odnepamäti. Zdobenie vianočného stola môže byť zábavným a kreatívnym spôsobom, ako do vášho domova vniesť sviatočnú náladu. Ak správne zvolíte vianočné dekorácie na stôl môžete vytvoriť dokonalú atmosféru, vďaka ktorej sa vaši hostia budú cítiť vítaní. Preto sa určite pýtate, ako prestrieť vianočný stôl tak, aby krásne dopĺňal vianočný nádych vo vašej obývačke. V tomto článku sa dozviete, v akých farbách je vhodné zvoliť vianočné prestieranie na stôl, ako poskladať obrúsok na vianočný stôl alebo tiež ako celkovo ozdobiť vianočný stôl.

Krásny vianočný svietnik v mnohých podobách a prevedeniach

Vianočné svietniky na stôl sú tradičnou ozdobou sviatočného obdobia, ktorá vnesie do každého domova hrejivú atmosféru. Svietniky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je drevo, kov alebo sklo a sú dostupné v mnohých veľkostiach a štýloch. Medzi najobľúbenejšie patrí jednoznačne vianočný svietnik na čajovú sviečku, klasický vysoký svietnik na vianočný stôl a najväčšou zaujímavosťou je jednoznačne elektrický vianočný svietnik do okna aj na stôl.

Základ dokonalého celku – vianočný obrus

Vianoce sú časom rodinných stretnutí a osláv a krásny vianočný obrus môže vašu sviatočnú večeru urobiť ešte výnimočnejšou. So správnym obrusom môžete vytvoriť príjemnú atmosféru, v ktorej sa vaši hostia budú cítiť pohodlne. Či už hľadáte niečo tradičné, alebo niečo s moderným nádychom, existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať. Od okrúhlych a oválnych tvarov až po vyšívané vzory, určite nájdete vianočný obrus, ktorý dokonale sadne vášmu štýlu. Vianočné obrusy tiež môžete v rôznych farbách. Popularite práve teraz kraľujú šedá, červená, zelená, modrá a fialová. Dostať možno samozrejme tiež luxusné, vintage vianočné obrusy a dostupnejšie, papierové vianočné obrusy a moderné behúne a vianočné štóly na stôl. Dajte si s výberom obrusu načas, aby váš vianočný stôl bol ten najkrajší široko-ďaleko.

Vianočné obrúsky – dekorácia, bez ktorej si vianočné prestieranie na stôl ani nevieme predstaviť

Neodmysliteľnou súčasťou vianočného prestierania na stôl sú krásne poskladané vianočné obrúsky. Vybrať si môžete akúkoľvek farbu a vzor, aby dokonale ladili s vašou vianočnou výzdobou. Avšak problémom niektorých ľudí je, že nevedia ako obrúsky poskladať. Krásne vianočné kreácie môžete vytvoriť buď z papierových alebo textilných obrúskov. Môžete skúsiť poskladať vianočného anjela, vianočnú hviezdu, vianočný stromček alebo aj „vrecko“ na uloženie príboru.

Vianočný veniec na stôl – dotiahnutie k dokonalosti

Už ste na konci zoznamu. Vaše vianočné prestieranie na stôl je takmer na konci, ale predsa tomu ešte niečo chýba. K úplnej dokonalosti to dotiahnete, keď doprostred stola umiestnite vianočný veniec. Najlepšie bude, keď ihličie vence bude rovnaké, ako ihličie na vašom vianočnom stromčeku. Bude to krásny detail, ktorý dokonale vynikne vo sviatočnej atmosfére. Vyzdobiť ho môžete podobne ako svietnik, šiškami, sušeným ovocím a rôznymi drevenými ozdôbkami.


Umelé vianočné stromčeky v kvetináči

Obľúbenou voľbou našich zákazníčok sa stali vianočné stromčeky v kvetináči a v črepníku. Ponúkame vám hneď niekoľko druhov týchto zaujímavých stromčekov. Vybrať si môžete spomedzi smrekov aj jedlí v kvetináči. Vďaka 3D ihličiu z ktorého sú stromčeky vyrobené, vyzerá takýto strom úplne ako živý vianočný stromček v kvetináči.


Vianočná ikebana oživí štedrovečerný stôl

Vianočná ikebana na stôl môže byť krásnym a elegantným doplnkom pre váš domov počas sviatočných dní. Ikebana je spôsob aranžovania kvetov a rastlín, ktorý sa vyznačuje minimalizmom a jednoduchosťou. Pre vytvorenie vianočnej ikebany budete potrebovať niekoľko kvetov, rastlín a prírodných dekoračných prvkov, ktoré podľa vlastného vkusu naaranžujete do florexu. Takáto dekorácia dodá vášmu domovu tú správnu sviatočnú atmosféru.

Vianočný čas je časom, keď sa rodina a priatelia stretávajú a oslavujú. Preto sa tieto Vianoce uistite, že prestieranie vášho vianočného stola je rovnako výnimočné ako ľudia, s ktorými ich budete zdieľať. Pomocou týchto niekoľkých jednoduchých dekorácií vytvoríte sviatočnú atmosféru, ktorá prinesie radosť a náladu vášmu sviatočnému stretnutiu. Nech už urobíte akokoľvek, najdôležitejšie je byť na Vianoce s tými, na ktorých nám najviac záleží a prežiť s nimi najkrajšie sviatky celého roka

Zdroj obrázkov: https://sk.pinterest.com/


Tiež by vás mohlo zaujímať:

Adventné vence, zlaté a ružový. Zlatý adventný veniec z gúľ so zlatými sviečkami, ružový adventný veniec s bielymi sviečkami a zlatý adventný veniec na podnose s bielymi sviečkami.

16 skvelých nápadov na dokonalý adventný veniec

Adventný veniec už neodmysliteľne patrí k symbolom predvianočného obdobia. Jeho tradícia siaha do devätnásteho storočia, kedy nemecký teológ  Johann Heinrich Wichern založil školu pre chudobné deti a prostredníctvom postupného zapaľovania sviečok na venci v predvianočnom období odpovedal deťom na otázku ,,Kedy už budú Vianoce?”.

Vianočný veniec na dvere a stôl

Vianočný veniec na dvere a stôl – 40+ inšpirácii

Vianočný veniec na dvere, alebo stôl, je skvelou dekoráciou, ktorá dotvorí celkovú vianočnú atmosféru a má viacero využití. Môžete ho jednoducho položiť na stôl, jemne ho dozdobiť, pripevniť naň sviečky alebo ho skrátka zavesiť na vchodové dvere, prípadne nad krb, či inam na stenu.

Netradičný adventný veniec

Netradičné adventné vence

Adventný veniec je najznámejším symbolom adventu a nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Adventný veniec nemusí byť vôbec fádny, pretože si ho môžete vyrobiť z rôznych materiálov. Netradičný adventný veniec zaručene ozvláštni vašu domácnosť, preto nemusíte zostať iba pri tradičných vencoch z čečiny a sviečok. Netradičné adventné vence si nachádzajú stále viac priaznivcov a my vám prinášame inšpirácie na adventné vence, ktoré budú štýlové a neprehliadnuteľné.

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera

Pre všetkých kreatívnych a tvorivých, sme pripravili niekoľko jednoduchých návodov, ako si vyrobiť vianočný stromček z papiera. Túto inšpiratívnu aktivitu môžete realizovať spolu s vašimi deťmi a zaručujeme vám, že sa pri nej zabavíte. Svoje skvostné výtvory môžete následne použiť ako ozdoby na vianočný stromček, alebo dekoráciu na poličku.

Prejsť do obchodu